Tesco lopás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.04. 15:50

Touché!

folyami géb # 2015.07.04. 14:51

T. Traffic!

Csak a történeti hűség kedvéért:

  1. Én egy szót sem írtam arról, hogy az érték-egybefoglalás eredménye bűncselekmény lenne (bár írhatam volna). Én ezt az üzletszerűség kapcsán írtam.
  2. Szerintem a korábbi Btk sem ismerte az érték-egybefoglalást, csak a Btké.
  3. Én azért tisztelettel tartanám magam a 87. BK véleményhez, melynek a 2/2013. BK véleménnyel - az új Btk-hoz igazított - felülvizsgált szövegét itt találja: http://lb.hu/…llvel/87-bkv
groszfater@gmail.com # 2015.07.04. 14:15

Traffic !

Te-vagy az a Traffic aki 2006, 7, 8,-ban napi rendszerességgel segített a kérdezőknek ?

Traffic # 2015.07.04. 13:32

T. folyami géb!

Az új Btk. már nem ismeri az érték-egybefoglalás fogalmát, ergo nem is használható. Jogi anomália, hogy a Szabs. tv. viszont ismeri. Tehát, ha szabálysértési eljárásokban az érték-egybefoglalással az elkövetési érték meghaladja az 50.000.- forintot, büntetőeljárás nem indítható.

Ha a régi Btk. hatálya alatt követte el a cselekményt, akkor az érték-egybefoglalással indult/lefolytatott büntetőeljárást meg kell szüntetni, mert az új szabályozás az elkövetőre nézve kedvezőbb.

Töki95 # 2015.07.01. 10:35

En is kerhetek egy kis segitseget a lentebb leirt ugyben?

folyami géb # 2015.06.26. 05:20

Szívesen. Javaslom, hogy a kleptomániára valamlyen orvosi fórumon kérdezzen rá, mert ez nem jogi kérdés. Érdemes keresgélni még a neten "kényszerbetegségek kezelése" címszó alatt is.

A sértett kilétének ilyen időközökkel való elkövetések mellett nincs jelentősége.

Kleptománia # 2015.06.25. 20:30

A cikket megtaláltam, csaknem tudom, hol, kit keressek!

Kleptománia # 2015.06.25. 20:15

Kedves Folyami Géb!

Köszönöm, hogy ennyit segített nekem, sajnos az oldalon nem találtam semmit.,.pedig nagyon szeretnék rá orvoslást!
Egyébként a 2006-os volt csak tescós, a többi nem, ez számít valamit?

Dr.Attika # 2015.06.25. 19:02

A topicot olvasva eszembe jutott "Repülős Gizi". Tizenéves korom óta benne volt a híradásokban. Már 90-es éveiben járhat, de még tavaly is valamilyen betörésen kapták Ausztriában. Belegondolok, hogy amikor a bíró kiszabja vagy 30. büntetését hogyan gondol a speciális prevencióra.
Miért nem menti fel elmekórtani ok miatt.
Érdemes lenne az "öreglányt" halálát követően bebalzsamozva a bűnügyi múzeumban elhelyezni.

folyami géb # 2015.06.25. 17:12

2 éven belül súlyosító körülmény, egy éven belül érték-egybefoglalás, még sűrűbben akár az üzletszerűvé is válhat, és bűncselekmény lesz.

Jó lenne tenni valamit, mert az igazságügyi elmekórtan nem fogadja el sem kizáró, sem korlátoző tényezőnek a kleptomániát.

Én is csak itt a neten nézelődtem, úgyy tűnik, orvosi kezelés azért létezik rá.

http://www.webbeteg.hu/…/kleptomania

Dr.Attika # 2015.06.25. 16:55

A "tescos" lopásokra egy mentség van, miszerint "Tolvaj tolvajának megbocsát az ég."

