Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


matyas2 # 2010.09.22. 12:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Én azt szeretném kérdezni van-e arra lehetőség egy magyar állampolgárra magyar bíróság által kiszabott büntetést külföldön (EU-n belül) lehessen letölteni?

pálma14 # 2010.09.22. 07:23

Tisztelt Ügyvéd Úr
A férjem 1 év börtönt kapott közúti veszélyeztetésre sérülés mentes 2004-es,fél év börtön ittas vezetés 2004-es és fél év fogház adócsalás 300 ezer ft 2005-ős
én itt maradtam 5 kiskorú gyermekkel a fia lyme koros és betegeskedem ,a kegyelmi kérvényünket elutasították
senki nem segít 3 hónap összbüntetést kapott már
kérdésem :mennyi esélyünk lenne ha felülvizsgálati kérelmet illetve újbóli kegyelmit kérni?
vagy kérem segítsen valami megoldást találni
köszönöm kovácsné

minorityreport # 2010.09.20. 23:54

Összbüntetés semmiképp nem lesz! Feltételes szab.veszt.lehetséges.


minority

ObudaFan # 2010.09.20. 20:06

Összbüntetés biztosan nem. Feltételes szabadság lehet, ha azt valamilyen okból az ítélet nem zárja ki, vagy a bv. bíró a be nem vonulás miatt.

kiskopasz67 # 2010.09.20. 11:40

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a gyors válaszát és a kérdésére válaszólva
annyit szeretnék hozzá tenni ,hogy az egy év nyolc havi
felfüggesztett itélet jogereje után követtem el egy újabb büncselekményt amivel együtt kell letöltenem a
felfüggesztett itéletet!
ezért nem tudom ,hogy jár-e összbüntetés vagy esetleg kedvezmény?
Várom mielőbbi válaszát mivel holnap azaz szept.21-én 11 órára kell bevonúlnom.
Előre is köszönöm segitségét és mihamarabbi válaszát:
Tisztelettel:Kiskopasz67

ObudaFan # 2010.09.19. 13:13

Ha a felfüggesztett szabadságvesztést nem kell letölteni, akkor nem vonható összbüntetésbe. Meg itt az is kétséges, hogy ha le kell tölteni, akkor összbüntetésbe lesz-e vonható, hiszen nem tudjuk, hogy a későbbi bűncselekményt is a korábbi ítélet jogereje előtt követted-e el.

kiskopasz67 # 2010.09.18. 20:41

Tisztelt ügyvéd Úr!

A következő kérdéssel fordulnék Önhöz,mivel senkitől sem kaptam eddig érdemleges választ.
2007-ben kaptam egy év nyolc hónap felfüggesztett börtön büntetést.2010-ben pedig más jellegü büncselekményért egy év hét hónap letöltendőt melyre meg van a bevonulási parancsom.Azt kérdezném,hogy ez esetben van-e még összbüntetés és adható-e kedvezmény?
várom mielöbbi válaszát:
Tisztelettel

ObudaFan # 2010.09.12. 12:35

Valamelyik kapcsolattartót megkéred, hogy a fogvatartottnak javasolja, hogy jelöljön meg téged kapcsolattartónak.

B2007 # 2010.09.11. 05:26

Van egy kedves ismerősöm, akit előzetes letartóztatásba helyeztek.Ezt egy rokonától tudtam meg, és azt is, hogy hol van./Azóta őt nem tudom elérni/ Felszeretném venni a fogvatartottal kapcsolatot, de nincs senki aki ebben segíteni tudna, mert azt mondták, csak a fogvatartott kezdeményezhet levelezést.Mit tehetek ebben az esetben?

kincsem77 # 2010.09.10. 19:48

Elnézést kérek az ügyvéd úrtól, hogy ismét zavarom de meg mondaná nekem még a fegyház kedvezményt is?

Előre is köszönöm.

kincsem77 # 2010.09.10. 19:30

Köszönöm a gyors válaszát..

ObudaFan # 2010.09.10. 16:44

Börtönben 1/4 lehet, fogháznál 1/3. Járni nem jár semmi, minden csak adható.

kincsem77 # 2010.09.10. 14:46

Tisztelt Ügyvéd úr.

A segítségét szeretném kérni. A kérdésem az lenne, hogy mennyi a kedvezmény jelenleg a börtönbe és a fogházba?

Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.09.09. 19:23

A másodfokú bíróságon kell érdeklődni. Börtön fokozatból leghamarabb a 3/4 kitöltése után szabadulhat, ha fogházasítják, akkor 2/3 után is.

