Tulajdon rész értékesítése büntető eljárs esetén


Abraham13 # 2018.01.09. 22:13

Egy 2 tagú nonprofit Kft 50 %-os tulajdonosa vagyok. A társam, a társaság operative ügyvezetője, az elmúlt 1,5-2 év alatt kimentette a saját eltitkolt társaságba a közös társaságunk teljes vagyonát és szerződött ügyfélkörét. Emellett olyan ügyletei is voltak amely miatt jelenleg sikkaszás, hűtlen kezelés és költségvetési csalás miatt kártérítésre kötelezhető és/vagy bűntető jogi feljelentésre. Beadtuk a Cégbíróságra a felügyeleti kérelmet is. A társam mituán közöltük vele a feljelentéseket talált valami kóklert és el akarja adni a tulajdon részét két héten belül. Nyílván való, hogy a felelősség elől menekül és rám, a cégre akarja hagyni a feljelentésekből eredő bűntetéseket. Két kérdésem lenne:

  1. Eladhatja e a tulajdon részét ha eljárás, felelősségre vonás van irányában, ha feljelentem?
  2. Mennyi időt kérhetek az elővételi jogom miatt ilyen esetben? Milyen adatokat kérhetek el a lehendő vevőről és a szerződésről?

Ügyvezet?, tulajdonos eladhatja e a tulajdon részét KFTben ha eljárást indítottam ellene?