Ítélet megismerése


csepanyi # 2006.01.10. 08:56

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy a büntetőügy ítéletét a sértett hogy tudhatja meg? Sértett vagyok egy csalási ügyben. Hallomásból tudom hogy a vádlottat elítélték, de a büntetését nem ismerem. Megkeresett telefonon, és a 300000+ Ft-ból amivel átvert, 25e Ft-t ajánlott fel első részletként kártérítésként. Mivel nem ismerem az ítéletet, nem tudom mit kell teljesítenie, ezért vonakodok belemenni bármilyen "üzletbe" vele. Tud valaki valamilyen infoval szolgálni?

Előre is köszönöm!

ildikó31 # 2006.01.10. 09:24

Be kell menni a bíróságra, a büntető ügykezelő irodára. Ott meg kell mondani az ügyszámot, és azt hogy te vagy a sértett és másolatot kérsz az azügyben született ítéletről. Oldalanként 100,- Ft-os illetékbélyeget kell vinned.


ildiko31

csepanyi # 2006.01.10. 09:38

Köszönöm a válaszod!

Nick Name # 2006.01.10. 10:55

Sőt ingyen is megkaphatod, mivel egyébként is kézbesíteni kellett volna a számodra.


Nick Name

rick # 2009.04.08. 04:19

Sziasztok!

Én tanú vagyok egy ügyben, hogyan tudhatom meg az ítéletet?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.08. 06:26

Úgy, hogy elmész az ítélethirdetésre, vagy megkérsz valakit, akinek hivatalból kézbesítik, hogy mutassa meg neked.

rick # 2009.04.08. 18:32

Csak az a baj, hogy nem tudom, mikor lesz ítélethírdetés. Ahogy nézem az ügyszámot, 2008 ban kezdődhetett, ki tudja, mikor lesz vége. Kérhetem levélben a bíróságot, hogy tájékoztasson? Érdekel, hogy mit kap . Megint csak ejnye-bejnye?

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.04.08. 19:45

csepanyi!

Írni kell egy beadványt a bíróságnak, hivatkozva a büntetőeljárási törvény 262.§ (1) bek-re, ameyl tartalmazza, hogy

,,...az ügydöntő határozatot a sértettel is közölni kell."

Sokszor elfelejti a bíróság.

rick!

Tanúként nincs jogod külön tájékoztatáshoz, bár a tárgyalás nyilvános, talán a bírósági kezelőirodán egy kedves telefonos érdeklődésre megmondják mikor lesz a tárgyalási határnap.

Ha nem megy, akkor javaslom, hogy keresd meg a sértettet, és ha ő sem tud semmit, a fentiek szerint járjatok el.

ObudaFan # 2009.04.09. 08:17

rick

Ha nem vagy egyben sértett is, akkor sem iratbetekintési jogod nincs, sem kézbesíteni nem fogják neked az ítéletet. Viszont a bíróság büntető irodáján megtudhatod, mikorra vannak kitűzve tárgyalások az ügyben, aztán egy kis szerencsével abból az utolsón kifoghatsz egy ítélethirdetést.

rick # 2009.04.09. 15:11

köszönöm a válaszokat!

jogsi # 2009.04.09. 16:31

Ittas vezetők figyelem ! Jogosítványát legális úton visszakaphatja, a büntetést és a pótvizsgákat elkerülheti !
Ha még nem vonták be, de már megtörtént az esemény, abban az esetben is minnél hamarabb vegye fel
a kapcsolatot velünk ! Garantált segítség ! http://www.adosomvan.hu/jogositvany