Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2010.06.08. 17:19

16 hónap letöltése után bocsátható fogház fokozatban feltételesre.

skandi50 # 2010.06.08. 06:41

Tisztelt ÓbudaFan!

A büntetés 2 év börtön volt eredetileg. Ebből 13 hónapot és pár napot ült, ezután június 1-jén fogház fokozatot megkapta. Mikor lesz érvényben a fogházzal járó kedvezmény? Esetleg hazajöhet e véglegesen?
köszönöm szépen.

ObudaFan # 2010.06.07. 17:16

Fogház esetén 2/3 kitöltése után lehet feltételesre bocsátani az elítéltet. Mivel azt nem írta le, mennyi volt a büntetés pontosan, így a kérdés sem válaszolható meg.

skandi50 # 2010.06.07. 14:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ha a bv bíró megadta a fogházfokozatot, akkor a kedvezménytárgyaláson dönthet e úgy, hogy vége a büntetésnek, bő 2 hónap van még hátra!?
Valamint , mennyi idő múlva van a kedvezmény tárgyalás?
július 1-jén adta meg a fogházfokozatot.
köszönöm szépen

ObudaFan # 2010.06.02. 17:16

Ha az ítélete máshogy nem rendelkezik, összesen 18 hónap kitöltése után engedhető feltételesre.

skandi50 # 2010.06.02. 08:14

Tisztelt ObudaFan!
Nagyon fontos gondomban szeretném segítségét kérni!
Mi a következő lépés abban az esetben, ha, a lányomról van szó, aki 2 év börtönbüntetést kapott.
ebből letöltött 13 hónapot és kb 2 hetet. június 1-jén fogházra minősítették. Kérdésem, ami a legfontosabb, mikor szabadulhat?
Nagyon köszönöm!!

herkrisztina # 2010.05.18. 18:09

köszönöm Tisztelt QbudaFan, mivel a fidesz nyert ezt én is így látom.maradok tisztelettel

ObudaFan # 2010.05.17. 16:34

Változatlanul fogház esetén 2/3, börtön esetén 3/4, fegyház esetén 4/5 után lehet feltételesen szabadulni. A következő évek büntetőjogi jogalkotásának iránya pedig nem úgy tűnik, hogy az enyhítés lenne.

herkrisztina # 2010.05.16. 21:02

Tisztelt ObudaFan, úgy értettem a kérdésemben ,hogy aki börtönt kap az egy év letöltésnél 3 hónap kedvezményt leszámolhat azaz nem egy évet ül hanem kilenc hónapot, a fogháznál 4 hónap a kedvezmény tudtommal,lehet csak nem jól fejeztem ki magam az elöbbi levelemnél. viszont úgy hallottam ,hogy ebben a hónapban 10.-ke körűl tárgyalták ,hogy változnak a kedvezmények, erről szerettem volna megtudni többet, hogy egyáltalán igaz -e. köszönöm

ObudaFan # 2010.05.16. 09:16

Én úgy látom, nem dőlt el még ez a bírói gyakorlatban, de könnyen lehet, hogy nem kaphat.

zlf3 # 2010.05.15. 15:40

Köszönöm válaszát.

A bevonulás időpontja ez év január 5 lett volna,és a büntetés megkezdése ez év május 13.Ön szerint kaphat kedvezményt?És várhatóan mikor szabadul,ha 31 hónapot már letöltött a büntetéséből?

Köszönöm,várom válaszát!

ObudaFan # 2010.05.15. 13:04

A pénzbüntetés meg a közérdekű munka végrehajtása el fog évülni ez alatt az idő alatt. Mikor kellett volna bevonulnia?

zlf3 # 2010.05.14. 19:33

Szép estét!

Kérdésem a következő lenne.Sógorom elkezdte letölteni 5 év 7 hónapos ítéletét,amiből előzetben 31 hónapot már leült.Visszaesőnek számít,nem vonult be,de sajnos már bennt van.....Kaphat-e ezek ellenére kedvezményt?Ha minden jól alakul(jó magaviselet,stb.),mikor várható legkorábban a szabadulása?Ezek mellett már meglévő pénzbüntetését és közmunkáját is szabadságvesztésre változtathatják?

Köszönöm válaszát,nagyon sürgős lenne!!!!!

ObudaFan # 2010.05.14. 13:03

Nem. Meg a "fogház 4 hó"-t nem is tudom, mire érted.

herkrisztina # 2010.05.13. 20:33

üdvözlet!
egy kérdésem lenne, igaz az ,hogy változtak a kedvezmények?pld:fogház 4-hó helyett 5-hónap?

