rágalmazás, zaklatás, zsarolás


amatőr # 2007.06.21. 16:57
noctis # 2007.06.21. 13:49

kedves hans!

Nagyon szépen köszönöm, ezzel sokat segítettél nekem. Pontos paragrafusszámot nem tudsz, ugye? VAgy esetleg a BM BAH -hoz egy internet elérhetőséget. Gondolom ez a Belügyminisztérium honlapja, de azon belül nem tudom melyik részleg, Nem vagyok jogász, akor nem írtam volna ide...:-) De az eddigieket nagyon köszönöm!
noctis

hans # 2007.06.19. 07:46

sziasztok,

nos ha jól értettem, a fiúnak ideiglenes tartengedélye van.
Régen a BRFK KEO ill. elő lépésben a kerületi Rk (szürke ig.) volt illetékes.
Most a BM BAH (Budafoki út a központ)
Külföldiek magyarországon az Ig Álig szerint kaphatnak tartengedélyt.
abban benne van a kérdésedre a gyógyír:

"kiutasítandó az a külföldi személy aki a magyar köztársaságot illetve annak állampolgáraira veszélyt jelent.
szerintem elég ha megemlíted neki a BM BAH nevét é hogy oda fogsz írni ha nem hagy békén.
ha van esze lehiggad.
(Bár egy szép nő ki tudja mit válthat ki:-))

üdv

noctis # 2007.06.17. 10:41

Szia LÖKI!

Köszönöm a választ, az az apró probléma, hogy ezt a "szépen, négyszemközt" felszólítást már többször megtettem és semmit sem használt. Az iskolában alig találkozok vele, így most sem tudnék odaállni elé és ezt a jogi procedúrát elmesélni neki...ezért gondoltam, hogy valami konkrét vonatkozást átküldök neki emailben legközelebb (ha megint írogatni támad kedve), hátha akkor átértékeli a dolgot. De mivel elmebetegnek tartom, ezért ezt nem hiszem...:-S

noctis, és köszönöm

Főlökött # 2007.06.14. 17:17

Tisztelettel

mammamia - köszke, de 18 - ak vagyunk,
csak régebb óta :))))) Így örök fiatalok :) Titkolom a korom :)

noctis - még mielőt meglépnénk a végső lépést, le kell higgasztani a fiúkát. Nem kell kéz - láb eltöréssel fenyegetőzni. Nyuggodtan el kell mondani neki, négyszemközt, hogy nem érdekel bennünket, semmilyen szempontból, ezen kapcsolat, ne is reménykedjen. Továbbá ha újbóli zaklatásnak leszünk kitéve, kénytelenek leszünk bünt feljelentéssel élni ellene, melynek az lesz a vonzata, következménye, hogy őt kitíltják az országból, nem kap diplomát, bukik az élete, meg minden, amit el akart érni.
Szóval, ha nem elmebeteg, azért ezt végig fogja gondolni, mit nyerhet, mit veszíthet az egészen.
Véleményem szerint ez a járható út, a problémára.

----------------------
  • Löki
noctis # 2007.06.11. 20:27

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek egy fontos dologban. Elég régóta zaklat egy srác a főiskolánkról, levélben, személyesen, sms-ben, mindenhogy próbálkozott a hónapok alatt és sosem értette meg, hogy le kéne szállnia rólam. Mondtam már neki szépen, üvöltve, fenyegetve, mindenhogy...januárban az egyik barátom felhívta és megígérte neki, hogyha nem szüntet meg mindenfajta kommunikációt felém, akkor kezét-lábát eltörik. Persze nem akarnám ezt meglépni, így elmondom a tényeket, hátha segít:

  • az illető határon túli magyar, nincs állampolgársága és csak ideiglenes tart.engedélye van
  • főiskolás, és ha netán feljelenteném, akkor felfüggesztenék és nem szerezhetne diplomát. SZemtanúk és fültanúk vannak rá hányszor szóltam már neki...levelek vannak tőle stb.
  • és ez lenne neki a legnagyobb büntetés, mert a diploma kell neki mindenképp....
  • nem szeretnék paraszt lenni, de már üldözési mániám van tőle...le tudná írni tehát valaki, hogy mely paragrafus mondja ki a nem magyar állampolgár kitoloncolásának esélyeit? esetleg zaklatás miatt stb.????

Nagyon-nagyon hálás lennék, kérlek segítsetek!!!!!
Köszi

mammamia # 2007.06.11. 19:32

Kedves Főlökött!

Valóban az élet így működik, csak az ember türelmetlen.
Mivel beazonosíthatatlan az esetem, nyugodtan elmondhatom, hogy méltó jutalma az volt, h. 30 éves fia elhunyt tavasszal rákban.
Nos, ha ezt annak kell felfogni, akkor elég kemény bűntetés, és a bíróságtól nem kapott volna ilyet, mégis azért megdádázták volna.

A sors párhuzamos iróniája az, h. a férjem, aki kifejezetten ártatlan, sőt hiszem hogy áldozat, tavaly novemberben a pszichiátriára került (járóbetegként), valamint szerzett magának egy Raynauld- szindróma nevű autoimmun betegséget, amiből nincs visszaút.

Én pedig annyit őszültem ezidő alatt, h. a fodrásznak tátva maradt a szája. (Jómagam 31 éves vagyok, férjem 35)

És azt hittük, h. még el sem kezdődött az élet.

cappaa # 2007.05.29. 08:31

Nekem az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem lehet 1-1 konkrét számot letiltani, hanem csak olyan csoportot lehet megadni, ahonnan fogadhatok hívást. Persze, ha nem küld számot, akkor fel tud hívni...

