orvosi igazolás


BataG # 2018.01.24. 23:37

Büntetőben tanú szabályszerű idézése ellenére távolmarad, pénzbírságolásra fellebez, és produkál egy orvosi igazolást, kézírással, naplószám, tajszám, pontos kórisme nélkül. Mennyire kifogásolható ? Orvosi igazolásnak mik a min. szükséges tartalmi elemei ?

Eleonóra24 # 2018.01.24. 23:46

Hivatalosan nem tudom pontosan mik, de naplószám, pecsét, aláírás biztosan szükséges, dátum is, diagnózis, vagy legalábbis BNO kód. Kézzel írott lehet, de pecsét aláírás nélkül egy orvosi papír/vény stb sem érvényes.

BataG # 2018.01.25. 07:30

OK.
Ha pöcsét, aláfirkantás van, ... még valami általános BNO kód is, ... De (!) naplószám, TAJ szám nincs ... az mennyire megfelelő, s mennyiben lehet kérdéseket fölvető ?

BataG # 2018.01.25. 21:08

Dr.Attika?
Te büntetőbe szoktál jókat írni.

BataG # 2018.02.03. 14:19

Hivatalosan nem tudom pontosan mik,de naplószám, pecsét, aláírás biztosan szükséges, dátum is, diagnózis, vagy legalábbis BNO kód. Kézzel írott lehet, de pecsét aláírás nélkül egy orvosi papír/vény stb sem érvényes.

Eleonóra24:
Esetleg a jogszabhelyet meg tudnád adni?
Egyébként köszönöm.

Vadsuhanc # 2018.02.03. 15:14

Kedves BataG!

Azt az egyet elfelejtetted leírni a Bíróság, milyen végzést hozott az igazolási kérelemmel kapcsolatban ?

Mert, ha elfogadta a másik fél kérhet jogorvoslást, de ha az igazolás jogerősen elfogadásra került... akkor mit szeretnél?

A bíróság dönt szerintem jogos-e vagy sem nem az ellenérdekű fél.

BataG # 2018.02.04. 06:54

Kedves Vadsuhanc:
Bíróság nem hozott semmilyen végzést. Meglehet elfogadta, vagy elfogadja (majd) az igazolást, mint kb. igazolási kérelmet.
Ellenfél - bizonyos keretek között - azért szóvá teheti az igazolási kérelmet megalapozó igazolás hiányosságait - ha vannak, persze. Rávilágíthat. Végül is - feltételezem - az igazolási kérelem elfogadásának is vannak legális keretei, gondolom.
Valami TB jogszabály lehet gondolom az, ami az orvosi igazolás ~alakszerűségét azért szabályozza, ... s ez iránt érdeklődtem.

BataG # 2018.02.04. 15:49

?