Reintegrációs őrizet!


Öreg Tölgy # 2016.09.11. 17:52

Természetesen, hiszen arra való a fellebbezés, hogy megvizsgálja, helyes döntést hozott-e az elsőfokú bíró, és ha nem, akkor megváltoztatja.

De ha minden feltétel adott, és az ismerősének csak dicséretei vannak, feltehetően már az elsőfok is engedélyezni fogja. Olyan nincs, hogy egy bíró mindenkit válogatás nélkül elutasít. A határozat ismerete nélkül nem tudhatjuk, de biztos volt oka, ami miatt a másik két embert nem engedte ki.

K.Jutka # 2016.09.11. 17:45

Köszönöm a választ Tisztelt Öreg Tölgy!Csak dicsérete van,jó magaviselet,fenyítése nincs.Tehát ha első fokon nem engedélyezik a RÖ t.másodfokon azért lehetséges?

Öreg Tölgy # 2016.09.11. 16:33

T. K. Jutka!

A felsoroltakon túl igen nagy jelentősége van még annak is, hogy viselkedett a bv.-ben az ismerőse, gyűjtött-e dicséreteket, van-e fenyítése. Annyit tudok mondani, hogy ha törvényi kizáró ok van, akkor sem első-, sem másodfokon nem engedhetik ki az illetőt. Ha csak annak a megítélése kérdéses, hogy a viselkedése alapján alkalmas lehet-e már az elítélt a reintegrációra, akkor pedig megítélés kérdése (aminek persze a tényeken kell alapulnia).

K.Jutka # 2016.09.11. 15:13

Tisztelt Öreg Tölgy! Az ismerősöm első bűntényes,nem erőszak miatt van bent. A lakásnál mindent rendben jól működik a jel is. Szeptember vagy október elején lenne esedékes a meghallgatás. Munkahely is lenne,csak mivel ő rokkantnyugdíjas fél,hogy ő sem kaphatja meg.

Öreg Tölgy # 2016.09.11. 13:50

Természetesen nem ugyanaz a bíró bírálja el a fellebbezést, aki a határozatot hozta, sőt,az nem is bírálhatja el. Első fokon egy bv. bíró hoz határozatot, másodfokon meg a törvényszék három bíróból álló tanácsa.

Azt viszont nem tudom, a kedves kérdező hogyan gondolja, hogy tudna bári válaszolni arra, hogy egy általa nem ismert személy általa nem ismert büntetéséből, nem ismert körülmények között, fogják-e engedélyezni a RÖ-t vagy sem.

K.Jutka # 2016.09.10. 17:42

Tisztelt Dr.Attika! Igaz azt írtam,hogy megtaláltam a válaszokat amit az ismerősömet érdekelt.Most olyan történt amit nem olvastam róla.Nem rég két személy volt Bv bírói meghallgatáson és egyiknek sem engedélyezte a RÖ t. Kérdésem ha ő is így járna "mert elég szigorú bíró"
és fellebbezne,ugyan az a bíró dönt újra vagy másik,és várható e hogy akkor megkapja a RÖ t.?
Köszönöm a válaszát.

zsike005 # 2016.09.10. 15:24

Szép napot! Érdeklődnék mikor adjuk be a RÖ-re a kérelmet.Párom 2016.ápr.26-án vonult be börtönbe.Okt.26-án fogdai minősitést kap, ami 2017.ápr.5-ig tartana.Ittas vezetésért ül.Köszi

K.Jutka # 2016.08.30. 14:26

Elnézést kérek Dr.Attika,észrevettem én is,csak ezen a topicon néztem a reintegrációs őrizetről a hozzászólásokat,ami az ismerősömet érdekelte, azt megtaláltam.

Dr.Attika # 2016.08.30. 12:30

Tisztelt K.Jutka!
Valószínűleg nem értette meg a topic címét. Nem rehabilitációs (rokkantak esetében erről beszélhetünk), hanem reintegrációs őrizet.

K.Jutka # 2016.08.30. 09:01

Tisztelet Válaszadó!

Ismerősöm büntetését tölti mint rokkant.Felülvizsgálatra hívták vissza kiderült,hogy a személyigazolványa lejárt közbe. Emiatt elvégzik a vizsgálatot? A civil életbe ilyen vizsgálathoz érvényes iratoknak kell lenni.
A másik kérdésem az,hogy szabaduláskor ad e Bv intézet olyan igazolást,hogy miért nem tudta meg újítani a személyigazolványt.

