Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


skandi50 # 2010.04.20. 10:22

És azt honnan lehet tudni, hogy az alapítéletben benne van e? Én nem láttam sajnos, semmilyen ítéletet.
Helyesebben nem mutatták meg, ezért nem olvastam.

skandi50 # 2010.04.20. 10:20

Köszönöm szépen!
Mostmár csak azt nem tudom, hogy melyik rész 2/át kell kiállni.
Ha 24 hónapra ítélték, akkor abból elengedték az egyharmadot. Akkor ennek a 18 (3x6) hónapnak a 2/3.át kell letölteni?
Nagyon fontos nekem, várom a válaszát
Köszönettel egy szomorú nagymama

ObudaFan # 2010.04.19. 12:58

Ha az alapítélet kifejezetten így rendelkezik, akkor igen. Ha az alapítéletben nincs ilyen, akkor a büntetés 2/3-át kell kiállni.

skandi50 # 2010.04.19. 07:36

Az előbbi kérdésemhez:
Végleg szabadságra bocsájthatja e? vagyis elengedhető a büntetés másik fele?

skandi50 # 2010.04.19. 07:35

Tisztelt szakértő!
Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben a bvintézetben már letöltött egy évet a gyermekem, most kerül sor a fogháziasításra, akkor haza lehet e engedni? A bv bíró szabadságra bocsájthatja e kettő év büntetést kapott, amiből egyet már letöltött.
nagyon várom válaszát, köszönöm.

Dr.Attika # 2010.04.18. 17:52

Biztosan nem csak azért kapta. volt ott más is. A többi elitélés ismerete nélkül nem tudunk válaszolni.

végrehajtó1 # 2010.04.18. 16:26

Számomra nem hihető hogy valaki csak azért kap letöltendő büntetést mert nem jelentet be egy fegyvert.

szjuli # 2010.04.18. 16:00

Tisztelt Szakértő!

Az élettársam 2003-ban vett egy szobai céllövő fegyvert amihez akkor nem kellett engedély. 2006-ban be kellett volna jelenteni aminek nem tett eleget mivel nem használta és nem gondolta, hogy egyszer a belejentési kötelezettség elmúlasztásáért kettő év börtönbüntetést fog kapni. Második tárgyalásnál a két évet máfélre a börtönt pedig fogházzá minősítették. Kérdésem:mikor szabadulhat leglkorábban. 2009.10.06-án "vonult be".

Köszönettel.

monalisa1 # 2010.03.28. 15:00

A Büntető Törvénykönyv (= Btk) megtalálhat ítt balra a "Szolgálatások" menűsor törvénytár-nál, és azon belül olvasható a Btk. 29. §.

"Lisa"
laikus hozzászóló

skandi50 # 2010.03.28. 13:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azt szeretném én megkérdezni, hogy mi volt az a változás a börtön, fogház, fegyház) kedvezményekkel kapcsolatban, ami 2008. augusztus 13-án lépett életbe. (valami 29es § módosítása
)
köszönöm, nagyon váron válaszát

dkriszti # 2010.03.27. 07:08

Kedves Ügyvéd Úr és Beegee!

Köszönöm a válaszokat.
Remélem, ha mégis igaz akkor hamarosan hivatalos formában is találunk róla infókat.
Sokat jelentene.
Még egyszer köszönöm a válaszokat.
Ha valamelyikük hallana hivatalos verziút is, akkor kérem jelentkezzenek.
Még egyszer köszönöm.

Üdvözlettel:
D.kriszti


D.Kriszti

Dr.Attika # 2010.03.26. 16:31

Kedves dkriszti!
Nem találtam ilyen törvénymódosítást. A Btk. áprilistól hatályosulő módosítása sem tartalmazza a 47.§ módosítását.

Beegee # 2010.03.26. 15:11

Kriszti !

Ezt én is hallottam, jó lenne tudni, hogy valóban igaz-e. Ismerek olyat akinek már így számolták ki a feltételes szabadulását igaz még nem hivatalosan.

dkriszti # 2010.03.26. 06:18

Kedves Ügyvéd Úr!

Először is köszönöm a javítást, másodszor a kérdés az hogy a börtönbüntetések után adható, vagy járó (ezt Ön tudja melyik a helyes) kedvezmények tényleg módosulnak-e?
Például valaki kap egy év letöltendő börtönbüntetést, akkor (ha jól tudom) jó magaviselettel, és dícsérettekkel (mondjuk börtön fokozatban) 9 hónap múlva szabadulhat. Jól mondom?!
Az állítólagos módosítások szerint az új törvény bevezetésével 8 hónap múlva szabadulhat. Vagyis emelik a kedvezmények idejének hosszát.
Remélem így már jól fejeztem ki magam ,és érthetőbb a laikus kérdés lényege.
Köszönöm a válaszát előre is!

Tisztelettel:
D.kriszti


D.Kriszti

Dr.Attika # 2010.03.25. 16:35

Tisztelt D. Kriszti!

Előszöris az ilyen jogszabály móosítást rendelet nem írhat elő csak törvény. Másodszor háromszori elolvasás után sem tudom megállapítani, hogy mia kérdése.
Ha tudja pontosítsa legyen szíves.

dkriszti # 2010.03.25. 16:04

Tisztelt Hozzáértők!

