megszűnt cégre számlázás és munkavégzés


hero # 2015.03.24. 08:39

Üdv,

Mint magánszemély, megbíztam egy céget felújítási munkákkal. A cég mindenről számlát adott hivatalosan, bélyegzővel, adószámmal, aláírással. Csakhogy (mint utólag kiderült) ezt a céget 2012-ben felszámolták a cégjegyzék szerint. Akkor kivel szerződtem én és kinek fizettem? Aki a nem is létező cég adatait használta az mit követett el? És így érvényes bármi is?

Előre is köszönöm!

Rexor # 2015.03.24. 08:42

Ha elvégezték a munkát, akkor magánszemélyként nem igazán lehet problémád, kivéve ha garanciális igényt akarsz érvényesíteni.

hero # 2015.03.24. 08:49

pont azért fontos, mert jó magyar szokás szerint nem végezték el a munkát maradéktalanul úgy, ahogy abban megállapodtunk. szép szóval semmire sem jutok velük. tehát akkor az aki egy nem létező cég nevében szerződik és számlát állít ki, munkát végez, az teljesen rendben van?

Rexor # 2015.03.24. 09:15

Így már gázosabb a dolog. Nem azt mondom, hogy rendben van így,de magánszemélyként nem vonsz le áfát, nem számolsz el költséget, tehát elvileg problémád nem lehet. De ha ilyen jellegű problémád van és önként nem teljesítenek nem biztos, hogy bírósági úton fogod tudni érvényesíteni az igényedet.

hero # 2015.03.24. 09:20

akkor egyszerűsítsük a dolgot. érvelhetek azzal, hogy nem létező cég nevében kiállított papírok és egyebek bizony btk-ba ütköző dolgok? tehát aki ezeket kiállította egy nem létező cég nevében az elkövetett valamit vagy ez senkit sem érdekel?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.24. 10:24

És attól munka el lesz végezve?

hero # 2015.03.24. 12:49

Mérlegelés kérdése. Ha van mivel érvelni talán rá lehet bírni...
Fiktív cégre szerződni és számlát kiállítani az szabályos vagy sem?

Rexor # 2015.03.24. 13:23

A sejtésed helyes: nem szabályos, de ez nem jelenti azt, hogy a munka el is lesz végezve.

paxia # 2015.03.25. 09:02

Tegyük fel, hogy sarokba szorítod őket és elvégzik a
munkát. Ezek után cserébe Te elhallgatod a
bűncselekményt? Hogy is van ez pontosan?

hero # 2015.03.25. 10:56

Bűncselekményt? Itt ilyet eddig senki sem állított. A nem szabályos kifejezés eléggé tágan értelmezhető. De ok, akkor nekem is felelősségem van a dologban, hiszen állampolgárként a tudomásomra jutott bűncselekményt nem jelentem, ergo bűnrészes vagyok? Kérdezek, lövésem sincs ezekről. Azért vagyok itt. Ha tudom mit és főleg miért, tudok döntést hozni. Ennyi az egész. Eddig konkrétum nem hangzott el csak kérdések oda és vissza.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.25. 11:03

a tudomásomra jutott bűncselekményt nem jelentem, ergo bűnrészes vagyok?
Nem. Még csak bűnpártoló sem. De egy zsarolásba belecsúszhatsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.25. 11:03

csak kérdések oda és vissza.
Aki figyel, az a kérdésből is ért.

Rexor # 2015.03.25. 11:43

Szerintem megkaptad a válaszokat a kérdésedre.