Körözés


Öreg Tölgy # 2017.09.01. 08:28

Arról nem is szólva, hogy a halasztást a törvény még a bírónak is csak nagyon szigorú szabályok szerint engedélyezi (egyszer, max. három hónapra, egyébként csak az életet közvetlenül veszélyeztető állapot esetén, orvosszakértői véleménnyel és a bv. eü. szolgálatának állásfoglalásával), a BV. meg csak úgy "módosítja a felhívást", ami tartalmilag ugyanaz, mint a halasztás.

Dr.Attika # 2017.09.01. 02:41

Krisztike 1984!
Attika doki én vagyok. Ugyan Dr. Jován Lászlóval egy lapon sem említhető büntető szakmai tevékenységem, de annyit megemlíthetek, hogy egy BVOP utasítás nem jogszabály.

Krisztike1984 # 2017.08.31. 07:45

http://bv.gov.hu/…6_20szu.docx

Kérem olvassa el,főleg a 16.

Szép napot

Öreg Tölgy # 2017.08.31. 06:00

Így van, a jogszabállyal ne is foglalkozzon, csak kérdezzen jobbra-balra, akkor majd tisztában lesz mindennel.

Krisztike1984 # 2017.08.30. 16:50

Az nem tudom ki,de szerintem hasznosabb lenne,ha olyan segítséget adna,ahol mindennel tisztában van.Dr.Jován László is megerősítette amit a bvop.

Öreg Tölgy # 2017.08.30. 15:22

Mindig tanul az ember. Ilyenkor azért kezdem megérteni Attika dokit. :)

Krisztike1984 # 2017.08.30. 11:32

Mivel bevonulás előtt adta be az igazolási kérelmet így a bvop jogosult dönteni.úton az új határnap megjelölésével a behívó.Tesómnak megadtak minden tájékoztatást.

Öreg Tölgy # 2017.08.30. 10:36

Tessék elolvasni a jogszabályt, hol van helye igazolási kérelemnek (van, de nem a bevonulás kapcsán).

Ahogy írtam, a dolognak az önhiba meghatározása során van jelentősége, arról pedig nem a BVOP dönt, hanem a bv. bíró.

Krisztike1984 # 2017.08.30. 10:01

Felhívtam a bvop-t,ahol arról tájékoztattak,hogy igen,van helye igazolási kérelemnek,továbbá ez egy viszmajor helyzet,hiszen nyilván nem lehet egy balesetre felkészülni.Tesóm most hívja őket,hogy hogyan áll az ő igazolási kérelme.
Köszönöm Öreg Tölgy a segítséget.

Öreg Tölgy # 2017.08.30. 08:38

T. Krisztike,

Olvassa el az alábbi jogszabály 11.-36. §-át, az az irányadó a bevonulásra:

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Láthatja, hogy itt nincs olyan, hogy igazolás, ahogy az elháríthatatlan ok megszűnik, az elítélt azonnal köteles jelentkezni (lásd a 25. §-t). Itt most már az a kérdés, hogy ha a bv. intézet megteszi az előterjesztését a bv. bíró felé a feltételes kizárására, elfogadja-e az Ön által mondottakat az önhiba hiányaként, vagy sem. Minél gyorsabban jelentkezik, annál inkább van rá esélye, de ez az, amit nem lehet megjósolni.

Krisztike1984 # 2017.08.30. 05:32

Kérelmében kérte az új időpontot,illetve az összes kórházi papírt megküldte mellé,továbbá mivel nem jött válasz,így újabb levelet írt.

Krisztike1984 # 2017.08.30. 05:27

Értem.akkor Ön szerint jelentkezzen a bvnél?

Öreg Tölgy # 2017.08.30. 05:26

Szerintem a kérdés az, hogy a bv.bíró elfogadja-e ezt, amikor a feltételes szabadságból való kizárásról dönt majd. Eléggé határeset, nem mernék jósolni.

Krisztike1984 # 2017.08.30. 04:48

Ezt értem.De a sógornőm autóbalesetet szenvedett egy nappal a bevonulás előtt.jelenleg is életveszélyes állapotban van.tehát nem hetekkel a bevonulása előtt történt ez.Ezért nyújtotta be a papírokat.hiszen értelem szerűen az anyjuk lett volna a gyerekekkel.

Öreg Tölgy # 2017.08.30. 04:42

A behívó nem másnapra szól, van idő gondoskodni a gyermek elhelyezéséről, ha nem, két évnél nem hosszabb büntetés esetén 3 hónap halasztás is kérhető.

Ha mégsem tudják megoldani a gyermek elhelyezését, a 11/2014. (XII.13.) IM. rendelet 29 §-a a következőket mondja:

(1) Ha a 22. § (4) bekezdése szerinti felhívás átvételét követően az elítélt közli, hogy a kiskorú gyermeke vagy az általa gondozott más személy felügyelet nélkül marad, erről a BVOP az illetékes bv. csoportot értesíti.
(2) A bv. bíró az értesítést követően a kiskorú gyermek lakó- vagy tartózkodási helye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal gyermekvédelmi és gyámügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalát keresi meg, hogy a kiskorú gyermek ideiglenes hatályú elhelyezéséről gondoskodjon.
(3) A felügyelet nélkül maradó más személy esetében a bv. bíró az illetékes önkormányzatot keresi meg a szükséges intézkedés megtétele iránt. A megkeresésben a szabadságvesztés tartamát és megkezdésének várható időpontját is közli. A bv. bíró, az elítélt kérésére, a lakó- vagy tartózkodási helye szerint illetékes önkormányzat megkeresésével intézkedik a vagyonának és a lakásának biztonságba helyezéséről.
(4) A bv. bíró az intézkedéseiről az elítéltet három napon belül tájékoztatja.

