Sikkasztás


Móci2015 # 2018.10.19. 13:56

A kiskorú gyerekeket nem veszik el ugye?

ObudaFan # 2018.10.19. 13:54

Levélben várható.

Móci2015 # 2018.10.19. 13:52

Még egy kérdés...
Az idézés levélben várható vagy kijönnek értem?

Móci2015 # 2018.10.19. 13:51

A kárt részletekben tudnám fizetni, de a volt munkáltatóknak az nem felel meg. Ő egyösszegben kéri. Bűntette nem voltam.

ObudaFan # 2018.10.19. 13:30

Ha nem voltál még büntetve és főleg ha legalább elkezded megtéríteni a kárt, akkor felfüggesztett szabadságvesztésre valószínűleg.

Móci2015 # 2018.10.19. 13:08

Tanácsot kérek!

A volt munkáltatómtól a kasszából apránként összesen
Három millió forintot vettem el.
Készült egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozat.
Ő feljelentést tett.
Mire számithatok? Vannak kiskorú gyermekeim, a sikkadztást nem tagadom!

Mielőbbi váladzában bízva!

Rexor # 2018.10.17. 09:17

Én felfüggesztett szabadságvesztésre tippelek, illetve az okozott kárt meg kell térítened.

zsofar # 2018.10.17. 08:45

Ja a furcsa az a dologba amikor oda mentem dolgozni vittem az erkölcsit.. ami tiszta volt de volt egy régi KFT -m ami 65.000.- miatt a bíróság elítélt közmunkára de tiszta maradtam, és jött egy letiltás a munkahelyre ami miatt az ügyvezető azt mondta, hogy ha ezt tudja nem adott volna vállalati kölcsönt és ezért lett ez is BTK sajna :-(

zsofar # 2018.10.17. 08:35

Igen még azt is ki fogom fizetni, de ha kifizetem mire számíthatok a tárgyaláson?

nonolet # 2018.10.17. 08:32

Inkább a két notebook árát fizetted volna meg...
Hisz az a BTK-s ügy.

A kölcsön tartozás az meg csak PTK.

- -

Fizesd meg a notebookokat is ÖNKÉNT!

zsofar # 2018.10.17. 05:58

Kedves Fórumozók!

Volt egy vállalti kölcsön amit nem tudtam vissza adni 30 napon belül a munkaviszonyom megszűnése után. Nem kellemesen váltunk el nem fizette ki a munkabérem én ezért egy hibát követtem el és a nálam lévő két notebook-t értékesítettem. A teljes kár 1.450.000.- ft volt. Február elején a vállalati kölcsönt visszafizetem 850.000.- megtörtént. Az ügyészség engedélyezte a közvetítői eljárást amin 2.600.000.- fájdalom díjat kért amit nem tudok megfizetni. Most az ügy visszakerül az ügyészségre és biztos vádemelés és tárgyalás lesz. Mire számíthatok?

alfateam # 2018.09.13. 12:05

. Az ügyészség váderedményessége 98% fölötti.
Hát-hogyne, ha a kirendelt védő az ügyész munkáját segíti...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.13. 11:21

(Pláne büntetőben. Az ügyészség váderedményessége 98% fölötti. Ehhez képest lehet saccolni azoknak az arányát, akiket nem csak megvádoltak, hanem első fokon kétszer el is ítéltek.)

ius latratus # 2018.09.13. 09:37

Valóban létezik téves ítélet.
De a mennyiségjelző erős túlzás.

nonolet # 2018.09.13. 08:46

Igen?!

Akkor mitől a sok téves ítéletet?

Ami alapján éveket ülnek emberek aztán kiderül, hogy valóban ártatlan volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.13. 08:40

Büntetőben kevés a nem vitatás, de még a beismerés is.

facsiga77 # 2018.09.13. 08:37

Zakariás:

Mire adnak 6 éve elsőfokon? :)

Az, hogy harmadfokon mi lesz ebből senki sem tudja megmondani, főleg mert semmit nem árultál el az ügyről.

