Parkolási felszólítás/elévülés?


poise # 2008.03.13. 11:12

Sziasztok,

én is átvettem ma egy szerelmes levelet a Bíróságtól Fizetési meghagyás témában.
10 tétel szerepel benne 2003. 5. hótól 2004. 8. hóig.
kamattal 44 ezer Forintos összeget követelve.
Ahogy olvastam a fórumot reagálnom mindenképp kellene, kérdés, hogy a hivatkozás milyen témájú legyen?
Kérhetem a fényképeket, mint bizonyítékot?
Fényképek és azok száma tekinthető-e egyértelmű bizonyítéknak?
Hivatkozhatok-e elévülésre?
Hivatkozhatok-e parkolóórák hitelességének hiányára, a fényképezőgépek és órák összehangolásának hitelességére?
Milyen kiskapuk és törvények vannak erre?

Köszönöm válaszotokat előre is,

  • p-
Atis77 # 2008.03.13. 08:57

Kedves aanett

Semmilyen jogalapjuk nincs. Próbálkoznak csak, nem érdemes idegeskedni.

kiwi83 # 2008.03.13. 08:04

sziasztok!

Én most nyertem egy pert, kb.10perc alatt.
El sem jöttek, így indult, utána mondta a bíró, hogy semmilyen követelésnek nem tettek eleget, amire kötelezték őket. (fénykép,bírósági költségek,stb).
Így szerinte nincs miről beszélgetni. A levelekre amit küldözgetnek azt mondta, hogy csak azt kell figyelembe venni, amit tértivevényesen a saját kezünkbe kapunk, a többi csak próbálkozás, és nem hivatalos. Nagyon kedves volt. Még vár rám kettő, bár azokról nem jött még értesítő mikor lesz. Lehet, hogy azóta nekik is megszűnt a behajtási jogosultságuk, és ilyenkor megszűnik az eljárás is???
Na ezt nem tudom.

Ui.: nem számolhatnak kamatot.


????

kunigunda # 2008.03.12. 13:19

Ma 2008. márc.12-én kaptam egy ügyvédi felszólítást, miszerint fizessek 15 napon belül 12 165Ft-ot mert 2007. febr 14-én parkolási szelvény nélkül parloltam Pécsett egy olyan helyen, ahol soha nem szoktam parkolni. A kocsimat néha más családtag is használja de senki nem emlészik. A lényeg az, hogyha kaptam volna "mikulást" vagy azóta bármilyen felszólítást arra nagyon jól emlékeznék, de ilyen nem volt csak most ez a levél, és gondolom akárkinél is volt a kocsi ahogy ez a felszólítás úgy más is az én címemre jött volna. Mit lehet több mint egy év után tenni, ha nem akarok pénzt kidobni az ablakon?
Köszönettel: Kunigunda

aanett # 2007.10.10. 08:00

Szép napot!
A fenti témában szeretnék segítséget kérni. A Centrum engedményezte a követelését a Creditexpress-re ( a levél sima postai úton érkezett. Az engedményezésről egy másolati példányt csatoltak.); természetesen minden fotó, illetve bizonyíték nélkül követelik a tőkét, a kamatot és 2000 Ft adminisztrációs költséget. A fene tudja, mi a jogalap: nem szerződtem a fent nevezett követeléskezelő céggel az adminisztrációs díjat illetően, illetve nem tudom, jogos-e a követelésük. Természetesen a parkolási cédula nincs meg, ahogy az autó sem. 2006. februári "eseményről" van szó. Kérdés: válaszolni kell-e erre a levélre vagy várjuk meg a bírósági eljárárást?

Gaabor # 2007.07.26. 06:47

Amikor a Hegedűs Gyula utcába költöztem, szembe a Centrum irodájával és bejelentettem az autómat, akkor azt mondták, amig elhúzódó ugyem van az előző önkormányzattal, addig köteles vagyok , parkolási díjat fizetni. Jól értem egy magáncég attól teszi függővé a szolgáltatása díját, hogy egy másik Önkormányzat felé tartozom e vagy sem? (nem parkolási ügyben)

fönix # 2007.07.12. 15:31

Mi van olyankor, ha a fizetős parkolót nem jelzi KRESZ tábla. Igy nem tudható biztosan hol az eleje és a vége.
De egyáltalán mitől fizetős, a fizető autómatától, mert az van.

eldor # 2007.07.10. 19:49

Az, hogy valakire szavazok, az nem jelenti azt, felhatalmazom arra, hogy a "nevemben" bármit megtehessen...

