Magánokirathamisítás


feketejanos66 # 2014.10.21. 15:35

Tisztelt Szakértők!

Magánokirathamisítás-e Ha a vállalkozó szóbeli engedélyével az ő tudtával beleegyezésével irtam alá helyette a számlákat? Hozzá teszem a vállalkozó a feleségem volt. Erről tanúk is vannak, hogy tudott róla.

Sherlock # 2014.10.21. 16:00

A saját nevedet írtad vagy az övét? Ha az övét, akkor az.

feketejanos66 # 2014.10.21. 16:08

igen az övét, de tudott róla mindig azt mondta nem lesz gond. Csak ugye köbejött a válás. Semmit nem lehet, vele szemben tenni?

feketejanos66 # 2014.10.21. 16:20

az sem számít hogy azzal, hogy Ő azt állítja nem tudott ezekről eleve hamis vád?

lajcsó # 2014.10.21. 17:01

Mikor történt a hamisítás?

feketejanos66 # 2014.10.21. 17:13
feljelentés alapján 201
  • 2013 között, de ez se fedi a valóságot, 2003-ban úgymond az én munkáim miatt váltotta ki a vállalkozói igazolványt eleve
feketejanos66 # 2014.10.21. 17:14

2010-2013

groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 17:33

Fel-is jelentett ?!?!

feketejanos66 # 2014.10.21. 17:45

igen

groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 17:53

Akkor nincs könnyű helyzetben,nehéz elhinni, egy magánvállalkozás számlatömbjében hol Te hol Ő állít ki számlát és most azt állítja Te hamisítottál...

feketejanos66 # 2014.10.21. 18:05

sajnos mind én írtam alá ,,, mert munkákat én végeztem, én munkáim voltak én tartomam megrendelőkkel a kapcsolatot... én voltam helyszíneken... de ez már 2003 óta így ment

feketejanos66 # 2014.10.21. 18:06

ebből éltünk Ő otthon volt gyesen gyerekekkel.

groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 18:26

Hát ez elég bizarr történet...
A számlákat negyedévente, az utóbbi időben havonta kellet
könyvelni az éves adóbevallást neki kellett aláírnia és most azt állítja Te hamisítottál tíz évig ??

feketejanos66 # 2014.10.21. 18:35

nagyjából igen, sajnos fenn áll a gyanúm hogy a könyvelés se ment normálisan.

feketejanos66 # 2014.10.21. 18:43

valószínűleg ez lehet a vád oka... más mi értelme lenne?

Ha mondjuk elkaszál a bíróság az aláírások miatt, vádolhatom e külön perben hogy az hazugság és a bíróság nyomozás félre vezetése volt hogy nem tudott róla.
Tényleg vannak rá tanuk hogy tudott róla. nem egy nem kettő?

groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 18:45

Lassan-lassan kikerekedik a történet és kiderül Te is fekete vagy a történetben.
Jobb lenne ha nem-csak csepegtetnéd az események hanem
tömören leírnád és aztán kérdeznél...

feketejanos66 # 2014.10.21. 19:00

Leírom! 2003 ban ki váltotta a feleségem a vállalkozoi igazolványt olyan elég speciális tevékenységekre amit én végeztem, akkor neki volt fő állása így másod állásuként több maradt a zsebbe. 2003-tól 2008 ig folyamatosan ebből éltünk. Ennél a cégnél napi és alkalmi szerződéseket kaptunk. ezért kezdődött el az hogy a számlákat én írtam alá. 2008-ban felvettek ehhez a céghez állandóra, ezek után ugymond a fusikat kellett csak számlázni.de ez 2008-2013-ig folyamatos volt. De a bevallásokat és az ehhez tartozó dolgokat Ő csinálta mint írásban majd mióta elektronikusan lehetett azon keresztül.

Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

Sherlock # 2014.10.21. 19:28

Ha más bűncselekmény nem történt, akkor inkább csak próbára bocsátás lesz ebből, ha egyáltalán eljut addig az ügy. Azt azért tisztázzuk: attól még hogy beleegyezett, ha az ő nevét írtad, akkor ez magánokirathamisítás. A bizonyíthatóság, stb. ettől teljesen független.

feketejanos66 # 2014.10.21. 19:40

Értem és megértem és Köszönöm a korrekt válaszokat.
Csak igazán a hazugsága bánt, hogy nem tudott róla.

aztamindenit # 2014.12.02. 13:56

Szeretnék valaki eü. jogban járatos személytől választ kapni, hogy joga van-e az orvosnak a " járóbeteg vizsgálati lapra " utólag más beavatkozást is ráírni, mint amit akkor írt amikor abból nekem 1 példányt adott. ( aláírásommal igazoltatta, hogy annak másolatát átvettem a műtét után.) Aláírásom után azt ír az orvos amit akar ?

Büntető feljelentést tettem, iratismertetéskor jutott tudomásomra, hogy a nekem átadott okiraton nem szereplő dolgok vannak a kórház példányán kézírással ráírva.

Amit nekem átadott, az egy valótlan tartalmú okirat , de így már a kórház példánya nem az, mert kézzel utólag ráírta valaki a ténylegesen elvégzett műtéti beavatkozást.

Ez minek minősül ? Mit tehetek? Segítséget, tanácsot kérek !

Agent Cooper # 2014.12.03. 15:19

Tisztelt aztamindenit!

Ami nagy valószínűséggel megvalósulhatott, az etikai vétség, ami miatt az orvosi kamara járhat el panasz alapján. Egyébként pontosan kellene ismerni az egészségügyi dokumentum felhasználását, illetve az egész történetet, mert akár súlyosabb cselekmény is megvalósulhatott.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

aztamindenit # 2014.12.03. 17:17

Tisztelt Agent Cooper !

Írtam, de nem jelent meg ! Nem tudom meddig tekintenek itt új felhasználónak...:) Kulturált kérdést és hozzászólásokat írok, nem tudom miért nem jelennek meg.
Köszönöm szépen a véleményét.

Tisztelettel : " aztamindenit "

Linkas63 # 2015.01.07. 14:34

Tisztelt Hozzáértők!
Az alábbi ügyben érdekelne a véleményük:
Az egyik lakásunkban előre töltős villanyórát szereltettem fel mert az ott lakó hónapok óta nem fizetett. Az ELMÜ-nél meghagytam, hogy csak én járhatok el ez ügyben.
A lakónak nem adtam meg a szerződés számát (ezzel lehet feltöltőkártyát csináltatni), hanem közöltem vele, hogy amennyiben villanyt akar fizesse ki az elmaradásait. Megegyeztünk, hogy 20 ezer forintokat fizet ha kell a villany és én 5 ezer forintot töltök rá. Kiszámoltam, hogy így fél-egy év alatt utolérjük a lemaradását. De néhány hónap után, egyre ritkábban hívott, majd másfél hónapja egyáltalán nem hív. Az ELMÜ-től megtudtam, hogy a nevemben két tanúval hitelesítve gyártottak egy meghatalmazást, hamis aláírással és személyi igazolvány számmal, amivel az ELMÜ-től megtudták a szerződés adatait és csináltattak maguknak is egy feltöltő kártyát.
Ez a hamis meghatalmazás minek minősül?
Fel lehet-e jelenteni a rendőrségen és milyen indokkal?
Válaszukat előre is köszönöm:
András

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 16:16

Feljelentést tehetsz, azzal az indokkal, hogy szerinted valaki hamis meghatalmazást használt fel.