Ez most mi lenne ?Nem értem.


gergo696 # 2017.03.22. 16:06

A történet rövid . 2010 jún. 02 ben kaptam jogerősen egy ítéletet.Arra vonatkozólag még fiatalkorúként követtem el a dolgokat.Viszont 18 életévem betöltése után hozták meg az ítéletet fiatalkorúak fogházát 8 hónap 2 év végrehajtásában felfüggesztve.Erkölcsi bizonyítvány szempontjából lényeges a kérdés nagyon hogy azt veszi alapul hogy fiatalkorúként követtem el vagy mivel már betöltöttem a 18 életévem és utánna hozták meg az ítéletet így már Btk 126. § (1) bekezdés a) már elúszott...és marad az 5 év?

batka75 # 2017.03.22. 17:04

A bűncselekményt az elkövetéskor hatályban lévő szabályok szerint kell elbírálni. Hiába lett felnőttkorú, az elkövetéskor fiatalkorú volt, ezért ezen eljárásjogi szabályokat kell alkalmazni..

Öreg Tölgy # 2017.03.22. 17:09

Komolyan mondom, ez nem igaz. Leírtam világosan a másik topociban. Most mi a gond? Nem hiszed el?

A Btk. 105. § (1) bekezdése szerint fiatalkorú az, aki A BŰNCSELEKMÉNY ELKÖVETÉSEKOR a tizenkettedik életévét betöltötte, de a tizennyolcadikat nem.

Tehát az elkövetési idő számít, ha utána 100 évesen ítélnek el, akkor is a fiatalkorúakra vonatkozó szabályok irányadók. A mentesítésre is.

Arról nem is szólva, hogy felnőttkorúnál sem 5 év lenne a mentesítés, hanem éppen te írtad le, hogy a próbaidő leteltének a napja.

gergo696 # 2017.03.22. 18:11

Üdv!Öregtölgy.Kérem értsen meg.Elöszőr is nagyon szépen köszönöm érthető értelmes válaszát.Innentől kezdve tudomásul vettem és megértettem.Mindazonáltal fogadja el szabadkozásom is egyben ez ügyben miszerint személyesen nyomozóval beszéltem nyílván nem ügyész így kielégitő választ nem tudott adni.Ezentúlon személyesen a bíroságon egy valóban kedves segítőkész bíró sem fogadóóra keretei között természetesen megértem hogy nem mindenki képes 500000000 millió paragrafust a fejében tartani.Majd a jogsegély vonalat is hívtam ott sem voltak képesek illetve 5 évre hívatkoztak ezért ijedtem meg.Majd írtam nekik üzenetben is ez ügyben.Személyesen ügyvédet kerestem fel aki elküldött a halál .... egy másik meg gondolom túlontúl anyagilag enm küzd gondokkal és fel sem vette a telefont a megbeszélt időpontokban 500000000000000 ezer oldalt olavstam át .Nem egyszerű a jogképlet ebben az országban.Köszönöm mégegyszer válaszát .Szép estét.

gergo696 # 2017.03.22. 18:13

Illetve Batka önnek is köszönöm válaszát.