Apropó: most év vége felé úgy tudom sok minden szigorodott a parkolással, parkolási bírságokkal és azok behajtásával / behajthatóságával ill. elévülésével kapcsolatban. Meg tudna valaki erősíteni / cáfolni? Hol lehetne esetleg konkrétumokat olvasni a változásokról?

Köszönettel:
Eldor

Dr.Attika # 2007.03.08. 20:41

Ne feledkezzünk meg arról, hogy a "parkolási önkormányzati rendeleteket" a polgárok többségi szavazatával megválsztott önkormányzati képviselők hozzák. Ez azt jelenti, hogy a parkolási díjak, pótdíjak ilyen jogsértő előírása, beszedése visszavezethető a szavazó polgárra.

Zolikaaa # 2007.03.08. 06:08

hozzászólás törölve

Dion # 2007.03.07. 21:29

Sziasztok!

Én is kaptam fizetési felszólítást,életemben először. 2004-ben parkoltam állítólag jegy nélkül Budapesten (Centrum Kft). Teszem hozzá, ezen felszólítás előtt két héttel vettem az autómat,és még három év múlva sem jártam Budapesti forgalomban. A postára adási határidejük febr. 20, vagy 22?Első felszólítást nem kellett volna kapnom?

balazs22 # 2007.03.07. 12:26

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni az alábbi esettel kapcsolatban:

Kaptam egy csekket, hogy 3 éve és 2 hónapja rossz helyen parkoltam és fizessek be 6 ezer ft-t. Mind ezt a Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft. küldte.

A kérdésem a következő: Ennél a cégnél nem 3 év az elévülési idő ? Mit lehet tenni ?

Köszönettel: Balázs

Norbi99 # 2007.02.28. 13:40

Üdv!

A minap kaptam a Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft.-töl egy fizetési értesitést, miszerint fizessek be 6975Ft, mivel 2005.03.15-én a Nyugati téren nem fizettem a parkolásért!
Ez rendben is van, mert nem fizettem, viszont mire kimentem a kocsihoz, ott várt a mikuláscsomag, amit idegességböl aznap be is fizettem! De ugye a csekk nincs meg, mert már az az autom sincs meg!
Viszont a számlaösszeg levezetésében, irtak egy összeget ami 1440Ft, mint befizetett összeg! Akkor mire is akarnak engem megbüntetni? Mert ezekszerint befizettem, ök is igy látják, akkor meg mi ez a 6975Ft-os számla?
Mit lehet ilyenkor tenni? Nem évült ez még el? 2évre rá kiküldik, ez egy szemétség!!!!
Segitsetek légyszives! Várom válaszotokat!
Norbi: Gödöllő

virtus # 2007.02.24. 17:24

Ha nem ajánlott a levél, irány a kuka...
Azaz a felszólítási kötelezettségüket nem teljesítették. Ha tíz felszólítottból egy balek fizet, már megérte nekik. Csak nehogy válaszolj nekik, mert az igazolja a felszólítás tényét!

Qvik # 2007.02.01. 09:06

Sziasztok.

A kérdésem a következő , ki felelős a táblák kihelyezéséért a fővárosban? Szeretnék tőlük kérni egy kimutatást mikor és hova tettek ki P táblákat és P(zóna) táblákat.

kicsi # 2007.01.26. 18:37

Kedves Dr. Attika!

Köszönöm szépen a gyors választ, és a jó tanácsot! Megfogadom!

kea4 # 2007.01.23. 21:33

Nézzetek át az "Autók, motorok" csoportba, ott van két vagy három ilyen témájú topic már régrõl, sok hasznos tudnivalóval.