Krisztike1984 # 2017.08.29. 18:58

De ilyen esetben, ahol a gyerekek felügyelet nélkül maradtak volna nincs helye igazolási kérelemnek?Ön szerint akkor elő fogják vezetni?

Öreg Tölgy # 2017.08.29. 18:42

Azt, hogy ha az elítélt járóképes, be kell mennie. Ilyen tekintetben nincs igazolásnak helye.

Krisztike1984 # 2017.08.29. 17:37

Magyarul nem küldenek új behívót?vagy mire érti a parancsot?

Öreg Tölgy # 2017.08.29. 10:24

Attól tartok, nem fog más jönni. A behívó: parancs.

Krisztike1984 # 2017.08.28. 19:56

Remélem tud segíteni valaki.Tesómnak be kellett vonulnia július 20-án.Igazolási kérelmet terjesztett elő,mert a felesége olyan egészségügyi problémával került szembe,hogy a gyerekeik ellátására képtelen lett.Ezt azonnal jelezte a bvop-nak, de azóta se jött válasz.Sajnos azóta se lett jobban a sógornőm,ráadásul minden orvosi papír benyújtásra került,de félek nehogy elvigyék egyszer csak.Tudna vki segíteni,hogy ilyen esetben mi várható,illetve kell e a bvopnak új bevonuló papírt kiadnia?
Köszönöm előre is a segítséget

pappcs # 2017.08.21. 09:46

http://bv.gov.hu/…6_20szu.docx

A linken a 20/2016 bv. Szakutasítás tölthető le.
Ebben van leírva az elővezetés módja.

"
A 33. pontban meghatározott tájékoztatás alapján a Főosztály a sikeresen kézbesített felhívás szerint területileg illetékes rendőri szervet 15 munkanapon belül határozat kiadásával keresi meg az elítélt elővezetése céljából. Az elővezetés helyéül a sikeres kézbesítés szerinti lakó- vagy tartózkodási hely alapján területileg illetékes megyei (fővárosi) bv. intézetet kell megjelölni, ettől eltérni csak különösen indokolt esetben lehet. "

37/A. Amennyiben a 37. pontban meghatározott tájékoztatás beérkezését követő 15 munkanapon belül nem érkezik be az illetékes rendőri szerv írásos értesítése az elővezetés megkísérléséről, úgy a Főosztály rövid úton egyeztetést kezdeményez, szükség esetén írásban kéri a rendőri intézkedés megtételét.

38.Sikertelen elővezetés esetén a Főosztály a felhívási ügy iratainak mellékelt megküldésével, az értesítőlapot küldő bv. csoportnál kezdeményezi az elfogatóparancs kiadását."

a 33. Pont szerinti tájékoztatás az hogy lekéri a bvop azt hogy akár más jogcímen is nincs e bv intézetben az illető.

A 37. Pont utólag lett beiktatva , 2017 januártol.
Nem véletlen az sem hogy 15 napon belűl újra értesítik a rendőrséget. Ez arra utal, hogy nem nagyon törik össze magukat a rendőrök az elővezetéssel...

ismertem olyan embert akinek július végén kellett volna bevonulni és majd csak november végén rendelte el a bv bíró az elővezetést. Igaz az átváltoztatott pénzbüntetés volt.

Öreg Tölgy # 2017.08.11. 17:59

A bv. bíró közvetlenül adja ki. Az időtartama teljesen változó, de nem túl hosszú idő. Azért előtte még megpróbálják elővezetni.

biaa9510 # 2017.08.11. 16:30

Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abba, hogy kb mennyi idő mire kiadják az országos elfogatóparancsot?(pl. valakinek be kell vanulni 8.ho 8.an es nem teszi azt mikor fogjak keresni)
És ennek mi a menete, ki kinek küldi meg? (Pl.: bv-bvop-eljáró bíróság-illetekes rendorseg?) Az elfogato parancs elott lakhely felkutatas is van vagy egybol a parancsot adjak ki? Honnan lehet tudni ha a parancs mar ervenybe van?

biaa9510 # 2017.08.11. 14:29

Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abba, hogy kb mennyi idő mire kiadják az országos elfogatóparancsot?(pl. valakinek be kell vanulni 8.ho 8.an es nem teszi azt mikor fogjak keresni)
És ennek mi a menete, ki kinek küldi meg? (Pl.: bv-bvop-eljáró bíróság-illetekes rendorseg?)

alfateam # 2017.04.18. 08:33

Bishop!

Öreg Tölgy csak viccelt, még húsvéti hangulatban van :)))

Szerintem Attika doki boldogan áll az Ön rendelkezésére, és ezzel szobatudósként már én is jóvátettem valamit vele szemben.