Csalás, sikkasztás?


markymark # 2014.01.09. 13:47

Kedves Agent Cooper,

Köszönöm a válaszod!

Arról tudnál valamilyen információt adni, hogy milyen mód áll a rendelkezésükre, hogy bizonyítsák a takarítás megtörténtét?
Mert ha elég egy számla pl. egy külső cég részére (akivel mondjuk rendszerint együtt dolgoznak és bizalmas a viszonyuk), gondolom könnyedén kiállíthatnak egy fiktív számlát visszakeltezve, ha érzik, hogy szorul a hurok.

Üdvözlettel
markymark

Agent Cooper # 2014.01.09. 11:22

Kedves markymark!

Sikkasztás miatt meg lehet próbálni feljelentést tenni a kaució miatt, a takarítási díj kifizetése viszont teljesen polgári jogi ügy, amennyiben bizonyíthatóan történt ilyen (különben könnyen lehet csalás). A sikkasztás szerintem könnyen meg is állhat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

markymark # 2014.01.08. 12:49

Sziasztok,

Az én kérdésem az lenne, hogy minek minősül és miként lehet a leghatékonyabban eljárni a következő esetben:

Közvetítő cégen keresztül kibéreltem egy lakást egy ismerősömmel (aki már korábban lakott ott ugyanezen cég által), viszont noha a bérleti szerződésen szerepel a neve, ő nem írta alá egyetlen oldalát sem, sem a kaució befizetését igazoló dokumentumot.

A szerződés megszűnése után megtagadták a kaució (2*95.000 Ft) visszafizetését, arra hivatkozva, hogy a lakótársamnak az előző bérleti időszakából (akkor 4-en bérelték a lakást) több mint fél millió forint hátraléka van, és mivel szerepel a neve a szerződésen (szerintük ezáltal szerződéses viszonyban állnak/álltak vele), egyetemleges felelősség címén beszámítják abba.
Mindazonáltal a lakótársam esküszik rá, hogy 0-ás elszámolással jött el a korábban lakásból, ami ésszerűen hangzik, hisz miért akarna visszatérni a "tett helyszínére".

E közben még a lakás átvétele után, önkényesen kiszámláztak 28.450 Ft takarítási díjat, bármilyen előzetes felhívás, tájékoztatás nélkül.

Segítségeteket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.01.06. 19:01

Ha jól értem a kérdezőt, egyelőre az ügyészség szerint csalás.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.06. 16:57

Amíg a hatóság úgy látja, hogy ez csalás, addig van lehetőség közvetítői eljárásra.
Az igaz. De a közvetítői eljárásra bocsátásról nem a rendőrség határoz, hanem az ügyészség. Az meg aligha fogja ezt csalásnak minősíteni. (Bár kizárva tényleg nincs.)

ObudaFan # 2014.01.06. 15:19

Közvetítői eljárás? Hatóság félrevezetése miatt indult ügyben?

Nem amiatt indult. Amíg a hatóság úgy látja, hogy ez csalás, addig van lehetőség közvetítői eljárásra.

PGabe # 2014.01.06. 14:54

OFF
Király zsaru lesz belőled, először sapkát lopsz, aztán ez a sztori. Kíváncsian várom a többit is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.06. 13:24

Közvetítői eljárás? Hatóság félrevezetése miatt indult ügyben?

ObudaFan # 2014.01.06. 13:19

Szerintem elég reális a közvetítői eljárás, de ahhoz meg beismerés kell. A beismerés az enyhítő körülmény.

apalányai # 2014.01.05. 16:38

Sziasztok.

Annyi hozzá fűzni valóm lenne még az ügyemhez hogy azóta a rendőrség kihallgatott gyanúsítótként,vallomást is tettem meg panaszt is,úgyan azt mondtam nekik amit itt is leirtam,rabosítva is lettem,jelenleg az ügyészségen van az ügy.

Most kérdezem én mi alapján nyomoztak?
Véleményem szerint most hogy a volt párom tagad mindent a rendörség hisz neki és engem meg el akarnak itélni ennyi információval,és ilyen nevetséges ügy miatt.

Persze még várom az ügyészség álláspontját.

A másik oké megtörtént az utalás,párom tagadja hogy elötte megbeszéltem vele,oké ez eddig tiszta,de senki nincs aki azt bizonyitja hogy Én utaltam az összeget,tagadjam le hogy Én voltam,mert ezt ugy sem tudja senki bizonyitani hogy Én ültem ott a gép elött amikor utalás volt,hisz egy háztartásban éltünk.

Köszönöm.