Üdvrivalgással:
KEA.

csibu # 2007.01.23. 15:12

Halloka Mindenki!
Volna egy hatalmas problemam.Kaptam egy levelet (nem ajanlott) egy videki parkolasi tarsasagtol, hogy 3 evre visszamenöleg (2003-ig) fizessek ki 86.000 ft potdijat...Decemberben vagy januar elejen jöhetett a level....sajnos nem tudom, mert nemetorszagban elek, igy en csak januarban vehettem kezhez.A problemam csak az, hogy ebben a levelben 16 tetel volt... amibol valoban nem mindet, de tobb mint a felet biztosan befizettem VISZONT 2006 szeptembereben kidobtam a befizetest igazolo csekkjeimet-a frissebbeket kiveve...Tudok-e valamit tenni?Vagy egesz egyszerüen nyissak egy magan leveltarat, amiben 5 evig tartogatom a kis csekkjeimet???A segitseget elöre is köszönöm!

Dr.Attika # 2007.01.21. 12:30

Kukázza le a levelet. Az IJ-nak kb. annyi joga van adósságot behajtani, mint a sarki fűszeresnek. Nem véletlen, hogy még az ajánlott levél költségét sem vállalják. Böngésszen e fórumon és akkor az IJ-ról többet is megtudhat. A balekokra utaznak.

kicsi # 2007.01.21. 11:21

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Az anyósomék 2006. decemberében kaptak egy nem ajánlott levelet az Intrum Justitia - tól, egy 4500 Ft - os csekkel. A levél szerint 2002. márciusában a délelőtti órákban (11 óra) Budapesten parkoltak, és a parkolási díj nem lett befizetve. (A család Budapesttől kb. 50 km - re lakik.)
Az anyósom nem jár fel Budapestre autóval, az apósomnak nincs jogosítványa, a sogórom nem volt akkor Magyarországon és a párom pedig olyan munkahelyen dolgozott, ahonnan nem tudott eljönni. Más pedig nem használhatta az autót.
Kérdésem, hogy mi a teendő ebben az esetben!
Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2006.11.20. 18:53

Halasztó hatályú, de a többit rosszul tudod, nem a felügyelet szabja ki a bírságt, hanem a rendőrség, és ha a kifogást nem találja alaposnak a rendőrség, a bíróság dönt a jogorvoslati kérelemről.

Mártikám # 2006.11.19. 17:08

Segítséget kérnék abban, hogy amennyiben a Főv. Közterület-felügyelet által kirótt parkolási szabs. bírsággal szemben fellebbezést nyújtok be nekik (amit tudtommal a kerületi rendőrkap.-ra továbbítanak elbírálásra), akkor a bírság befizetésével kapcsolatban ez halasztó hatályú-e? Nem szeretném, ha kiderülne, h. később azért rónak ki további költségeket, m. nem fizettem be a bírságot... Köszönöm a válaszokat előre is!

gsc73 (törölt felhasználó) # 2006.08.20. 13:49

Dr. Attika!

Köszönöm a gyors választ! Éreztem én, de bizonytalan voltam.
Nem reagálok semmit!

g.

Dr.Attika # 2006.08.20. 13:03

Intrumtól jött levél annyi, mintha az ebtenyésztők egyesülete küldte volna. Semmi jogosultsága nincs veled szemben.Nem véletlen, hogy sima levélben küldik. Nem az a lényeg, hogy bizonyítsák, hogy megkaptad, hanem, hogy a balek fizessen.

gsc73 (törölt felhasználó) # 2006.08.20. 12:50

Üdv Mindenki!

Egy rövid, de sürgős kérdésem lenne:
Tények:

  1. levél Centrumtól 2006 februárban, 2000-re vonatkozó bírság, nem válaszoltam, nem ajánlva jött. (tiszta, elévült az esemény)
  2. levél: intrum justitia-tól 2006 augusztus 9. próbálja behajtani az 1. levél tartozását. Ez sem ajánlva!

A kérdésem:

Melyik a jobb megoldás:

1: Nem válaszolok
2: Ellentmondással élek, elévülésre hívatkozva, vagy a 2/2005 KPJE-re, hogy magáncég nem hajthat be semmit.

Üdv:

g.