Kleptománia # 2015.06.25. 14:42

Bocsánat,még egy kérdésem van, ha szabad!
Ha netán nincs meg a két év, csak 1 vagy másfél, akkor hogy alakul a dolog?
És egy teljesen privát kérdés.
Nincs valami ajánlat, kihez lehet fordulni ennek a "betegségnek" az orvoslásában?

Kleptománia # 2015.06.25. 14:38

Köszönöm szépen!

folyami géb # 2015.06.25. 14:29

Akkor, ha jól veszem ki, a 2006-os volt büntetőügy, a többi szabálysértés.

Akkor én is úgy gondolom, hogy elzárás nem lesz, mert a szabálysértés hátrányos jogkövetkezzményei alól 2 év után mentesül, Ön meg pontosan tartja a 2 éves ritmust.

A szabálysértésekről egyébként a 2012. évi II. törvény rendelkezik, de azt nem fogja megtalálni, hogy meddig pénzbírság és mettől elzárás, azt a bírói ggyakorlat alakítja ki.

Kleptománia # 2015.06.24. 15:22

Rendben, akkor írom és köszi!
2006.januárban volt egy, akkor rabosítást is volt.
2011-ben pár ezer Ft érték, akkor pénzbüntetés, 2013-ban pénzbüntetés és most 1 hete, 1670,- Ft értékben. Jegyzőkönyvet vettek fel.
Egyébként keresünk egy olyan szakembert, aki ilyen függőséggel foglalkozik, de nem találunk.
Várom a választ!
Köszönöm szépen!

folyami géb # 2015.06.24. 11:44

Először tán Neked kellene egy kicsit bővebbnek lenni. Mekkora volt a lopási érték? Volt-e valami minősítő körülmény? Biztos, hogy szabálysértésről van szó? Hány alkalommal volt korábban elítélve? Mikor emelkedett jogerőre az utolsó ilyen határozat?

Ezek ismerete nélkül én még anyit sem mernék mondani,mint a kolléga....

Kleptománia # 2015.06.23. 18:14

Milyen rendelet van erre? Mikor van elzárás? Kicsit részletesebbet kaphatnék?

Véleményem # 2015.06.23. 11:29

Kleptománia

Ebben az esetben nem lesz elzárás.

Kleptománia # 2015.06.18. 08:21

Azt szeretném kérdezni, ha valakinek ez már nem az első rendőrségi, lopással kapcsolatos ügye, mire számíthat? Mikor van elzárás? 2 éve volt az utolsó, és ez a mostani a legeslegutolsó!
Valamikor elévül -e?

Töki95 # 2015.06.11. 12:15

Üdvözlöm!
Abban kérném a segítségét, hogy a Tescoban dolgozom diákként. Jó viszonyt ápolok a kollégáimmal így van, hogy a dolgozói kedvezményükkel vásárolhatok. Ám nemrég történt egy eset, hogy miután fizettem bekísértek azzal, hogy én milyen alapon vásárolok dolgozói kedvezménnyel. Felvették a jegyzőkönyvet egy 1000,- alatti csalásról és azt mondták hogy FÉL ÉVre!!! visszamenőleg visszanézik, hogy mikor használtam én dolgozói kedvezményt és együttesen az összes esetről tesznek feljelentést. Ezek után az alábbi kérdések merülnek fel bennem:

  • Egy biztonsági osztályvezető megtagadhatja-e az áruházba dolgozóként a belépésemet? Ha igen mennyi időre és milyen formában?
  • A jegyzőkönyvbe azt az észrevételemet, hogy az okozott "kár" megtérítésére nem adtak lehetőséget nem voltak hajlandóak belefoglalni. Ezzel kapcsolatban mit tehetek?
  • Ha feljelentenek milyen következményei lehetnek a dolognak?
Szeplőtelen # 2015.05.11. 08:28

Alább természetesen nem Törvényszéket akartam írni, hanem PKKB Szabálysértési Csoportját.

