Tulajdon elleni szabálysértés?


heniii # 2015.04.01. 14:11

Ha felkeresem az illetőt(email) és felajánlom hogy vissza fizetem az összeget illetve hogy szüntessük meg az eljárást,ez jó ötlet?

heniii # 2015.04.01. 13:14

Én nem tudom,a vevő nem keresett,csak feljelentett,a beidézésen pedig közölték velem hogy eljárás alá vontak.
Én nem akarok emiatt pereskedni,ezért is egyeztem bele a közvetítőbe. Nem azért adtam el mert szükségem volt a pénzre hogy kenyeret vegyek. Vissza adom én azt a pénzt nem vágyok tárgyalásokra meg ilyesmire. Ilyenkor hogyan lehet ezt elintézni?

lajcsó # 2015.04.01. 13:01

"Miért kellett ehhez szabálysértési eljárás meg mediátor?"
Mert lehet, hogy nem csupán hibás teljesítésről szólt a történet.

heniii # 2015.04.01. 11:27

Nem keresett az illető,nem mondott semmit,csak jött a beidézés,aztán ott közölték velem hogy akkor eljárás alá vonnak. Én beleegyeztem a mediációba mert ez tűnik a legkézenfekvőbbnek,nem akarok én ebből ügyet csinálni,nem azért adtam el mert rászorulok. De így már nem tudok semmit se tenni igaz? Meg kell várni amíg valami papírt?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.01. 10:31

Hogy hogy mire? Visszaadod a vételárat, ő meg a gépet. Miért kellett ehhez szabálysértési eljárás meg mediátor?

heniii # 2015.04.01. 08:47

Eladtam egy fényképezőgépet,tartozékival,használt de normál/ új állapotban. Semmi baja nem volt működött. 15990ft ért elpostáztam. Megkapta a vevő és mondta hogy nem működnek a gombok rajta. Erre feljelentett,valamint eljárás alá vontak. Bírósági közvetítőbe(mediáció) beleegyeztem. Nem akarok én pereskedni,mert ennyit nem ér az a kis gép,inkább kifizetem az árát neki aztán legyen vége minél hamarabb. Soha nem csináltam olyat amiből ilyen bajom lett volna,ezt is azért hirdettem meg mert csak porosodott.

Mire számíthatok kb?

23/L