Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Dr.Attika # 2010.03.08. 22:07
Dadi1 # 2010.03.08. 19:11

Nagyon szépen köszönöm,sokat segített!!

Netty # 2010.03.08. 13:54

T.Ügyvéd Úr!Elnézést de nem voltam gép előtt.Büntető eljárásban lenne szükség ügyvédre,Börtönön belüli eljáráshoz, mely most nyomozati szakban van,de még nem volt kihallgatás.Félő,hogy "elfogják húzni" az időt és a kedvezmény tárgyalás pedig június 9.-én lesz.Ha már van jogi képviselő akkor azért figyelnek a jóhiszeműségre.Gondolom én.Köszönöm válaszát előre is!

ObudaFan # 2010.03.08. 12:12

Összbüntetést és börtönkedvezményt együtt kaphat?

Előbb a korábban elsőfokon eljárt bíróság az összbüntetési eljárást lefolytatja, utána a bv bíró dönt a kedvezményről.

ObudaFan # 2010.03.08. 12:11

A rövid tartamú eltávozás tartama évente fegyházban legfeljebb öt nap, börtönben legfeljebb tíz nap, fogházban és az átmeneti csoportban legfeljebb tizenöt nap, amely a szabadságvesztésbe beszámít. Ha az elítélt fizetett szabadsággal rendelkezik, az eltávozást a fizetett szabadságba be kell számítani.

Kimaradás annak az elítéltnek engedélyezhető, aki a szabadságvesztésből fegyházban legalább a büntetés tartamának felét kitöltötte, börtönben legalább hat hónapot, fogházban legalább három hónapot kitöltött, illetőleg, akit átmeneti csoportba helyeztek.
A kimaradás tartama huszonnégy órát nem haladhat meg. A kimaradás idejére - az elítélt letétben lévő pénze terhére - a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka költőpénz kiadását engedélyezheti.

emese170 # 2010.03.07. 19:10

Börtön fokozatban lehetséges e hazajönni "szabadságra"?
Ha igen akkor 10 év esetén mikor? Ha fogházasítanák akkor melyik a leghamarabbi alkalom amikor hazajöhetne?
Köszönöm a választ előre is.

Dr.Attika # 2010.03.07. 18:25

Az osztrák ítélet, ha azt a magyar bíróság elismeri ugyanolyan, mintha magyar bíróság szabta volna ki. Tehát már most megindítható az összbüntetési utólagos eljárás. 1996. évi XXXVIII. tv. 47.§

Dadi1 # 2010.03.07. 17:01

Válaszát köszönöm szépen!
Még egy kérdésem lenne.Összbüntetést és börtönkedvezményt együtt kaphat?

ObudaFan # 2010.03.07. 11:52

kenderes

Nem.

Dadi1

Ha elkezdi letölteni az itthonit, mielőtt letelne a másik próbaideje, akkor szerintem igen.

emese170

Ha börtön marad, akkor 3/4 után lehet feltételesre engedni, ha fogházasítják, akkor 2/3 után. EVSZ-re akkor van lehetőség, ha az elítélt a szabadságvesztésből - az előzetes fogvatartásban a szabadságvesztés foganatbavételét közvetlenül megelőzően folyamatosan töltött időt is beszámítva - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét letöltötte.

Netty

Milyen eljárásban van szüksége a kirendelt védőre?

Netty # 2010.03.06. 16:03

Tisztelt Ügyvéd Úr!Azt szeretném megkérdezni,h az elítéltek milyen módon kérhetnek kirendelt ügyvédet,valamint ez mennyi időbe telik?
Válaszát előre is köszönöm.

emese170 # 2010.03.06. 12:38

börtönt kapott

emese170 # 2010.03.06. 12:29

Sziasztok!
A barátom 20 hónapot ült előzetesben most kapta meg a jogerős ítéletét ami 10 év. Szeretném megkérdezni hogy mikor kérhetne EVSZ-t és leghamarabb mikor szabadulhat?
Kérheti e, hogy melyik BV-ben töltse le a büntetését?

Köszönöm a választ előre is.

Dadi1 # 2010.03.05. 22:48

Sziasztok!Párom jelenleg Ausztriában tölti 2éves börtönbüntetését,amiből ha minden jól megy idén szabadul feltételesen.De időközben itthon is kapott 1.4 év letöltendő börtönbüntetést.A kérdésem az,ilyen esetben jár e összbüntetés vagy vmilyen kedvezmény?Persze ezt úgy értem,ha már hazaszállították!

