Garázdaság.Mire számítsak?


Maury Chaykin # 2020.08.22. 07:06

Szia, köszönöm!

Nagyjából én is ezt sejtettem, ezért is lepődtem meg, amikor ezt mondta a vezető. Meg hát ugye meg is állt, és felvett, egy erőszakos utasnak gondolom csak nem állt volna meg, hogy aztán fel is szálljon.

Csak egyrészt olyan munkám van, hogy feddhetetlenségi kell hozzá, másrészt mostanában sok BKK balhé volt (kőbányai szélvédő betörő júliusban, hatos villamoson verekedők), ezért voltam bizonytalan kicsit.

rigoz # 2020.08.22. 06:33

Ha betörte vagy megrepesztette volna az üveget, az rongálás lehetne, de ez így semmmi...

rigoz # 2020.08.22. 06:25

Ez nem garázdaság... Kopogtatni (dörömbölni) jelzés céljából egy üvegen, független attól, hogy az mondjuk egy buszé nem garázdaság.

A cselekmény nem bűncselekmény ->feljelentés elutasítása

Ellenben a buszvezetőt viszont, ha való feljelenti Önt elő lehet venni... Függően a feljelentés pontos tartalmától becsületsértés/rágalmazás/hamis vád/hatóság félrevezetése miatt...

Ami neki igencsak fájhat, főleg az utóbbi kettő...

Maury Chaykin # 2020.08.21. 21:10

Sziasztok!

Egy egészen friss történetem van, kíváncsi vagyok a véleményekre.

Vártam a buszmegállóban, bambultam. Jött a busz, és nem állt meg, továbbhajtott, ahogy néztem a sofőr is bambult. Ahogy elment mellettem, odaugrottam, és bedörömböltem a középső ajtón. Erre megállt, felszálltam, szépen megmutattam a bérletemet. Elkezdett magyarázni a sofőr, hogy nem jó helyen álltam azért nem vett észre, meg hogy nem a fényben álltam, meg mit tudom én, és egyébként is fel fog jelenteni garázdaságért. Kérdeztem, hogy miért. Azt felelte, hogy mert dörömböltem az ajtón. Egy lélek sem volt a buszon sem, az utcán sem, ittas nem vagyok/voltam, kár sem esett a buszon. Nem egy erőszakos cselekedet volt, nem betörni akartam az ajtót, csak mint amikor bezörgetsz valahová határozottabban.

Mit gondoltok, ez garázdaság?

alfateam # 2020.07.31. 04:24

Pénzbüntetést látok valószínűnek...
Na-igen, egy nemlétező ügyben...

oligaliga # 2020.07.31. 04:11

Amennyit tudunk az ügyről, lehet, hogy nincs is ügy.

alfateam # 2020.07.31. 04:09

. Ha nem tudod, ki az, kérdezz rá a rendőrségen.
Ugyan-már, ha nincs jelen a kihallgatásnál nincs kihallgatás sem.
Azzal semmire nem megy ha a rendőr megmondja az ügyvéd úr nevét és közli, hogy most éppen nincs itt...

rigoz # 2020.07.30. 20:15

Pénzbüntetést látok valószínűnek... De lehet szó megrovásról is, sőt a vádemelés ügyészségi elhalasztásáról is. Ez egy elég csekély súlyú ügy.

rigoz # 2020.07.30. 20:14

Ahogy leszűröm, még nem hallgatták ki, azaz gyanúsítást sem közöltek. Gyanúsítás előtt részt sem vesz az ügyben formálisan, így addig védője sem lehet.

oligaliga # 2020.07.30. 17:35

Fiatalkorú terheltnek van kirendelt védője. Ha nem tudod, ki az, kérdezz rá a rendőrségen. Ha kaptál idézést. Ha nem, akkor egyenlőre ne számíts semmire.

Nusi88989 # 2020.07.30. 17:31

Nincsen védőm. Kellene? Ilyen súlyos büntetést kaphatok ezért? Akár letöltendőt is?

Nusi88989 # 2020.07.30. 17:27

Egy éve történt kb!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.30. 11:55

Ez eszembe se jutott. :D

drbjozsef # 2020.07.30. 09:49

rigoz,

Komolyan azt gondolod, hogy több mint 5 éve történhetett az eset, és most számít a kihallgatására, 21 évesen?

Nem túl életszerű.

rigoz # 2020.07.30. 07:28

Ez az eset pontosan milyen rég történt? Volt már 5 éve, mert ha igen, akkor elévült. Ez esetben az eljárást meg kell szüntetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.30. 05:56

Van védője.

alfateam # 2020.07.30. 05:22

Tevékeny megbánás!

Nusi88989 # 2020.07.30. 02:23

Üdvözlöm!

15 évesen elkövettem egy csoportos garázdaságot. Milyen büntetésre számíthatok?
Négyen voltunk, de csak ketten csináltuk a balhét. Egy padot rúgtunk szét. Nem az én ötletem volt, hanem a másik srác mondta, de én rúgtam bele először. Rendőr nem kapott el minket, mert elmentünk onnan. Senkit nem bántottunk. Volt aki ott akart tartani minket, csak kifúrtuk magunkat az emberek szorításából, de semmilyen személyi sérülés nem történt. Alkoholt is fogyasztottunk azon az estén. Nemsokára számítok a kihallgatása. Mit mondjak és milyen büntetésre számíthatok?
Köszönöm előre is!