Szeretnék érdeklődni, hogy igaz-e az a hír, hogy áprilistól hatályba lép az a rendelet, hogy büntetések kedvezményei magasabbak lesznek. Azaz például jelenleg a börtön büntetésnél egy év után 3 három hónap kedvezmény adható, de ez állítólag magasabb lesz, vagyis lehet 4 hónap?
Ez igaz, vagy csaj megint egy BV-s pletyka?!
Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
D.kriszti


D.Kriszti

alice2 # 2010.03.16. 12:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Testvéremet 2 év 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték, melynek letöltését 2010 február 10-én megkezdte. Összbüntetésének tárgyalása folyamatban van (3 ügyből kifolyólag kapta a büntetését). Kérdésem az lenne, hogy ahhoz, hogy másik intézménybe szállítsák mit kell tenni? Értem ez alatt, hogy milyen indokkal fogadják el nagyobb esélyekkel az áthelyezési kérelmet? Jelenleg Állampusztán van, pestre, vagy szombathelyre szeretne kerülni. Esetleg az meghatározó tényező lehet-e, hogy a felesége pesten él, nincs jogosítványa, így a látogatásban eléggé korlátozva van?
Elvileg egy kérelem már be van adva, de tudtommal az ügyvéd semmilyen indoklást nem fűzött hozzá és majdhogynem azt mondta felesleges beadni :S Ha elutasítják, mikor lehet újra megpróbálni?
Illetve még azt szeretném megtudni, hogy ha az összbüntetésből valamennyit "levesznek", attól függetlenül van-e lehetőség még csökkenteni valahogy a büntetését?

Válaszait előre is köszönöm, üdvözlettel: L.Hajnalka

ObudaFan # 2010.03.16. 09:31

Börtönné át lehet minősíteni, amik azért könnyebbség, de ettől még végig le kell ülnie.

blagaanami # 2010.03.15. 09:49

Lehet a fegyháznál valamilyen kedvezményt megkapni?Mivel a párom 2év 2 honapot kapott kedvezménytől eltiltva.A feleidő letöltése után kérte a leminősitését börtönösre.Mindent megtett ennek érdekébe.Fölvette a munkát dicséreteket szerzett,még is elutasitották.Föllebbezett aminek a 30 napja 16.-án telik le de még választ nem kapott.Lehet szo nálla enyhitésre vagy tényleg csontra le kell ülnie és nem lehet semmit tenni ez ellen?

ObudaFan # 2010.03.15. 09:41

Bvtvr. 28/A. § (1) A fogház, illetőleg a börtön végrehajtásának általános szabályainál enyhébb végrehajtási szabályok akkor alkalmazhatók, ha - különösen az elítélt személyiségére, előéletére, életvitelére, családi körülményeire, bűnözői kapcsolataira, a szabadságvesztés során tanúsított magatartására, az elkövetett bűncselekményre, a szabadságvesztés tartamára tekintettel - a szabadságvesztés célja az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazásával is elérhető.84
(2) Az enyhébb végrehajtási szabályok nem alkalmazhatók, ha

  1. az elítélt a szabadságvesztésből - az előzetes fogvatartásban a szabadságvesztés foganatbavételét közvetlenül megelőzően folyamatosan töltött időt is beszámítva - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét nem töltötte le;
  2. az elítélt a szabadságvesztésből fogház fokozatban legalább 3 hónapot, börtön fokozatban legalább 6 hónapot nem töltött le;
  3. az elítélt a törvény értelmében [Btk. 47. § (4) bekezdés], vagy a bíróság határozata folytán nem bocsátható feltételes szabadságra;
  4. az elítélt ellen újabb büntetőeljárás van folyamatban;
  5. az elítélttel szemben újabb szabadságvesztés végrehajtására érkezik értesítés, és a büntetések nincsenek összbüntetésbe foglalva;
  6. a bíróság jogerős ítéletében fegyházbüntetésre elítélt a szabadságvesztés fokozatának enyhítésével (Btk. 46. §) tölti börtönbüntetését.

(3) Az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazása esetén az elítélt

  1. huszonnégy órát, kivételesen negyvennyolc órát meg nem haladó időre havonta legfeljebb négy alkalommal eltávozhat a büntetés-végrehajtási intézetből azokon a napokon, amelyeken nem végez munkát;
  2. a személyes szükségletére fordítható pénzt készpénzben is megkaphatja, és azt a büntetés-végrehajtási intézeten kívül költheti el;
  3. a látogatóját a büntetés-végrehajtási intézeten kívül is fogadhatja;
  4. felügyelete mellőzhető, amikor a büntetés-végrehajtási intézeten kívül dolgozik.

(4) Az elítélt köteles bejelenteni, hogy az eltávozás ideje alatt hol tartózkodik.
(5) Az eltávozás időtartama a szabadságvesztésbe beszámít.85
(6) Ha az elítélt az eltávozással, illetőleg a büntetés-végrehajtási intézeten kívüli munkavégzéssel kapcsolatos magatartási szabályokat ismételten vagy súlyosan megszegi, így különösen, ha az eltávozásról önhibájából nem az előírt időn belül tér vissza, vagy más, súlyos fegyelemsértést követ el, illetve a (2) bekezdésben meghatározott okok bekövetkeznek, a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka felfüggeszti az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazását és előterjesztést tesz a büntetés-végrehajtási bírónak az enyhébb végrehajtási szabályok megszüntetése iránt.

blagaanami # 2010.03.15. 09:37

Olvasom a problémákat és rá a válaszokat.És sok helyen olvasom az EVSZ-kifelyezést.Leirná nekem hogy ez a rövidités mit jelen?Előrre is köszönöm

ObudaFan # 2010.03.10. 09:31

Nincs mit.

Netty # 2010.03.09. 20:14

T. Ügyvéd Úr!Köszönöm a válaszát,már folyamatban van.Minden jót kívánok!

ObudaFan # 2010.03.09. 17:55

Netty

Az eljáró rendőri szervnél kell kérni.

emese170 # 2010.03.09. 06:36

köszönöm a segítséget.