Idézés megalapozott gyanú miatt.


Öreg Tölgy # 2016.11.10. 05:31

Ha az a következetes védekezésed, hogy ti 2011-ben megszüntettétek az illegális vételezést, akkor elég nehéz lesz bizonyítani az ellenkezőjét. Mondjuk végrehajtandó szabadságvesztéstől a legrosszabb esetet feltételezve sem kell tartanod.

notebook99 # 2016.11.09. 16:54

Valahogy azt sejtem, hogy mindent rám akar fogni valamelyik, hogy mentse az irháját és ez egy nagyon nem szép dolog egyik részéről sem.

Szeretném valahogy elérni, hogy tényleg igazságot szolgáltassanak a Rendőrségen.

Ezzel a megmozdulással az életemet teszik tönkre teljesen csak, hogy az övékét mentsék.

notebook99 # 2016.11.09. 16:50

Szép napot!
történt egy eset, hogy kaptam ezt a levelet a mai napon.
Ügy a következő.
jelenleg 25/fiú vagyok.
2010.decemberében történt egy olyan, hogy a volt nevelőanyám nem dolgozott. Édesapám fizetése nem túl sok volt. Feltöltőkártyás villanyórán nem igen volt már töltés és nem volt pénzünk.
Édesapám felment a padlásra és törvény ellenesen vételezni kezdte az áramot. Mindenki tudott róla. Én annyit segédkeztem, hogy segédeszközt vittem fel neki amire megkért.
2011ben elköltöztünk onnan Apum + Én. akkor Apum állítása szerint lekötötte a lopott áram kábelét. Volt nevelő anyumék ott maradtak és vissza köttettek valakivel a másik kábelt.
2015ben lebuktak elég hülye módon, de ezt hagyjuk.
A volt nevelő anyum egyből rám + fateromra kent mindent.
2016. januárjában fatert behívták.
2016. áprilisában behívtak engem is.
Ott kiderült, hogy Fater mindent tagadott.
Én nem szeretek hazudni, így mindent elmondtam ahogy tudtam.
utána 2016. szeptemberében. akkor is ugyan ezt elmondtam.
Múlthéten fatert is be tudták hívni megint és az elmondása alapján beismert mindent ő is.

azóta halasztódott az ügy egészen a mai napig. A mai levélben viszont az áll, hogy
2016.November.14.-ére beidéztek mint nagyobb értékre elkövetett lopás bűntettének megalapozott gyanúja miatt.

Mit tudok én tenni? Ügyvédet fogadni? hogyan? Jövedelmem jelenleg nincs.

Annak idején sajnos már volt Rendőrségi ügyem amiben minden engem érintett dolgot beismertem és vállaltam a felelősséget, de most olyanért nem szeretném amiért nem én vagyok a felelős és igen csak idegesít, hogy engem folyamat csesztetnek a másik 2 személyt, meg nem igazán.

Ebben szeretnék mindenféle jó tanácsot kérni.
Előre is köszönöm.