Rendorauto megrongalasa probaido mellett


valaki19 # 2017.07.20. 19:04

Tisztelt Forumozok!
Egy kozeli ismerosom neveben irok, aki a hetvegen reszegen megrongalt egy rendorautot, mert nem akartak neki bemerni az eltunt mobiljat.
A rendszamtablanal a cipojetol egy fekete csik lett es az oldalaba is tobbszor bele rugott, ezutan elkaptak.
Arra nem emlekszik mi a pontos vad, en olyasmit hallottam hogy szandekos rongalas de hogy vegul mi lett nem tudom. annyit tudok rola hogy jovo marciusig probaidon van mert kiszurta egy bicaj kereket.
Milyen buntetesre szamithat?
Koszonom a valaszokat elore is.

Dr.Attika # 2017.07.21. 04:36

Történt ilyen eset a 40-es években. Egy Gyöngyös melletti faluban alkohol mámorban ifjak összeverekedtek. A helyszínre érkező csendőr járőr kivitte őket a kocsma elé és puskatusos figyelmeztetésbe részesítették őket. A csendőrök távozni készültek mikor még hevületben lévő ifjú seggbe rúgta az egyik csendőr lovát. A fiatalt a csendőrök előállították. A bíróság 30 napi elzárásra ítélte az ifjút, mert a csendőrló elleni farbarúgást a csendőr elleni támadásnak értékelte. Hát itt is valami ilyen ítélet születhet az analógia szerint.

valaki19 # 2017.07.21. 06:48

Koszonom a valaszt meg ha nem is volt hasznos.

gerbera317 # 2017.07.21. 06:59

Szerintem fogalomzavarban szenvedsz. Egy válasz nem attól hasznos, hogy megnyugtató a kérdező számára.

Itt az ügyvéd úr azt magyarázza, hogy a rendőrautó elleni támadást rendőr elleni támadásként értékelheti a bíróság, ami - ugyebár - hivatalos személy elleni erőszak, vagy mi, és, és komoly díjazásban szokták részesíteni. Ráadásul ott a felfüggesztett szabadságvesztése (ha jól értettem), amit most jó eséllyel le is kell majd ülnie.

Rexor # 2017.07.21. 07:00

Rongálás vagy szabálysértés vagy bűncselekmény lehet az értékhatár függvényében. Legvalószinűbb a pénzbírság + az okozott kár megtérítése.

Rexor # 2017.07.21. 07:02

Gerbera: egy bicikli kerekének a kiszúrása miatt én nem hiszem hogy bárki felfüggesztett szabálysértést kapna. Persze ha ez igaz...

Rexor # 2017.07.21. 07:02

szabálysértés-szabadságvesztés

Vadsuhanc # 2017.07.21. 07:14

Garázdaság ( minimum alapeset ) és ahogyan Rexor írta rongálás halmazatban, ha a rongálás értéke meghaladja a szabálysértési értékhatárt.

Dr.Attika # 2017.07.21. 07:18

Ige. Gerbera317 jól fogta meg a lényeget. tegyük fel, hogy a rendőr már beült a rendőrautóba. Az elkövető követ dob az első szélvédőre. Akkor ez rongálás vagy hatóság elleni erőszak kísérlete. Ha a rendőrautóba rúg valaki, akkor az is minősíthető annak. A csendőr lovának farbarúgása annyiban különbözik, hogy az okozhatta volna, hogy a ló felágaskodik és leveti magáról a csendőrt és ő megsérül. Mi van akkor, ha a rendőr az autó mögött áll, nincs behúzva a kézifék és elindul az autó lefelé és elgázolja a rendőrt.

valaki19 # 2017.07.21. 07:56

Koszonom a valaszokat!
Az adott szemely az en biciklim kereket szurta ki es tamadott ram de nem tettem feljelentest, hivatalbol megtettek a rendorok. Erre kapta a 1,5 ev probaidot ami marciusban jar le es partfogohoz jar ( NEM felfuggesztett)
Most egy rendorkapitanysag elott allo rebdorautoba rugott bele, nem ult benne senki. 2-3 alkalommal bele rugott mire kijott az ugyeletes rendor (ejjel vot) es elkapta.
Egy kis plusz: engem is fol akartak jelenteni mert nem allitottam meg, amugy kamera vette az egeszet, mire oda erek igyis ugyis bele rugdalt volna es az egeszet magatol hagyta abba mire kijott a rendor.
Ezek tudataban mire szamithat o es mire en? Ot bent fogtak par orakra nekem csak elkertekba szemelyim.

Vadsuhanc # 2017.07.21. 08:26

Erősen gyanítom, hogy a kerékpárod kerekeinek kiszúrása is garázdaság volt és nem rongálás.

Most is az a véleményem, hogy a cselekmény garázdaság és, ha a rendőrautóban szabálysértési értékhatár feletti kár keletkezett halmazatban rongálás is.

A barátod nem sok jóra számíthat. Előveszik a régi ügyét is és abban is kap büntetést.

Téged minimum tanúként ki fognak hallgatni és az alapján amit leírtál nem látom, hogy eljárás alá vonhatnak a cselekmény miatt. Amit leírtál az alapján.

Dr.Attika # 2017.07.21. 08:28

Ezért kell pontosan fogalmazni. Próbára bocsátották 1,5 év időtartamra. Ez azt jeleni, ha a másfél év alatt újabb bűncselekményt követ el, akkor az előző és az újabb miatt is büntetést fog kiszabni a bíróság.

valaki19 # 2017.07.21. 09:37

Mennyi az eselye a letoltendonek?

Burn Out # 2017.07.21. 10:34

50 - 50 %

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 10:41

:) Mert vagy azt kap - vagy nem.

Öreg Tölgy # 2017.07.21. 11:18

Szerintem meg 1 - 99 %. Csak mert lehetetlen soha nincs.

alfateam # 2017.07.21. 12:34

Szerencsére nem ezen múlik, hogy itt egyeseknek és ketteseknek mi a véleménye!
Ahhoz mit szolnál ha én azt javasolnám feszítsük meg!?

Vadsuhanc # 2017.07.21. 12:42

Azt hiszem a Spektrum volt valamikor egy műsor, hogy az ilyen szegény megtévedt bárányokat bevitték a börtönbe és bemutatták nekik mi az egyáltalán. Majdnem mind sírva jött ki.

Nem tudom hány éves lehet a mi bárányunk, gondolom már végig dolgozta egész életét, de lehet Ő is mondjuk egy 10 napos büntetés után legközelebb nem szurkálna meg nem rugdosna, hanem otthon olvasná a Mici Mackót.

Személy szerint nem éveket és hónapokat adnék, csak ilyen 10 napos börtönnel ismerkedő lehetőséget és, ha tetszik neki akkor lehet tovább rugdosódni meg kerékpárokat rongálni.

Engem kérdezel a fentiek kitételével igen, megismertetném vele mi az, hogy börtön és utána döntsön Ő. Több lehetőséget nem adnék neki.

Lehet megszólni. addig úgy sem fogják fel mivel játszanak még nem tudják mi az.

valaki19 # 2017.07.21. 14:08

Koszonom az esdigi valaszokat.
Ugy ertettem, hogy ilyen esetekben szoktak-e letoltendo szabadsagvesztest kiszabni?

Vadsuhanc # 2017.07.21. 14:32

A barátod esetében ?
Már kapott egyszer egy esélyt... eljátszotta.

Kérdésedre válaszolva: Szoktak!