Csalás, sikkasztás?


guba # 2009.12.29. 13:38

Ha az orvosszakértői vélemény szerint ez a függőség korlátozta a beszámítási képességedet, akkor nyom a latban, ha nem , akkor nem. Különben minden alkesz csavargó azért lopna, sikkasztana, stb., mert függő, ki ettől, ki attól.

ROBIN71 # 2009.12.29. 12:36

T. Dr. Attika

Köszönöm észrevételeit. Emilben majd megpróbálom részletesebben. Ügyvéd van a dologban de pontos információim arról, hogy pl. "milyen törvényi tényállást ( jogszabályt) alkalmazott a hatóság." nincsenek. Pontosítok majd.

Még 1x Köszönöm.

Dr.Attika # 2009.12.29. 12:26

Jó napot Robin!
Ha lehetne kicsit konkrétabban. Főleg, hogy szerencsejátékról van szó, így a polgári jogban speciális megitélés alá esik.

Javaslom az alábbi szempontot:
1.) Mi történt. ( történeti tényállás)
2.) Eddig a történeti tényállásra milyen törvényi tényállást ( jogszabályt) alkalmazott a hatóság.

Ez alapján kaphat szakértői választ, hogy az jogos, nem jogos, illetve mi a várható jogos jogalkalmazói lépés.

Ez amit idáig leírt a "Mennyi? - 30.- Mi 30.- Mi mennyi" kategória.

ROBIN71 # 2009.12.29. 12:18

Jobb napot mindenkinek !

Lehetőség szerint szakértő választ várnék az alábbi üggyel kapcsolatban.

Röviden :
Van egy 2 éve húzódó szerencsejátékkal kapcsolatban keletkező sikkasztási ügy(em)elismerten kb. 7-8M értékben kapcsolódva okiratnak minősülő (?) átvételi elismervény átdátumozásával, perelve 13M körüli értékre. Az ügy húzódik mert az anno munkáltató más egyéb helyről származó kintlevőségeit is megpróbálta a munkavállalója által elkövetett bűncselekményhez csapni de most az ügyészség többszöri felszólítására sem tudja a(z) egyébként nem létező bizonyítékokat benyújtani.
Orvosszakértői vizsgálat történt ahol a szerencsejáték-függőség megállapításra került, beismerő vallomás is volt a rendőrségen, vádirat is készült.

Kérdésem : milyen fejlemény várható az ügyben mert a bizonytalanság kiborító.

Minden választ köszönettel veszek.

laeyer # 2009.12.18. 09:31

HelenD. Valószínű, hogy azért csinálta ezt a munkáltatód, mert a Cafetéri-an nem volt adóteher, így azt adott fizetésemellés helyett! Azt hogya ktg-ket rátok hárította, nem adócsalás, inkább csalás. Mivel itt arról van szó, hogy hamis jogcímen elvett a fizetésetekből, azaz becsapott. Adó-Tb ügyeimben ez előfordult már hasonló.

Mindenkinek mondom, ezek kemény gazdasági dolgok, ne menjen bele senki ügyvéd nélkül! Hozzáértő ügyvéd nélkül!!

laeyer # 2009.12.18. 09:25

LACY99

Mindenképp ügyvéddel beszélj. Nekem ez is a szakterületem, az ügy védhető, természetesen egy hosszabb tényállás ismetetés után lehetne pontosabbat. Csalás nincs, inkább polgári per, de az is nagyongyenge. Természetesen, ha már feljelentett a csalást el kell kerülni..

Lacy99 # 2009.12.08. 19:54

Jó napot!

Volt egy információs kiadványom,amiben hirdetések voltak!
Nem tudtam annyi példányszámban kiadni mint ahogy tervezve volt!
Se a szerződéseken sem a szerződési feltételekben nem volt benne példányszám sem terjesztés!
Egy joakarom feljelentett a rendőrségen csalás vádjával!
Akik engem megkerestek,visszaadtam a pénzüket illetve minden ügyfelemet felhivtam és a problémásoknak felajánlottam egy másik kiadványban egy ingyen hirdetést,azaz kárpotoltam őket!

Ebből nekem milyen bajom lehet,és mik a teendőim!
Tisztelettel: Lacy

kadaj01 # 2009.12.08. 14:16

Azért éves adóelszámolást kapsz, meg havi bérpapírt... nyilván egy könyvelő azonnal meg tudja mondani, hogy mi a helyzet ezek alapján. Talán pár ezer forintot megér.

HelenD # 2009.12.08. 13:28

Kadaj01! Sajnos, ez egy több száz főt foglalkoztató cég, és nincs rálátásunk a könyvelésre. Szakszervezetként müködünk, elvileg kéne betekintési jogot adniuk, de valamiért nem akarnak... Amúgy már jó párszor bíróság előtt értünk el jogokat, illetve szabadultunk meg olyan kötelezettségektől amik nem minket kell, hogy terheljenek, illetve jó párszor jogtalanul elbocsátott munkavállalók ügyeit vittük perre, szóval nem az első alkalom lenne, hogy szembeszegülünk. Néha szükséges, tudom sokan nem merik, de azt gondolom, azért is tart néhány cég ott ahol! Kiskirályként viselkednek a munkáltatók sokszor.

kadaj01 # 2009.12.08. 12:24

Azért nem ártana egy könyvelővel átnézetni a dolgot, és biztosra menni, mert ha mégsem történt semmi, nem biztos, hogy megmarad az állásod.

HelenD # 2009.12.08. 11:42

Ezt is köszönöm Obudafan!

ObudaFan # 2009.12.08. 11:29

Mt. 161. § (1) A munkabérből való levonásnak csak jogszabály, végrehajtható határozat vagy a munkavállaló hozzájárulása alapján van helye; ettől érvényesen eltérni nem lehet.

Munkaügyi pert indíthattok.

HelenD # 2009.12.08. 11:13

Kedves Kbs! Amit leírtam az tény, a nettó bérünkből ilyen-olyan kezelési költséget vonnak le, holott állítólag ezt a mtatónak kéne viselnie és költségként leírnia. Erről csak mostanság szereztünk tudomást. AZ erre vonatkozó jogszabályra lennék kiváncsi (bármit is tartalmaz) csak sehol nem találom!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.08. 11:04

Nem vagyok benne biztos, hogy helyesen adod elő a tényállást. