Csalás + okirathamisítás


Nick Name # 2005.10.24. 03:42

Kedves Citrom,

ez számomra kissé érthetetlen, de mindenképp örömteli és jó esemény, hiszen a súlyosabb cselekmény vádja ugrott. Én azt hiszem, mindenben igazat mondott a nyomozó, most már végképp nem kell izgulnod.


Nick Name

Citrom # 2005.10.19. 13:22

Kedves Nick Name!

Megvolt a látogatásom a rendőrségen. Újabb fejlemény az, hogy törölték a csalás vádját, most már "csak" a magánokirat-hamisítással vádolnak. Ennyit módosítottak, mert az ügyész nem fogadta el, hogy csalásról van szó. Egyúttal megvolt az iratismertetés is, és most újra küldik tovább az ügyészségre. Már egy részt ki is fizettem az összegből, ezt beírták a jegyzőkönyvbe.
Azt mondta a nyomozó, hogy így enyhébb büntetésre számíthatok.

Sőt szerinte mire bíróságra kerül az ügy, akár 1-2 év is eltelhet. Ez igaz? Addig talán megoldódnak az anyagi problémáim is részben.....

Milyen büntetés várható így, hogy a csalással már nem vádolnak?

Citrom

Citrom # 2005.10.14. 11:01

Köszönöm szépen:)

Nick Name # 2005.10.14. 10:09

Szia!

Röviden, mert rohanok:

"akkor lehetséges az, hogy nem mondok már semmit?"

Igen.

"Vagy mondjuk be sem megyek, csak küldök egy levelet, hogy nem tudok többet elmondani az üggyel kapcsolatban, mint amit már idáig elmondtam?"

Az nem.

"Mi van ha nem is találják meg? Akkor nem is tudják lezárni az ügyet?"

De igen. Üdv:


Nick Name

Citrom # 2005.10.14. 09:30

Szia Nick Name!

Megint kaptam idézést a rendőrségre. Most akkor lehetséges az, hogy nem mondok már semmit? Vagy mondjuk be sem megyek, csak küldök egy levelet, hogy nem tudok többet elmondani az üggyel kapcsolatban, mint amit már idáig elmondtam? Vagy ez nem járható út?
Nyilván még mindig azt az illetőt keresik, aki nekem a csekkeket adta, de idáig sem találták. Mi van ha nem is találják meg? Akkor nem is tudják lezárni az ügyet?

Nick Name # 2005.09.19. 03:35

Korábbi kérdésedre visszatérve, az teljesen esetleges, hogy Téged meg fognak-e még egyszer hallgatni, ahogy az ügy igényli.


Nick Name

Nick Name # 2005.09.19. 03:33

Enyhítő körülmény.


Nick Name

Citrom # 2005.09.18. 14:41

Esetemben, ha még a vádemelés előtt ki tudnám fizetni a kárt, az mennyiben befolyásolná az ügymenetet?

kotnyeles # 2005.09.18. 13:37

Nem tudom nálam eddig ez nem derült ki ( 8 alkalommal hosszbították meg a nyomozást , vádemelési javaslat volt ebből 3 at visszadobtak, most bízom benne hogy a negyedik is igy jár ... nem todom van e jelentősége annak hogy hányadszorra siekrül vádat emelni...

mukinyul # 2005.09.17. 10:12

Kérdés - maga az eljárás több alklommal való hosszbítása ( nem volt elég vádemeléshez ) a bíróság szemében hogyan kerül értékelésre ? magyarán azért érti ebből a bírság hogy elég halvány a gyanú ? van erre vmi gyakorlat ?

Citrom # 2005.09.16. 12:47

Ez azt jelenti, hogy újabb kihallatásokra kell majd járnom? Visszakerült az ügy a rendőrségre?

Nick Name # 2005.09.16. 12:33

Ja, persze, ezt gondolhattam volna.

Szvsz nem kell tenned semmit.


Nick Name

Citrom # 2005.09.16. 11:14

Szia Nick!

Átvettem, és sajnos nem egy megszüntető végzés, hanem egy határozat arról, hogy a nyomozás határidejét még mindig meghosszabítják 2 hónappal. Bemásolom:

,,.... Rendőrkapitányságon folymatban lévő bűnügyben a 2005. április 22. napján elrendelt nyomozás határidejét a Be. 176. par. (1) bekezdése 2. mondat IV. fordulata alapján 2 hónappal, 2005. november 19. napjáig meghosszabítom.
Határozatom a gyanúsítottnak azzal kell kézbesíteni, hogy ellene a kézhezvételtől számított 8 napon belül a Be. 195. par. (1) bekezdése alapján panasznak van helye a Legfőbb Ügyészség Nyomozási Felügyeleti és Vádelőkészítési Főosztályán.
Indoklás:
A nyomozó hatóság 2005. július 28. napján vádemelési javaslattal küldte meg a nyomozati iratokat a Városi Ügyészséghez. Az ügyész további nyomozati cselekmények foganatosítását írta elő 2005. augusztus 24. napján. Az előírt feledatok elvégzéséhez a hátralévő nyomozati határidő nem elegendő.
Ugyanakkor a bizonyítékok beszerzése a vádemelés kérdésében történő döntéshez (Be. 164. Par (2) bekezdés), annak elháríthatatlan akadálya (Be. 176. par (1) bekezdés 2. mondatának II. fordulata), ezért a nyomozás határidejét meghosszabbítottam.

Ennyi. Mit szólsz? Szerinted mit akarnak még? Kell valamit tennem?

Zoltán György # 2005.09.16. 10:53

Az exem a befeketítésem szándékával elmondta és leiratta, hogy mivel sem jövedelme, sem munkaviszonya nem volt, ezért a terhessége ideje alatt be lett jelentve hamisan.

Abba a Bt.-be lett bejelentve, ahol kültag a volt élettársa pedig beltag.

Évekig vette fel a táppénzt, Gyást, Gyed-et.

Aztán az ügyvédje tanácsára többé nem említette az esetet.
A Bíróság átsiklott felette, mert nem találta ellenem felhasználhatónak.

Nick Name # 2005.09.16. 10:48

Szia Citrom,

ez elég érdekes fejlemény, mert ez lehet egy ügyészi kihallagtásra szóló idézés (bár azt nem indokolja semmi), jó esetben viszont egy megrovással megszüntető végzés (ahhoz viszont a cselekmény tárgyi súlya kissé nagy). Szerintem ne találgassunk, majd meglátod, ha átvetted.


Nick Name

Citrom # 2005.09.16. 08:37

Szia Nick!

Újabb fejlemény történt az ügyben. Kaptam egy levelet az ügyészségtől ma reggel, illetve csak az étesítőt egyenlőre még nem voltam a postán, hogy átvegyem. Viszont nagyon izgulok, hogy mi lehet benne.

Meg tudod mondani, hogy a rendőrségi nyomozás után mi lehet a következő lépés? Az ügyészség mit csinál az ügyben? Mire lehet számítani?

Előre is köszi!

Citrom

Zoltán György # 2005.07.24. 07:38

Gyermekelhelyezési perünkben az exem a befeketítésem szándékával elmondta és leiratta, hogy mivel sem jövedelme, sem munkaviszonya nem volt, ezért a terhessége ideje alatt be lett jelentve hamisan.

Abba a Bt.-be lett bejelentve, ahol kültag a volt élettársa pedig beltag.

Évekig vette fel a táppénzt, Gyást, Gyed-et.

Aztán az ügyvédje tanácsára többé nem említette az esetet.
A Bíróság átsiklott felette, mert nem találta ellenem felhasználhatónak.

Most a másodfokban kérhetem, hogy vizsgálják meg az adott körülményt?

Sajnos ott tartunk, hogy egyenlőre nála vannak a gyerekek és allig tarthatom velük a kapcsolatot.
Egész nyáron egy teljes napot nem tölthetek velük!!!!

Folyamatosan jelentjük fel egymást, aki elöbb kap letöltendőt, az vesztett!

Citrom # 2005.07.23. 20:58

Szia Nick!

Azért köszi, hogy válaszoltál:))) Egyébként nem volt semmi különös, mutattak pár fotót, hogy közülük felismerem-e a keresett személyt. Mivel nem volt köztük, ennyi volt a vallomásom is.
Közben megkaptam a papírt az iratismertetés időpontjáról, ez a jövő héten lesz. Gondolom utána megy az anyag az ügyészségre, aztán tárgyalás, ilyesmi.

Ha szabin vagy jó pihenést, nyaralást!

Üdv.

Citrom

Nick Name # 2005.07.22. 15:37

Kedves Citrom,

ezt sajnos lekéstem, mert mostanában csak ritkán vagyok netközelben. Feltételezem, valami új kérdés bizonyosan elhangzott. Arra egyébként bármikor jogod van, hogy csak annyit mondj, hogy fenntartod a vallomásod (vagy annyit sem), és egyebekben meg meg sem mukkansz.


Nick Name

Citrom # 2005.07.17. 18:20

Kedves Nick!

Megint be kell mennem holnap a rendőrségre. Nem tudom most éppen miért, de azt szeretném tőled kérdezni, hogy ha olyan dolgokat kérdeznek újra, amiket már egyszer elmondtam és jegyzőkönyvbe vettek, akkor mondhatom-e azt vallomásként, hogy a korábbi vallomásaimat fenntartom és nincs más elmondanivalóm az üggyel kapcsolatban? Csak azért, mert a múltkori kihallgatáson ugyanazokat újra megkérdezték mint az elsőn, csak volt pár plusz kérdés is a keresett személlyel kapcsolatban. De már akkor is elmondtam, hogy nem tudok róla semmit. És azóta ez nem változott. Szóval nem tudok több infót a legutóbbi vallomástétel óta.

Citrom # 2005.06.23. 06:40

Kedves Nick!

Köszi a bíztatást:)))) Igazad van, visszatérünk rá majd, ha lesznek újabb fejlemények.

Nick Name # 2005.06.22. 13:51

Kedves citrom,

ezt most nem lehet biztonsággal megmondani, mindenesetre korántsem lehetelen. Látod, máris hoszabbítottak egyet a nyomozáson, aztán jönnek a nyári szabadságok, aztán ki tudja, mi lesz. Mindenesetre, ahogy korábban írtam, nagy félnivalód nincs.


Nick Name

Citrom # 2005.06.21. 18:29

Kár:(((( Addig biztosan nem tudom majd elhúzni az ügyet. Vagy szerinted lehetséges?

Nick Name # 2005.06.21. 16:35

Kedves Citrom,

a tervek szerint 2006. január 1.-től, de lehet, hogy egy közelmúltbeli alkotmánybírósági döntés némi csúszást fog okozni.


Nick Name

Citrom # 2005.06.21. 08:18

Kedves Nick Name!

Mikortól lesz hatályos az a törvénymódosítás, amiről a múltkor írtál?

Köszi

Citrom