Apbtzoli # 2020.07.23. 16:14

Üdvözlöm!

November 15-én volt ittas vezetésem ez 2020. Július 6-án jogerős lett ami 150 ezer pénzbüntetés és 1 év 5 hónap teljeskörű eltiltás. November 1-én volt egy garázdaságom amikor belém kötöttek majd megütött az illető engem elhúztak onnan de visszamentem és megvertem majd az illető 16 éves fia egy sörösüveget széttört a fejemen. Ebből garázdaság a vád. A kérdésem az lenne, hogy milyen ítéletre számíthatok? 2020. Július 16-án emeltek vádat.

Köszönettel
Apbtzoli

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.06.02. 08:52

Tisztelt Krisi1024,

Korábbi ügye, mivel azt megszüntették nem fogják figyelembe venni.

Célszerű lenne megpróbálni közvetítői eljárás lefolytatását, amennyiben ez nem lenne lehetséges pénzbüntetésre lehet számítani.

https://lorik.hu/…/garazdasag/

Krisi1024 # 2020.06.01. 20:43

Tisztelt Hölgyek, Urak!

Egy garázdasági ügy kapcsán szeretnék kérdéseket feltenni.

2020.05.09-én ittas állapotban betörtem egy információs pult üvegét egy buszpályaudvaron, kihívták a rendőröket, majd bevittek a kapitányságra, ott fogda, felvették az adatokat, rabosítás, stb. A dolgot elismertem, ott bent azt mondták, hogy garázdaság miatt vonnak eljárás alá és mondták, hogy intézzem el a dolgot a volánnal. Velük elintéztem a dolgot, kiadtak egy papírt, hogy elismerem a tettemet. A papíron az áll, hogy nem okoztam kimutatható anyagikárt, mivel azt helyreállítják az ott dolgozó karbantartók, tehát nem kell külsős céget bevonni a dologba és fizetnem sem kell. Ezzel a papírral visszamentem a rendőrségre, ott átadtam és kértem valamiféle igazolást, hogy ők is megkaptak ebből egy példányt. Ez meg is történt.

Nem vagyok büntetett előéletű.

Volt egy hasonló ügyem, de ott pártfogóhoz küldtek el minket. 7500ft-os kár volt, amit megtérítettem, és megbeszéltük az ügyet a sértettel, aki régi ismerősöm, ott egyszer voltam bent a rendőrségen, meghallgattak, majd elküldtek minket a fent említett személyhez, ahol megjelentünk és lezárták az ügyet.

Kérdéseim a következők lennének:

Ez ügyben mi várható nekem?

Beleszámít-e az előbb leírt ügy? (Rendőrségen azt mondták, hogy nem)

Rendőrségről mennyi idő még küldenek valamiféle levelet? (Rendőr ismerős azt mondta, hogy 15 munkanap, de ez már letelt)

A válaszokat előre is köszönöm.

Szomorú örökös # 2020.02.04. 17:27

The_Rminator

Nagy valószínűséggel sarokba szorították a feljelentőt és bevallotta, hogy mégsem úgy történt. A rendőrségnek kifinomult módszerei vannak rá, bízz bennük máskor. Nem éri meg idegeskedni, ha vétlen vagy.

The_Rminator # 2020.02.04. 09:34

Ma megérkezett a rendőrségtől a papír: büncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget, bíztatást!

The_Rminator # 2020.01.14. 14:35

Ma voltam szembesítésen. 1 kérdést tettek csak fel mindkettőnknek, a rángatással kapcsolatban. A nő továbbra is azt állítja, hogy én rángattam, én meg hogy nem.
Az ügyész a zaklatás vétsége helyett garázdaság vétségét kérte, így ez szerepel már az iratokban. Komolyan mondom, nevetséges, hogy így meg lehessen valakit hurcolni egy hazugsággal.
A rendőrségen azt mondták, hogy innen az ügyészhez kerül az irat, és ha jól értettem, 30 napja van rá, hogy elbírálja, és hozzon valamiféle döntést, hogy bizonyítottság hiányában felmentenek, vagy büntetést szabnak ki. A rendőr szerint ezért max megrovást kaphatok.
Idegileg kikészített ez az egész, hogy bárkit megvádolhatnak bármivel, és mivel nincs tanu semmire, így nincs mivel védekeznem, csak azzal, amit elmodntam, hogy semmi ilyet nem tettem.

galaxy01 # 2020.01.05. 17:11

Tisztelt fórumozók!
Szeptember 8.-án írtam, hogy garázdasággal gyanúsítanak. Akkor nem tettem vallomást. Novemberben adtam be. December 18.-án megszüntették az eljárást, "mivel a cselekmény nem bűncselekmény". A lefolytatott eljárás során beszerzett adatok alapján kétséget kizáróan megállapítást nyert az, hogy a gyanúsított által tanúsított erőszakos magatartás a garázdaság bűncselekmény törvényi tényállását nem merítette ki. Csekély fokban volt erőszakos, nem volt közönség ellenes és személyes motívum vezérelte a magatartást. De ott a 2 tanú, akik olyanokat állítottak,hogy én kiabáltam velük, csavargattam a barátnőm csuklóját, valójában semmi ilyesmi nem történt...