És akkor mi van, ha számot cserélek, és a matáv-vonalon hívogat? Azt is cseréljük le?

És ha feljelentem?... Az idő... és pénz... nekem. Õ meg kap egy dádá-t, azt viszonlátás???

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.29. 07:26

Le lehet tiltani meghatározott számról érkező hívásokat. Az egyszerűbb és hatékonyabb.

cappaa # 2007.05.29. 06:16

Üdv. mindenkinek!
Engem az exem zaklat, egyelőre telefonon. A mobilszámomat a héten lecserélem (4800,-Ft, kösz ex!!!), de mi van, ha a matávon folytatja? Érdemes feljelenteni? Mi ennek a menete? (Gondolom, nekem kell fizetni, ha bíróságra kerül az ügy?...) Van esetleg valaki, aki már túl van ilyen bírósági peren?

Főlökött # 2007.05.16. 14:50

Tisztelettel

Mindenki elnyeri méltó büntetését. Van aki így, van aki úgy.
Nem részletezem, mert megszólnak.

----------------------
  • Löki
bigba # 2007.05.03. 09:07

Mammamia!
Magyarországon nincs már igazság szolgáltatás elég rég óta.
Itt csak jog szolgáltatás van.
Amúgy igazad van, a Jóistentől is több földi dolgot várhatsz, mint ezektől.

mammamia # 2007.05.02. 22:10

Kedves Mindenki!

Nem próbáltam meg. Most valami magasröptű véleménnyilvánítást lenne kedvem előadni, de ehelyett azt ajánlom minden idiótának, aki azt hiszi, h. majd a jogrend(szer)ben talál gyógyírt a sérelmére, hogy barátkozzon meg a Jóistennel, mert tőle valóban igazságszolgáltatást kap, és valszeg gyorsabban, mint ebben a mai mesterségesen indukált káoszban, amiben fuldoklunk.

mammamia # 2007.02.19. 18:41

Köszönöm, megpróbálom.

amatőr # 2007.02.19. 16:21

Ügyszámot még biztos nem tudsz, név - vagy a feljelentő, vagy a feljelentett neve - alapján érdeklődj.

amatőr # 2007.02.18. 18:56

A bíróságon kellene érdeklődnöd - akár személyesen, akár telefonon - a feljelentés sorsáról. Mi itt csak találgatni tudunk, mindenesetre egyetlen beadványt sem dobnak - nem is dobhatnak - ki.

mammamia # 2007.02.18. 18:32

Kedves Eddigi Hozzászólók!

Létezik az, hogy a bíróság egyszerűen kidobta a feljelentésünket? 2006. aug. 16. óta csak a tértivevény visszaigazolását kaptuk meg. Ennyi.

pocak # 2006.10.09. 07:17

Attól függ, hogy milyen címen tetted a feljelentést.
Ha csak rágalmazásért, az magánvádas, és akkor nem lesz rendőrség, meg ügyészség.
Te mint magánvádló fogod képviselni a vádat.
A bíróság terheltségi fokától függ, de ha augusztusban megtetted a feljelentést, akkor úgy saccolom, hogy az év vége felé számíthatsz az első ülésre, mely egy személyes meghallgatás lesz, békéltetés céljából. Ha ez nem lesz sikeres, akkor jönnek majd a tárgyalások tanúkkal és bizonyítékokkal.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.06. 22:02

Előbb a rendőrség meg az ügyészség.

mammamia # 2006.10.06. 20:25

Kedves mindenki!
Mennyi idő múlva reagál a bíróság a feljelentésre?

Főlökött # 2006.09.07. 15:25

+találtam itt :

Kiskorúak bántalmazása! segítségkérés!

Véleményem szerint kiveséztem a témát.

---------------------
  • Löki
Főlökött # 2006.09.07. 15:23

Tisztelt edem

Valamely topicban reflektáltam ezen felvetésre, milyen esetek-lehetséges variációk, megoldások lehetségesek, továbbá részleteztem a megoldásokat.

----------------------
  • Löki
mammamia # 2006.09.02. 09:40

Kedves edem!
Szerintem, ha új topic-ként elindítod valamilyen frappáns címmel, sok reagálást fogsz kapni. De itt elkallódik a kérdésed. Ha eggyel följebb lépsz a fórum témaköreiben, nyithatsz.

edem # 2006.09.02. 09:32

Jó napot mindenkinek! Szeretnék informálódni egy olyan dolgról, hogy mi a teendő akkor hogy ha egy kiskorút az ő akarata ellenére zaklatják, vagy milyen cselekvés minősülhet zaklatásnak? Eddigi cselekvései a srácnak azok voltak hogy !éjjel! nappal folytonos rendszerességgel telefonon zaklatja a sértettet és fenyegetőzik hogy aki a közelébe is merészkedik az erőszakkal is eltávolítja mellőle (megvereti). Van még egy kisebb probléma hogy a sértett nem igazán akarja felvállalni a dolgot a nyilvánosság elött sajnos! Ilyen esetben kihez lehetne fordulni vagy mit lehetne tenni? , mert teljessen kikészült a csaj idegileg a srác fenyegetőzései miatt. Kérem hogy ha valaki tud ezzel kapcsolatban tanácsokat adni kérem nagyon szépen kérem írjon erre az Email címre: edem18@citromail.hu

Főlökött # 2006.09.01. 15:39

Tisztelettel

Törvénytár - Be

69. § - Az idézéssel szembeni mulasztás következményei

A teljesség kedvéért.

----------------------
  • Löki