Joka82 # 2010.03.05. 19:59

Köszönöm a tegnapi választ!

kenderes # 2010.03.05. 18:41

Sziasztok! Azt szeretném még kérdezni, hogy a 3 éves börtönbüntetésemet időközben át lehet-e változtatni felfüggesztettre? Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.03.05. 17:52

Lehet. EVSZ-re is van lehetőség.

kenderes # 2010.03.05. 17:47

sziasztok!

Én még új vagyok az oldalon,három év letöltendőt kaptam.
Előzetesben le töltöttem 8-h napot.
Azt szeretném hozzáértő embertől meg kérdezni,hogy lehet-e fogházasítsni,a börtönbüntetésemet és milyen kedvezményeket kaphatok.Nem voltam még előtte büntetve.
Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.03.04. 20:52

Egyiket sem lehet ebben az esetben.

Joka82 # 2010.03.04. 20:31

Tisztelt Segítőkész Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi ügyben:

A párom 2 év 10 hónap letöltendő börtönbüntetést kapott, valamint egy előző ügyéből kifolyólag van még pluszban 8 hónap börtönbüntetése (felfüggesztett büntetés volt, 8 hónap 2 évre felfüggesztve). Előzetes letartóztatásban eltöltött 8 és fél hónapot, aztán szabadlábra helyezték. Tavaly novemberben vonult be ismét, megkezdeni a jogerős büntetésének letöltését. A jogerős ítéletben a bíró elrendelte, hogy nem helyezhető feltételesen szabadlábra. Az lenne a kérdésem, hogy később sem lehet kérvényezni a feltételes szabadlábra helyezést? Ezt értem arra, hogy bizonyos bent töltött idő után. Már rendelkezik 2 dicsérettel. Folyamatosan dolgozik, ha van rá lehetősége. Utolsó kérdésem pedig az, hogy milyen módon lehetséges kérvényezni az összbüntetést? Amennyiben az lehetséges...
A választ megköszönöm!

herkrisztina # 2010.03.04. 09:28

Köszönöm a gyors és tömör választ!

Netty # 2010.03.03. 20:48

Tisztelt Ügyvéd Úr!Segítségre lenne szükségem,megpróbálom röviden és érthetően leírni a problémámat valamint a kérdéseimet.A férjem jogerős ítéletét tölti amely 2év 6hónap börtön(két ítélet).A mai nap volt a fogház tárgyalása és elutasították.Ennek előzménye,érdekes módon,3 hete feljelentette egy volt zárkatársa és emiatt eljárást folytatnak ellenne,de nevelői javaslatra megszüntették a fegyelmit,de az eljárást nem,állítólag azért mert hivatalból kötelessek az eljárás lefolytatására,holott végzést kapott róla,megjegyezném,h mindez alaptalan volt,szinte egy egész szint tanúskodott mellette.Létezik az h ennek ellenére folytatják az eljárást és ha igen ez mennyi időt vesz igénybe?A legnagyobb prob az,h a 2 éves ítéletéből fogházasan áprilisban szabadúlna,mivel ő fellebbezett van lehetősége és ideje a fogházra?A kedvezmény tárgyalása állítólag kb június felé lesz,veszélyben van a kedvezménye ha addig nem zárják le az ügyet?Kirendelt ügyvéd megbízására van lehetősége és esetleg milyen jogorvoslati lehetőségek vannak?folyamatosan dolgozik és 6 dícsérete van 1 felterjesztésen.Kérem segítsen,mi tévők legyünk,mert nagyon fura dolgok történnek ebbe a börtönbe.Mégegy kérdés:így átkérheti magát más intézetbe,éri-e valami hátrány ebből?Válaszát tisztelettel köszönöm.

ObudaFan # 2010.03.03. 20:11

1979. évi 11. törvényerejű rendelet a büntetések és az intézkedések végrehajtásáról

Van.

?Kérdező? # 2010.03.03. 19:59

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy pontosan melyik jogszabályban olvashatnék bővebben a kedvezményekről, evsz-ről?
Van jogorvoslat elutasítás esetén?

Köszönöm!

ObudaFan # 2010.03.03. 13:54

Rosszul hallotta.

herkrisztina # 2010.03.03. 13:32

Szép napot.Újabb kérdés adódott amiben tanácsra lenne szükségem. A férjem azt hallotta a börtönben, hogy tavaly júliusban módosítottak egy törvényt, ami arról szól, hogy aki kettő és öt év között kapott letöltendőt az kérheti a részbeni felfüggesztést próbaidőre. Azt szeretném megtudni, hogy ezt kitől kell kérni, csak ügyvéd vagy magán személy is kérheti,és hogy mennyi letöltött idő után?Előre is köszönöm, tisztelettel Hné Herman Krisztina