Ha meg valami nincs bizonyítva akkor azt biztosan nem veszi figyelembe a bíró, nem lehet hogy azt elismerted, vagy senki nem vitatta az a tényt?

Ha vársz választ akkor kicsit bővebben.

Összességében ha már 2 bírói tanács azt mondta hogy bűnös vagy akkor nagyon kicsi esélyt látok rá hogy ez felmentés legyen harmadfokon.

Dr.Attika # 2018.09.12. 17:01

Ügyvéd kényszeres, tehát van ügyvédje. Őt kérdezze.

alfateam # 2018.09.12. 15:35

.Az ítéletben csak feltételezések vannak bizonyíték a leírtakra nincs.
Akkor biztosan felmentenek...

Zakariás # 2018.09.12. 15:26

Sikkasztásért első fokon 6 év az ítélet, másodfok hatályon kívül helyezte.Most az első fokú ítélet 4 év 6 hónap, de még mindig sok a szabálytalanság. Pl az elkövetési érték össze-vissza van számolva szakértő nem volt kirendelve(bíró elutasította) most az újabb fellebbezés van folyamatban.Az ítéletben csak feltételezések vannak bizonyíték a leírtakra nincs. Mire számíthatok?

isti81 # 2018.01.23. 18:49

Sziasztok!
Tudna abban valaki segiteni h mire lehet szamitani?
A vad:
Nagyobb ertekre uzletszeruen elkovetett sikkasztas,ertek 1.200.000 ft
Buntetlen eloelet,egyuttmukodo magatartas
Felfuggesztettel meguszhato v mire lehet szamitani?
Koszonettel

Szomorú örökös # 2017.11.30. 15:05

nonolet

Feltéve: hogy nem alku volt a békén hagyásáért cserébe.
(azaz cserébe nem tesznek feljelentést ellene)

Szerintem a leírás alapján azt már a TESCO megtette, ahol foglalkoztatták.

nonolet # 2017.11.30. 07:29

"amely alkalmazta őt, és minden ott dolgozó előtt kirúgták,"

A nyilvános eljárás jogtalan.
Sérelemdíjra ad alapot.

"továbbá azt mondták, hogy a fizetését sem kapja meg, amiért novemberben megdolgozott."

Pláne jogtalan!!!!
A munkabérből nem lehet így levonni.

A diák szólítsa fel fizetésre őket.
Aztán adjon be fizetési meghagyást.

Feltéve: hogy nem alku volt a békén hagyásáért cserébe.
(azaz cserébe nem tesznek feljelentést ellene)

Szomorú örökös # 2017.11.30. 05:35

joghallgató5

lehetséges-e, hogy egy feljelentés folytán egy diáktók törvényesen megkeresett fizetését megvonja a diákszövetkezet (nem a Tesco).

Nagy valószínűséggel a diákszövetkezettel fizettetik ki első körben a károkozást, ezért ez a büntetés a minimum, bár ahogy a sztorihoz a hozzászólásokat olvasgattam, nem fogja ennyivel megúszni a diákocska. Sem a TESCO, sem pedig a diákszövetkezet nem szociális osztály vagy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, hanem gazdasági társulás, így nyilván nem fognak szépen csendben szemet hunyni felette.

joghallgató5 # 2017.11.30. 04:51

Tisztelt Ügyvéd Urak!

A Tesco-s sikkasztással kapcsolatban érkezett egy újabb fejlemény. A diák pénztáros munkást, aki kiemegedte a termékeket az áruházból, behívták a diákszövetkezethez, amely alkalmazta őt, és minden ott dolgozó előtt kirúgták, továbbá azt mondták, hogy a fizetését sem kapja meg, amiért novemberben megdolgozott.
Érdeklődni szeretnék, hogy lehetséges-e, hogy egy feljelentés folytán egy diáktók törvényesen megkeresett fizetését megvonja a diákszövetkezet (nem a Tesco).