Kedvezmények


Öreg Tölgy # 2017.04.22. 09:35

Nem.

Laura2010 # 2017.04.22. 09:10

Érdeklődnék hogy + 45 nap kedvezmény lehet 1 évből a börtönzsúfoltág miatt?
Igaz ez?

Krisztina992 # 2017.04.10. 17:16

Rendben.Köszönöm szépen a válaszukat

Öreg Tölgy # 2017.04.10. 17:12

Azok lehetségesek, de az esélyük csökkent.

Krisztina992 # 2017.04.10. 17:01

Ha esetleg nincs kedvezmény akkor nincs reintegrácio és evsz sem?

Öreg Tölgy # 2017.04.10. 16:26

Onnan, hogy ha a kedvezményt elveszítette a be nem vonulás miatt, akkor arról a bv. bíró az édesapja jelenlétében, meghallgatáson hozott egy végzést, ami ellen fellebbezési lehetőség is volt. A leírtak alapján azonban sajnos szinte biztos, hogy ugrott a kedvezmény.

Krisztina992 # 2017.04.10. 16:05

2/3 kedvezménye van most tudtam meg de nem tudjuk hogy meg van-e még neki mivel nem vonult be időben.más vette át a levelét sajnos.mikor meg tudta irt halasztási kérelmet.ezt honnan tudnám ki deriteni hogy meg van-e neki vagy nincs? az evsz nél mennyi az a bizonyos idő? köszönöm válaszát

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.04.10. 15:39

Kedves Krisztina992!

Először is válaszolva kérdésére az Ön édesapjának kedvezmény esetén 12 hónapot kellene büntetés-végrehajtási intézetben eltöltenie. Az Evsz esetén szintén szükséges bizonyos idő eltelte. A jogszabály a feltételes szabadságra bocsájtásig eltelt idő felében határozza meg.

Reintegráció esetében viszont 12 hónap gondatlanságból elkövetett bűncselekmény estén lehetséges, 10 hónap pedig a szándékos bűncselekmények esetében. Hivatalból és kérelemre is indulhat. Nincs időponthoz kötve viszont, jogosultság előtt 2 hónappal érdemes megindítani. Ha nincs kizárva az elítélt a kedvezményből akkor azt az időpontot kell alapul venni a 10 és 12 hónap számításánál, nem pedig azt az időpontot amikor ténylegesen kitölti valaki a büntetését.

Krisztina992 # 2017.04.10. 15:19

Átolvastam a reintegráció szabályait . Apukám soha nem volt büntetve soha nem volt egyetlen ügye sem nem erőszakos bűncselekmény miatt van bent és az 5 évet sem haladja meg. itt azt olvastam még hogy 10 és 12 hónapig lehet reintegrációban. erre is 6hónapot kell várni hogy be adjuk rá a kérelmet?

Krisztina992 # 2017.04.10. 14:51

Tisztel Ügyvéd urak

Édesapám fogházban van nem börtönben.Akkor is a két harmad büntetés letöltése után lesz lehetőség? EVSZ kérelmet mikor adhatunk be? ha a teljes büntetés 1év 6 hónap mikor szabadulhat ki leg hamarabb ha van kedvezménye? Köszönöm a válaszukat

Öreg Tölgy # 2017.04.10. 13:42

Hát igen, legalábbis annak ki kellene derülnie a kérdésből, hogy akkor most börtönben vagy fogházban van-e.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.04.10. 13:34

Kedves Krisztina992!

Börtön fokozatban a büntetés egy harmadának kitöltésétől van rá lehetőség, de feltétele, hogy legalább 6 hónapot kitöltött büntetéséből.

Kedvezménnyel kapcsolatos kérdésére válaszolva, ha az ítéletben rendelkeztek arról, hogy legkorábban a büntetés két harmadának kitöltését követően szabadulhat, akkor van rá lehetőség.

A reintegrációs őrizettel kapcsolatban több információra lenne szükség, hogy van-e rá jogosultsága az Ön édesapjának vagy nincs. A feltétel rendszerről az alábbi linken olvashat, de szívesen segítünk:

http://lorik.hu/…-modositasa/

Krisztina992 # 2017.04.10. 07:18

Tisztelt Ügyvéd úr!

Édes apám 1év 6hónap letöltendő börtön büntetést kapott.Január 30óta bent van.Fogházban Nyíregyházán.Dolgozik , jó a magaviselet is.Érdeklődni szeretnék hogy eltávot mikortól lehet kérni neki?Kegyelmi kérelmet ilyenkor még érdemes lenne be adni ? Csütörtökön lesz gyerektartási ügyben per mivel 2 kiskorú gyermeket hagyott itthon és az anyjuk nehezen tudja őket el tartani.Olvastam itt a fórumon hogy többen irták mennyi kedvezményt kaptak de mi erről semmit nem tudunk.ennek hol tudnák utána járni?igy ha nincs kedvezmény akkor csak 1év 6hónap után jöhet haza?vagy reintegrácio szóba jöhet esetleg?

