reintegrációs őrizet


Jeclara # 2015.11.23. 14:25

Hát ez az! A fogadott ügyvéd is csak a vállát vonogatja. Ki tud ebben segíteni? Ez a része nincs leszabályozva a reintegrációs őrizetnek? A törvényalkotók erre nem gondoltak? Egyénként nagyon köszönöm a választ!Hová fordulhatnék?

ObudaFan # 2015.11.21. 11:43

Attól függ, mikor bocsátható feltételesre. Ha za új törvény szerint ítélték el, akkor vélhetően 2/3 után, ami azt jelenti, hogy 1/3 után (10 hónap) fogházasítható. Az eleve egy érdekes kérdés, hogy összebüntetés esetén lehet-e reintegrációs őrizet, hiszen ebben az esetben kérdéses, hogy első ítéletnek tekinthető-e ez, de szerintem meg kell próbálni.

Jeclara # 2015.11.20. 10:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A fiam összbüntetését (30 hónap) tölti 2015. április 1. óta börtön fokozatban.(először van börtönben) Mikortól kérhető a fogházasítása, illetve ilyen esetben kérhető-e a reintegrációs őrizet? Ha igen, melyik, mikortól?

folyami géb # 2015.09.21. 19:01

Nem.

Szilárd21 # 2015.09.21. 18:28

Azt elfelejtettem írni, hogy börtön fokozatban van a hozzátartozom, ez a lényegén változtat? :)

Köszönöm a válaszát!

folyami géb # 2015.09.21. 17:40

3 hómapot kell mindenképp letölteni, utána jöhet a reintegrációs őrizet, majd 8 hó után a feltételes.

Szilárd21 # 2015.09.21. 13:39

Kedves Mindenki!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hozzátartozómnak az ítélete 12 hónap 2/3 kedvezménnyel. Ilyenkor a kedvezményből kell számolni a reintegrációt? Szóval a 8 hónapból?

Illetve, valóban az 1 év alatti büntetésnél 3 hónapot kell beleülni a büntetésbe a reintegrációnál vagy ott is a 6 hónap a mérvadó?

Mert amúgy ha a 6 hónap lenne egy 8 hónapos büntetésnél, akkor nem sok értelme van beadni, mert mire elbírálják stb, lehet csak pár héttel előbb szabadul, bár nyilván az is valami.

Előre is köszönöm a felvilágosítást!
Szép napot!

Damla78 # 2015.09.08. 06:02

Köszönöm a hozzászólásokat.

folyami géb # 2015.09.08. 04:49

A folyamatban lévő másik eljárás nem törvényi kizáró ok, hanem bírói mérlegelésen alapszik, arra meg kialakult gyakorlat még nincs. Ezért feltétlenül érdemes volt fellebbezni. Veszíteni valója úgysincs.

Mivel a fellebbezést tanácsülésen bírálja el a törvényszék, várhatóan egy hónapon belül lesz másodfokú döntés.

ObudaFan # 2015.09.07. 20:24

Akkor érdemes megpróbálni a fellebbezést.

Damla78 # 2015.09.07. 19:19

Azt mondta, hogy arra hivatkozott a bíró, hogy folyamatban van ügye és,
hogy a "ház"állîtólag nem támogatja. A meghallgastáson részt vett eMogy ügyësz is, aki megjegyezte, hogy a folyamatban lévő
ügy nem kizáró ok.
Mikor beadta a kérelmet, akkor azt mondták, hogy támogatják és a pártfogó is jó véldményt adott.
Mindenesetre megfellebbezte. Mennyi id
ő alatt bíráljäk el a fellebbezést?Szeptember 27-én lehetne első nap itthon.

Dr.Attika # 2015.09.07. 16:26

"Önök szerint, fellebbezni érdemes?"
Ilyen esetekben mindig érdemes fellebbezni. De legérdemesebb nem "barkácsolni", hanem szakembert meghatalmazni a képviseletre.

Damla78 # 2015.09.07. 12:14

Köszönöm, este beszélek vele telefonon,akkor tudok pontos indokot.

ObudaFan # 2015.09.07. 11:39

Az a kizáró ok, ha az elítélttel szemben folyamatban lévő büntetőügyben elrendelt előzetes letartóztatását a szabadságvesztés végrehajtásának idejére megszakították.

Mi az elutasító végzés pontos indokolása?

Damla78 # 2015.09.07. 11:14

Üdvözlök Mindenkit!
Hozzátartozóm nem kapta meg a reintegrációs őrizetet, mert folyamatban lévő ügye van.
A törvényi leírás alapján nem látom, hogy ez kizáró ok lenne.

Önök szerint, fellebbezni érdemes?