Attól, hogy egy épületben vannak "bekvártélyozva", még nem ugyanaz ;o))

Szeplőtelen # 2015.05.10. 14:49

Lopni bűn. Pont.
Aki lop, azt meg kell büntetni, mindig is ezt vallottam.

Sosem loptam, az egyik Tesco üzletben mégis ezzel vádoltak meg a biztonsági szolgálat vezetőjének hanyag, felületes munkavégzése következtében. Feljelentés
  • > rendőrségi beidézés --> szabálysértési eljárás--> Törvényszék.

Most zárult le az eljárás, a Törvényszék elrendelte a szabálysértési eljárás megszüntetését. A Hatóság megállapította a tények megismerése után ( többek között a biztonsági kamerák megtekintett felvételei ), hogy nem követtem el sem lopást, sem annak kísérletét. Vége.

Kérdésem: fenti esetben polgári peres eljárásban lehetőségem nyílhat-e jogi úton elégtételt kérni a Tescotól, a hamis vád fogalma egy szabálysértési eljárás kapcsán értelmezhető-e ?
Ha igen, jól gondolom-e, hogy egy ilyen pert szinte 100% valószínűséggel nyerhetek meg egy ügyvéd bevonásával ?

Véleményem # 2015.04.02. 11:55

mancs01

Valószínű meg fogsz rövidülni ennyi pénzzel.

mancs01 # 2015.04.01. 19:15

Üdvözlöm!
Az én problémám nem is lopás, mint inkább vitás kérdés. Diákként dolgozom a Tescoban, egyik este a kasszazáráskor kijött, hogy 11600 mínuszom van. Nem hittem el, sosem történt velem ilyesmi, és elég szürreális, hogy ekkorát tévedhetek, főleg, hogy egy tranzakcióban nem is igen tudnék. Nem írtam alá a jegyzőkönyvet, a kassza fölött vannak kamerák, kértem, hogy az illetékes nézzen utána a felvételen, hogy tényleg hibáztam-e, és ha igen, hol. Mert ha így van, megtérítem a kárt.
A vevőszolgálati osztályvezető szerint ezt csak peres úton lehet intézni, a csoportvezető szerint a biztonsági szolgálat nézheti csak meg a felvételt, az iskolaszövetkezet pedig azt mondta, hogy majd az egyik képviselőjével én is megnézhetem.
Nem értem, hogy kivitelezhető egyébként annyi kassza videofelvételének nagy felbontású tárolása, de a kérdésem igazából az, hogy aláírás nélküli jegyzőkönyv esetén is levonhatja-e az iskolaszövetkezet a munkabéremből a hiányt?
A szövetkezet képviselője, amikor telefonon értekeztünk,azt mondta, ha nem írtam alá, akkor nem tudnak tőlem levonni semmit, a vevőszolgálati osztályvezető pedig váltig hajtogatta, hogy márpedig le tudják vonni, és le is fogják. A beszélgetésünk végén azért kedvesen megkérdezte, hogy akkor most aláírom-e a jegyzőkönyvet.
Nagyon sok az ellentmondás, és én nem szeretnék ennyi pénzzel diákként alaptalanul megrövidülni.
Köszönöm előre is a segítséget!

Véleményem # 2015.04.01. 14:08

alexovics

A kamerákat egy nagy központban nézik és ellenőrzik onnan irányítanak és adnak utasítást a biztonsági őrnek, hogy mit tegyen vagy ne tegyen. Kétséges az, hogy erre utasították volna, de az eljárás azért van, hogy erre fény derüljön.
A leírtak alapján összejátszották akár így is lehet nézni, felelhetnek mind a ketten, de még az is aki vásárló volt. A pénztárosnak is van nem kevés felelőssége, hogy felkerüljön minden a szalagra. ( a vásárlónak is ) A kamera felvételek és a tanuk a bizonyításban segíthetnek.
A biztonsági őr és a pénztáros amit a bíróságon elmondott, a leírtak alapján marhaság így elsőre ez a duma elég gyenge.