Elévült - e a csalás


Éva_29 # 2015.07.28. 13:37

Kedves folyami géb!

Köszönöm válaszát!

Arról, hogy milyen lépések történtek az ügyben, még nem tudok, jelenleg ez a lekérdezés zajlik.

Számomra úgy tűnik, ha tisztázni szeretném magam a KHR/BAR listáról, akkor nekem kell megfizetnem más tartozását.

Köszönöm,
Éva

folyami géb # 2015.07.28. 11:08

Kedves Éva29!

Egy rossz és két jó hírem van:

A rossz, hogy ha a pénzfelvétel 2004-ben történt, az azzal megvalósított csalás bizony már elévült (hacsak nem folyt már eljárás miatta).
Jó viszont, hogy feltehetően elévült a polgári tartozás is (attól függ, mikor tett utoljára valamit a hitelező annak behajtása érdekében).

A másik jó dolog pedig az, hogy a csalás elévülése csak azt eredményezi, hogy a volt főnöke már nem vonható felelősségre amiatt, azt azonban bizonyosan nem, hogy emiatt Ön lesz köteles helytállni helyette. Természetesen azt bizonyíthatja, hogy a hitelfelvételhez Önnek nem volt köze. Ezt a polgáris kollégák biztosan jobban is meg tudják mondani.

Éva_29 # 2015.07.27. 19:23

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy a következőkben leírt ügy elévült-e már?Tudok-e valamit tenni?

Nemrégiben költöztem haza majd 10 év külföldi tartózkodás után.Vásároltam egy ingatlant, beköltöztem, dolgozom.
Igénybe szeretném venni a CSOK támogatást, de a banki elbírálás során a negatív KHR listás voltom miatt elutasítottak.
Utánajárva kiderült, hogy egy 2004-es tartozásról van szó, amiről én nem tudtam.
Akkoriban egy számítógépes boltban dolgoztam eladóként, foglalkoztunk áruhitelezéssel is.És emlékeim szerint, amikor a folyamat elkezdődött, akkor a főnököm kitöltetett velem egy hitelelbírálati lapot, amit a bank mint "teszt" kért tőlem/az üzlettől.
Ezt elküldtük, és annyi visszajelzés érkezett, hogy megfelelő.Pénzt nem kaptam, semmit sem vásároltam.
Valószínűleg a főnökömhöz juthatott az összeg valamilyen módon.
Eddig semmiféle papírom sincs, csak a negatív KHR visszajelzés.
A volt főnököm pedig azóta megszökött, hatalmas adósságot maga mögött hagyva.
Véleményem szerint ez a csalás már elévült, feljelentést nem tudok tenni, ki kell fizetnem a nem általam felvett hitelt + a borsos kamatokat.
Lehet még valami kapaszkodó, amivel tisztára tudnám mosni ezt?

Köszönöm,
Éva