ObudaFan # 2014.01.05. 16:09

Mondjuk az más kérdés, hogy vajon a bizonyítékok mennyire támasztják alá a történetedet.

ObudaFan # 2014.01.05. 16:05

De nem jogtalan haszonszerzési célból. Márpedig az is feltétele a csalásnak.

ObudaFan # 2014.01.05. 15:21

Csalásnak biztosan nem csalás. Talán közvetett tettesként hatóság félrevezetése.

ObudaFan # 2014.01.05. 13:21

Hát, én a magam részéről csodálkoznék, ha ebből elmarasztalás lenne. Legalábbis ennyi információ alapján úgy tűnik, hogy a tényállás felderíthetetlen, éppen azért, mert együtt gazdálkodtatok. Egy polgári per az más kérdés lehet esetleg.

apalányai # 2014.01.04. 15:00

Sziasztok.
Történt egy esett,párommal együtt éltünk,kapott fizetést és megbeszéltem vele hogy legyen átutalva az Ö számlájáról az enyémre pénz,szám szerint 2szer 40ezer forint át is lett utalva.
Ebből a pénzből Én még aznap befizettem a közös telefonszámlánkat mely 39ezer ft volt,ebből az Övé 21ezer,ekkor mondta hogy az előző havi 10ezres telefonszámlát is kifizeti nekem.Magyarán szólva az Ö tartozása 30ezer volt,de még aznap visszaadtam neki plusz 10ezret,igy a 80ezres utalásból maradt fenn 40ezer ami el lett rakva a rezsi számlákra.

Ebből nem is lenne probléma,de mint kiderült feljelentett hogy én a tudta nélkül átutaltam a számlámra 80ezret.igy neki 80ezres kárt okoztam.

Amúgy a fenn maradt 40ezret a rezsi összeget vissza kérte hogy majd Ö személyesen feladja,vissza is adtam neki,pár napra rá.
A feljelentésnél tagadta azt is hogy Én vissza adtam neki a rezsi 40ezret.

Vélemény???
Ügyvéd szerint nekem kell bebizonyítani hogy Én vissza adtam neki a pénzt.

De kérem szépen élettársi kapcsolatban nem irunk egymás közt átvételi elismervényt,igy azt nem tudom bizonyítani.
Milyen itélet lehet belőle???
Azóta elhagytam,neki új kapcsolata van,valószínűleg bosszúból jelentett fel meg mások befolyásolják.

Mit tehetek???
Ügyészségre azóta el lett küldve a telefonszámla másolata meg bevallotta hogy Én vissza adtam neki 10ezret,igy valószínűleg elfogadják és a 80ezer lemegy 50ezer alá amiből csak szabálysértés lehet.

Köszönöm.

ObudaFan # 2013.12.28. 11:31

Tehetsz ellene feljelentést önbíráskodásért, a fenyegetés miatt, de a te saját ügyedben hasznosabb lenne azt átgondolni, hogyan tudod legalább valószínűsíteni, hogy azt a pénzt nem te tetted el.

christiian26@gmail.com # 2013.12.26. 08:26

Tisztelt Fórumozok, Ügyvéd úrak!

Abban szeretnék segítséget kérni hogy :
Egy kft. alkalmazásában álltam október 25.-ig
Hűtött teherszállítással foglalkoztam ebben az alvállalkozói kft. -ben , 4órára bejelentve viszont éjjel 2-től dolgoztam este 7-ig (nem ez volt a megállapodás), és majdnem 2,5 tonna árút kézzel lepakolni (jelzem 3,5 tonna össztömegű autóval jártunk amiből az autó saját súlya több mint 2 tonna volt.
Feladatom volt még továbbá az árúért kapott készpénz összeget beszedni és elszámolni avval a nagykereskedés felé. Arról hogy felvettünk X bolt árúját és azért kell kapni X forintot arról aláírattak velünk papírt hajnalban de viszont soha nem kaptunk bizonylatot hogy elszámoltunk vele
Október 25.-én már annyira kész voltam idegileg , belefáradtam hogy rabszolgának néznek , valahol útközben elhagytam az övtáskámat amiben a készpénz összeg volt . Amint ez tudomásomra jutott azonnal jeleztem az ügyvezető igazgatónak.
Ő először fenyegetett és azt mondta ha nem kerítem elő azonnal akkor rendőrt hív , meg hogy olyan emberei vannak hogy megveret
Életveszélyesen fenyegetett. Erre tanúim vannak
Mondtam neki nem tudok mit csinálni ledolgozom az okozott kárt , vagy részletekben visszafizetem.
Jelezte hogy így nem dolgozhatok neki , vegyek fel hitelt és akkor talán
Október 30.-a óta másik cég alkalmazásában állok ahol ugyanez a munkám hűtött áruszállítás , korrektül betartva a munkaidő normát reggel 4-től dolgozom déli 12-ig .
Nos az ügy odáig fajult hogy december 22-én kaptam egy rendőrségi beidézést gyanúsítottként ,sikkasztásért
Kérdésem az lenne mik a lehetőségeim az illetővel szemben és hogy az állásom is megmaradjon és büntetést se kapjak mert abszolút nem volt korrekt velem szemben ahogy azóta se egyik alkalmazottjával sem.
Kis cég 4 teherautóval dolgoztat de mindenkit hülyének néz . Nekem rendszeresen 3 teli autó árút kellett kiszállítanom egy nap és elmentem több mint 500km-et 1 nap !
6hónapot dolgoztam nála , mindennap elszámoltam a bevétellel becsületesen ahogy ezt most is teszem az új munkahelyen.
Életmódot nem változtattam szinte azonnal kerestem másik munkát hogy törleszteni tudjak neki
Azóta nem beszéltünk.

Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.19. 07:41

Orvossal, ügyvéddel őszintének kell lenni.

Ballag # 2013.12.18. 21:31

Persze,h tudok, de majd megkérdezem a kérdéseket máshol.
köszönöm az eddigi válaszaidat KBS

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.18. 21:22

Te alighanem tudsz valamit arról a cégről, azért félsz ennyire.
Ezek a kérdések egyelőre nem kérdések. Akit tanúként idéznek, az megjelenik és vallomást tesz. Más dolga nincs.

Ballag # 2013.12.18. 20:14

Tisztelt KBS,

Akkor pontosan. A volt telephely, ahol egy jelenleg végelszámolás alatt lévő cég, kft üzemelt,annak a tulaja, akitől bérelte a cég a telephelyet, fel lett szólítva, h januárban menjen be egy ügyben tanúskodni, Az ügynek az ügyszáma: XXXXX/BÜ. Semmi más nincs odaírva, csakhogy tanúskodnia kell.Ma a végelszámoló azt mondta, h Ő nem jelentett fel a volt ügyvezetőt és nem tudja, h ez most mi sőt azt is mondta, h körülbelül tavaszra fordul át a kft végelszámolása felszámolássá, mert a NAV, mint Hitelező bejött a képbe. Kérdés:

  • Indíthat e a NAV a végelszámolás alatt lévő cég ellen, illetve volt ügyvezetője ellen nyomozást?
  • Ha igen, akkor ezt a végelszámoló, és a végelszámolást végző ügyvéd tudomására kell e hozni?
  • Ha nyomoz, akkor azt a NAV valamilyen szerve csinálja vagy közreműködik a Rendőr Főkapitányság is?
  • A BÜ-toldatos ügyiratszám az már azt jelenti, h az valamilyen folyamatban lévő büntetőügyről van szó?
  • Ha ilyen BÜ-s felhívást kapott az említett cég telephelyének tulajdonosa,hogy tanúskodjon akkor létezik, h a cég (amelyiket végelszámolják )ellen indult már valamilyen büntetőügy?

Az említett telephelyen egyébként az elmúlt években állítólag 10 cég működött

Hét egyenlőre csak ennyi kérdésem van.

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.18. 17:06

ha a cég ellen a felszámoló büntető feljeletést tett
Jogi személyt nem lehet feljelenteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.18. 17:05

A feljelentőnek soha nem kell közölnie a feljelentését senki mással a hatósággal kívül. De a NAV nem is nagyon jelentget fel, mert hogy ami miatt feljelenthetne, abban eleve ő nyomoz.

Miért nem a konkrét problémádat közlöd?

Ballag # 2013.12.18. 15:44

Kedves Fórumozók ,

Ha egy cég ellen a végelszámolás során a NAV feljelentést tesz, akkor azt közölniük kell a végelszámolóval, vagyis tájékoztatniuk kell? Illetve a volt ügyvezetőt is tájékoztatni kell?
Köszönöm válaszaitokat

Ballag # 2013.12.18. 14:44

Kedves Fórumozók ,

Érdeklődnék, ha egy cég, kft székhelye Pesten található,a telephelye pedig heves megye, akkor ha a cég ellen a felszámoló büntető feljeletést tett, akkor telephely tulajdonosát behívhatják a heves megyei rendőrfőkapitányságra vagy a székhely szerinti illetékes pest megyei rendőrfőkapitányságra kell mennie?
Köszönöm válaszaitokat