A választ előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.08.13. 04:25

A büntetés-végrehajtás országos parancsnokának
75/2015. (X.6.) OP
s z a k u t a s í t á s a
a büntetés-végrehajtási szervezet elektronikus távfelügyeleti rendszer működtetésével
kapcsolatos feladatainak végrehajtásáról

5.  A szabadon bocsátás során az elítélt okmány-, érték- és tárgyletétjét részére át kell adni. Tájékoztatni kell arról, hogy az esetlegesen érvényességi idejét vesztő személyi okmányok pótlása csak a bv. bíró - kijelölt terület e célból történő elhagyására vonatkozó - előzetes engedélyével lehetséges.

Ezt találtam. Az Utasítás 5. pontja értelmében tényleg ki kell adni az értékletétet.

annamárai # 2016.08.12. 20:07

a férjem is reintegrációval szabadult 3 hete ( Kecskemétről) és neki minden "bent" lévő pénzét kiadták! Valószínű mindenhol másképp alkalmazzák, értelmezik a szabályokat!

medúza07 # 2016.08.11. 15:56

Csak akkor azt nem értem, hogy más Bv. intézetekben ez miért van másképp. Valamint kérdezem én ha kitesznek az utcára egy fillér nélkül az úgy helyes. Valamint a havi munkabéremre és járó szabadságpénzre miért kéne hónapokat várnai, hogy kifizessék. Ön szerint így lehet elkezdeni az újra kezdést.
Ez í gy nagyon ki van találva ugyanis Pálhalma leküldte és azt mondták ki kellet volna fizetni.

Öreg Tölgy # 2016.08.11. 05:48

Szerintem is. A többiek RÖ-vel szabadultak? Pontosabban RÖ-vel kerültek szabadlábra (merthogy az még vastagon a büntetés töltésének része)?

Dr.Attika # 2016.08.10. 21:20

Jogszerűen járt el a bv. intézet.A reintegrációs őrizet utolsó napján kell kiadni a szabaduló okmányokat és akkor kell elszámolnia Önnel.

medúza07 # 2016.08.10. 15:04

Tisztelt Címzett!

Pálhalmai Bv. intézetbe töltöttem fogva tartási időmet 2015.02.12 óta, ahol ez idő alatt folyamatos dolgoztam egészen 2016 július 28-ig.
Majd 2016.08.05-én a Visszalévő időszakomra 2016 október 11-ig reintegrációs őrizetbe helyeztek. Elbocsátásomkor a Kaposvári Bv. intézet nem volt hajlandó kifizet a munkabéremet 10 nap szabadságomat valamint a kötelező tartalékot sem. Azt állítják, hogy a pénzt csak a reintegráció lejárta után fogják kifizetni mivel én még nam szabadultam, hanem ideiglenes vagyok elbocsátva. Felhívtam a velem együtt fogvatartott 4 ismerősömet akik közölték, hogy szabadulás napján mindent kifizettek nekik. ( Gyulai Bv. Budapesti Bv. Pécsi, Bv intézetek) Pálhalma azt mondja ők a pénzt és a papírokat továbbították, azt a Kaposvári Bv.-nek lenne kötelessége kifizetni. Kérdésem Magyarországon ha egy törvény van akkor mi az, hogy az egyikre intézményre vonatkozik a másikra nem. Kérném ha tud legyen szíves állást foglalni vagy pert indítsak a Bv. ellen. Előre is köszönöm tisztelettel várom válaszát.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2015.10.27. 08:18

Üdv Jocii,

Íme pár szó a reintegrációs őrizetről:
http://lorik.hu/…cios-orizet/

Jocii # 2015.10.26. 20:44

Üdv! Az Apósomnak a BV felajánlotta a reintegrációs őrizetet. Jönnek ki a héten környezet tanulmányra, milyen papírok kellenek neki? Meg mennyinek kell lennie az 1 főre jutó összegnek, hogy beleessünk? Már a büntetéséből 5 hónap van vissza. Meg a reintegrációrol pár szót tudna nekem valaki írni? mit, hogyan kell csinálni, mire kell figyelni, minden részletét ügyvédi szempontból.

Köszönöm a válaszokat előre is. :) Szép napot!