Tímea44 # 2017.03.29. 18:28

30 Hónapot kapott két harmados kedvezménnyel. 10 hónap telt le még csak. Valószinű ezért nem kapta meg a rö.t. Azt mondta nem volt még elég időt bent, és semmi garancia nincs arra, hogy nem csinál semmi rosszat holnap. Szerintem ez nem hónapokon múlik. (Igazából én el sem ítéltem volna.. De ez mindegy is..) Mindennek megfelelt, sok dicsérete van, munkahelye is lett volna. Talán ha kicsit később adtuk volna be... Mindegy ez már megtörtént. Csak abban reménykedek már, hogy legalább ez a feltételes megmarad. Nagyon Köszönöm válaszát.!!

Öreg Tölgy # 2017.03.29. 04:58

Hát pontosan erről van szó, kedves Tímea, nem véletlenül írtam már sokszor: soha, semmiféle kedvezmény nem JÁR, hanem csak ADHATÓ, ha a törvény szerint nem kizárt. Itt a megfelelő adatok birtokában arra tudunk választ adni, hogy valakinek a törvény szerint adható-e vagy kizárt, de ha adható, attól még nem biztos, hogy meg is adják. Ez a bv. bíró mérlegelésétől függ, akinek a fejébe nem láthatunk bele.

Én azt javaslom, hogy nézzék meg a RÖ-t elutasító végzés indokolását, miért nem kapta meg, és próbálja azokat a hibákat kijavítani, és attól függetlenül is próbáljon minél több dicséretet begyűjteni. A feltételes szabadságot, ha adható, csak ritkán, és igen indokolt esetben szokták nem engedélyezni.

Tímea44 # 2017.03.28. 19:57

Tisztelt Öreg Tölgy. A párom 30 hónap fegyházbüntetést kapott két harmados kedvezménnyel a
másodfokú ítélet alapján. A reintegrációt sajnos elutasították :( A kérdésem az lenne, hogy olyan van esetleg hogy még ezt a kedvezményét is elveszik Tőle?

ObudaFan # 2017.03.28. 09:24

Kedvezmények ügyében idén egyelőre nincs változás.

Laura2010 # 2017.03.28. 06:19

Köszönöm válaszát!
Igen ezt tudom hogy 1 évből 4 hónap a kedvezmény csak azt mondta a párom hogy most márc.1 -től van valami új törvény módosítás és abban le van írva csakhogy én ezt sehol nem találom mert amiket találtam azok Romániára vonatkoznak itt pedig Magyarország úgy reagált a zsúfoltságra hogy börtönöket épít:S És ezért kérdeztem!

Öreg Tölgy # 2017.03.27. 17:38

Ez a régi Btk. alapján volt így. Most - fokozattól függetlenül - 4 hónapot engednek el, csak visszaeső esetében 3 hónapot (feltéve mindkét esetben, hogy nem kizárt az elítélt feltételes szabadságra bocsátása). Egyébként nem ez a helyes megfogalmazás, de a lényeg valóban ez.

Laura2010 # 2017.03.27. 12:22

Szép napot!
Érdeklődni szeretnék hogy a kiszabott letöltendő börtön büntetésekből évente 3 hónapot elengednek igaz ez???

JMóni # 2017.03.19. 08:23

Köszönöm válaszát.Csak börtön fokozatba volt.van.Akkor próbálkozunk .hátha sikerrel járunk.Nagyon köszönöm az információt.
Maradok Tisztelettel
Horváth Róbertné

Öreg Tölgy # 2017.03.18. 10:53

Az evsz börtön fokozat esetén is engedélyezhető (kivéve ha eredetileg fegyház volt, és abból tették át börtön fokozatba).

JMóni # 2017.03.17. 08:52

Van erre egyáltalán esélye,hogy börtön fokozatba maradva ,megkapja az Evsz-t? A tettes társainak sikerült fogházasitani magukat.Gondolom ,ezért lett könnyebb hogy a kérelmüket elfogadták.Valószínű minden intézetbe ,ez másképp működik. Sok mindentől függ biztos ,pld . mennyi dícsérete van ilyesmire gondolok.Azért kérdezem ,hogy mi az esély,mert tegnapi nap folyamán,egy ügyvéddel beszéltem,aki azt mondta,ha nem fogházasítsa magát,akkor nincs értelme beadni a kérelmet.Szóval nem tudom ,és nem értem miért fontos ez?

ObudaFan # 2017.03.17. 05:56

Az áthelyezésről egyébként is dönthet a bv más okokból is, de kétségtelen, hogy a végrehajtási fokozat megváltozása ennek megnövelheti az esélyét.
Lehet kérni evsz-t is, meg ettől függetlenül fogházasítást is.

JMóni # 2017.03.16. 17:12

T .cimzett.
Sajnos ,súlyos testi sértésről van szó.Ezért a Reintegrációs őrizet,szóba se jöhet.Viszont az Evsz-t ,még lehet kérelmezni?Ahhoz hogy beadja a kérelmét,kell az hogy fogházasitsák? Azt külön kell kérni? Mivel Kalocsán van a barátom,az intézménnyel meg van elégedve,de hallani olyat is ,hogy akár át is helyezhetik ha megkapja a fogházasítást.Viszont ő nem szeretne elmenni,de a kérelmet ,be szeretné adni.Így is lehetséges?
Üdv JMoni