Köszönöm a válaszokat

Karola76 # 2015.08.26. 19:14

Nagyon köszönöm Mindenkinek! Párom 4 év letöltendőt kapott,nem adtunk be halasztási kérelmet és a címünk is a régi.Az a furcsa hogy akik a legmagasabb ítéletet kapták már megkezdték a letöltést e hónap 13-án,de ők előtte kaptak értesítőt a bv-től hogy mikor-hova.Nem tudom meddig húzhatják még ezt...Köszönöm!!!

Dr.Attika # 2015.08.26. 18:04

Ez is igaz Kolléganő. Általában hamarabb jön a börtön behívó, mint az írásba foglalt jogerős ítélet. Az ügyben eljárt védőt kellene megkeresni.

folyami géb # 2015.08.26. 17:39

Attika kolléga! Azt sem tudjuk, mekkora büntetést kapott a kérdező párja, adható-e rá egyáltalán halasztás.

Én inkább az tartom sanszosnak - egy 8 éves ügyben - hogy nem az elítélt jelenlegi tartózkodási helyére ment ki a behívó. Akár a bíróság hibájából, akár azért, mert nem lett bejelentve. Abból azért lehetnek gondok.

Dr.Attika # 2015.08.26. 16:34

Nem lett kérve halasztás? Meg kell kérdezni a védőügyvédet, hogy ő esetleg kérte-e. Három hónap halasztást minden további nélkül megadják. Az is lehet, hogy a börtönök zsúfoltsága miatt nem jön a behívó.Az sem elképzelhetetlen, hogy a bíróság nem küldte el a BV-nek az értesítőt. Azt lehet még tenni, hogy most beadják a három hónapos halasztási kérelmet és kiderül, hogy mi a helyzet.

Karola76 # 2015.08.26. 16:12

Bárkitől szívesen fogadok információkat!!!!!!!!

Karola76 # 2015.08.19. 20:06

Tisztelt ObudaFan!

Páromnak 8 év után adócsalás ügyben 2015.június 1-én kimondták a jogerős másodfokú ítéletet.Ezidáig (08.19.)
még nem kaptunk semmilyen papírt hogy mikor és hol kell megkezdeni a börtönbüntetést.Létezik e erre valamilyen jogszabály,hogy mennyi idő telhet el az értesítésig?

Nagyon köszönöm a válaszát!!!
ui.Az ügyben több mint 10 ember kapott letöltendő börtönbüntetést,ebből többen megkezdék e hónap 13-án a büntetésük letöltését.Meddig tarthatnak még a hosszú évek után is bizonytalanságban?

hami1026 # 2015.08.11. 08:40

Üdv.Kiskartali !
Köszönöm a válaszod!
Leirnád a tapasztalataid a ˇmeghallgatásrólˇ.
Miket kérdeztek ijesmi?! Természetes hogy minden körülmény más és más de azért jó tisztában lenni vele.
Ja és még azt akarnám megkérdewzni töled, hogy mikor kimondták hogy mehecc haza, akkor család tagjaid mentek érted? vagy valakik bentröl haza vittek?
Vagy át szállitanak a lakókörnyezeted legközelebbi bv-jébe?
vagy nállad hogy ment ez?
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.08.10. 20:59

Ha vádhalasztás van, az nem akadálya a reintegrációs őrizetnek. A biztonsági besorolása az szerintem jelenthet problémát.

kiskartali # 2015.08.10. 16:44

T. hami,
Hogyha 2016 április a feltételes szabadulása, akkor leghamarabb novemberben esedékes a reintegráció őrizet kezdete.
Én személyem szerint, februárban adtam be az EVSZ-t azzal "jól elhúzták az időt " mert évek óta én lettem az első Evsz-es újhelyben, majd áprilisban az első el távom után be is adtam a kérelmet a reintegrációs őrizetre. Május hónap bíróiján már meg is hallgattak (nyilván javasolt a ház) és június 11-től itthon vagyok. Biztos hogy időben, ki fog menni önökhöz is a pártfogó, valamint a Bv Biztonsági Parancsnok (legalább is hozzám ő jár is havonta egyszer) beállítják az eszközt a lakásra és engedik haza.
DE tényleg javaslom mindenkinek, ha munkahely, iskola, orvosi kezelés szükséges ezt már bent a Bv Bírónak jelezzék, a szükséges okmányokkal együtt, és nem lesznek hozzám hasonló problémáik a későbbiekben.
Üdv.

Dizzy # 2015.08.09. 14:51

Még lenne két kérdésem önhöz ha lehet , hogy most párom jelenleg 3-as fokozatban van általánosban vagyis most ahogy rezsim besorolás van biztonsági csoportba ez nem zavar bele a reintegracios őrizetbe ön szerint? de a gyermektartasi ügy miatt került biztonságiba más úgy miatt tölti büntetését ami nem erőszakos es aszerint jogosult lenne de ez is közbe jött bent léte alatt es ez a gyerek tartási ügy amit elhalasztottak egy évre hogy kifizesse ez most folyamatbeli ügynek számít? Lehet nem a leg érthetőbben írtam le ezért elnézést