ObudaFan # 2010.05.10. 16:27

Ha jól értem, a 8 hónap egy korábbi felfüggesztett volt, aminek a próbaideje alatt sikerült elkövetni az ittas vezetést? Mert akkor az újabb 6 hónapból már nem bocsátható feltételesre, elvileg ez az ítéletben benne is kell, hogy legyen.

maréz # 2010.05.09. 19:14

Tisztelt Ügyvéd úr!
Az lenne a kérdésem,hogy az öcsém 2010 márc.16-án elkezdte letölteni a büntetését,ami 6+8 hónap,eltiltás alatti ittas vezetésért. Előre vették a 8 hónapot, ami aug.26-án jár le,mivel abból elengedtek 3 hónapot és akkor lesz felülbírálat és jön a 6 hónap.De ez a 6 hónap felfüggesztett volt,alatt volt.Azt szeretném kérdezni,hogy van-e remény,hogy ebből is engedjenek el?
Még azt is szeretném kérdezni,hogy nem-e lenne olyan lehetőség,hogy azt a 6 hónapot itthon közmunkán töltse le? Ha igen neki kell ott bent,vagy nekünk itt kint kérvényezni?Azt még szeretném mondani,hogy 3 kiskorú gyereke van.
A válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.05.06. 13:07

cirga

Továbbra is lehet kérni a jogerő előtt, hogy a legfeljebb 3 évi szabadságvesztés fele után feltételesre adjon lehetőséget az alapügyben eljáró bíróság.

adde # 2010.05.06. 10:21

Túl sokmindenben ne reménykedjetek. Tegnap Az Este című műsorban a Fidesz új frakcióvezetője, Lázár János arra a riporteri kérdésre, hogy vajon az, hogy a várható keményebb büntetőpolitika miatt többen lesznek a börtönökben, együtt jár-e azzal, hogy bővítik a börtönöket, azt felelte, hogy nem, "majd jobban összehúzzák magukat." Gondolom, ennek a börtönőrök is örülnek, hiszen már most is biztonsági kockázat a börtönök túlzsúfoltsága.

cirga # 2010.05.05. 18:14

Állitólag idén van egy új jogszabály,miszerint lehet kérelmezni az alapítéletett hozott bírótol a feles kedvezményt(természetesen vannak kikötések),csak azt nem tudom,hogy pontosan mikortól lép hatályba,valamint mik ezek a kikötések.

ObudaFan # 2010.05.05. 16:39

Attól függ, ezen mit értesz. Olyan szabály eddig is volt, hogy a legfeljebb 3 év szabadságvesztés esetén az alapügyben eljáró bíró (és nem a bv bíró!) az alapítéletben rendelkezhetett arról, hogy a büntetés fele kitöltése után feltételesre lehet engedni a terheltet. Ebben sok változás nincs.

cirga # 2010.05.05. 14:22

Tisztelt ügyvéd úr!

Az lenne a kérdésem,hogy mikortól lép hatályba a felezős kedveznény,valamint kikre vonatkozik?

A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.04.26. 15:05

Btk. 47. § (4) Nem bocsátható feltételes szabadságra97

  1. aki a szabadságvesztés letöltését önhibájából nem kezdte meg.

Mivel nagyon friss a szabály, nincs még bírói gyakorlat sem arra, hogy ha a hatálybalépés előtt követte el a bűncselekményt, de később kellett volna végrehajtani, alkalmazható-e ez, sem arra, hogy ha késve, de bevonul, alkalmazható-e.

Rozi32 # 2010.04.26. 10:46

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A kérdésem a következő lenne. 2009. szeptemberében kapott másodfokon egy jogerős ítéletet (börtön). 2009. decemberében kellett volna bevonulnia, amit nem tett meg. Tudomásom szerint 2009. augusztusában módosult a kedvezménytörvény miszerint aki nem vonul be a megadott időpontban az elveszti a kedvezményre való jogosultságát. A kérésem az lenne, hol található pontosan ez a törvény, illetve mi a pontos törvény szövege? Ha magától bevonul (nem elfogással) az elítélt nem a megadott időpontban hanem később, akkor vonatkozik rá a kedvezmény vagy mindenképpen elveszítette a kedvezményt mert nem vonult be időben?
Válaszát mielőbb várom és köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2010.04.20. 12:40

abból elengedték az egyharmadot.

Akkor ez ennyi valószínűleg. A többit le kell tölteni.