Terézanyus # 2010.09.09. 14:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A párom 6 év 10 hónapos börtönbüntetését tölti egy budapesti BV Intézetben 2007. január óta.(gazdasági bűncselekmény végett) 2009. 02. hóban volt az első fokú tárgyalás, ahol ez az ítélet megszületett.Az ügyész nem fellebbezett az ítélet ellen, mi igen.Azóta várjuk a másodfokú tárgyalás kitűzését, de semmi nem történt.A kérdésem, hogy van e módja annak, hogy megérdeklődjük, hogy miért nem tűzik ki a másodfokú tárgyalás dátumát.Így, mivel nincs jogerős ítélet, a párom semmilyen kedvezményre nem jogosult, nem kérhet EVSZ-t,sőt azt sem tudjuk, hogy tulajdonképpen mikor is szabadul.Ha a másodfok nem módosít az ítéletén, akkor kedvezményekkel melyik a legkorábbi időpont, amikor szabadulhat?

Válaszát előre is köszönöm szépen!

Üdv.

ObudaFan # 2010.08.31. 10:50

Erre innen az iratok ismerete nélkül biztos választ nem fogok tudni adni.

ObudaFan # 2010.08.30. 12:24

Egy próbát mindenképp megér kérni a bv. bírót, hogy helyezze hatályon kívül a végzését.

ObudaFan # 2010.08.16. 11:41

Ha csak volt felfüggesztettje, de letelt a próbaidő, akkor már mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól.

Dr.Attika # 2010.08.15. 19:19

Annak számít és nincs kizárva.

Kincs_1 # 2010.08.15. 16:31

A kerdesem a következö lenne, ha valakinek volt fel fuggesztettje, az mar buntetett elöeletunek szamitt?
Az ilyen ki van zarva mar a kedvezmenyekböl?

Elöre is
Köszönöm

ObudaFan # 2010.08.12. 10:43

Az idézéssel kapcsolatban valószínűleg félreértesz valamit.
Az elvi lehetőség persze megvan, hogy azonnal elvisznek jogerő után, de különösebben nem látom valószínűnek.

joepapa1969 # 2010.08.11. 20:32

az idézésben ( ami a másodfokú tárgyalásra szól)azt írta a bíró,hogy az elsőfokú bíró döntése megalapozott volt,nem enyhít de nem is súlyosbít az ítéletemen...ezt nem a tárgyaláson kéne eldöntenie a bírónak? előre megírja,hogy mi lesz a döntése?

köszönöm a segítséget...jozsó

joepapa1969 # 2010.08.11. 20:26

jó estét....köszönöm a gyors és kielégítő választ....ha elmegyek a másodfukú tárgyalásra,halasztást kérni,akkor nem fognak ott foglyosítani? szóban vagy írásban kell majd kérnem a halasztást? igazából vívódom a bevonulás miatt,de nem akarom elveszteni a lehetőséget,hogy kedvezményt kapjak esetleg feltételes szabadlábot...esetleg lehet kérvényezni a beteg gyerekem(súlyos vérzékeny "A" Haemophíliás) miatt a Pesti letöltést?minden ismerősöm azt tanácsolja,hogy ne vonuljak be,de szerintem ők könnyen mondják,nem ők vannak a helyemben!!

Tisztelettel: jozsó

ObudaFan # 2010.08.11. 19:28

Ha az a "próbaidő" felfüggesztett szabadságvesztés volt, és nem feltételes szabadság, akkor feltételesre bocsátható lehetsz ettől, és az evsz-ről is szó lehet. Akkor leszel kizárva a feltételesből, ha nem vonulsz be a behívóra, nem akkor, ha másodfokon nem jelensz meg. Ha mégis részt vennél a tárgyaláson, akkor ott helyben kérhetsz halasztást. Ha nem, akkor az elsőfokú bíróságtól, de az már úgy illetékköteles.

Ez a mondat értelmetlen: „bíró helyben hagyta(levélben,mint idézésben)az ítéletemet…

joepapa1969 # 2010.08.10. 20:49

jó napot.....segítségre lenne szükségem....2 próbaidő alatt elkövettem okir.hamisítást-2évet+16hónap próba letöltését kaptam,börtönben...fellebbeztem,okt.21-én lesz a II.fok-bíró helyben hagyta(levélben,mint idézésben)az ítéletemet....nem megyek el a tárgyalásra,mert szerintem ott fognának,mert 3évnél nagyobb a büntetésem....kérhetek 3 hónap halasztást? 3-ik fiam születik ez év 11.25-én.....a másodfokú tárgyalás után mennyivel kell bemennem letölteni? ha nem jelenek meg ugrik a kedvezményem?egyáltalán van kedvezményem többszörös próba alatt elkövettet bűncselekmény után?(többszöri okirathamisítás)mikor kérhetek EVSZ-t? kinek kell címezni a halasztási kérelmet?gyakran elutasítják? érdemes kegyelmi kérvény írnom,még nem voltam bennt,és elmúltam 40éves...6éves kórházi munkaviszonyom van....próbaidős büntetés letöltésétől nem lehetne megszabadulni? válaszát elöre is köszönöm....remélem nem írtam sok hülyeséget....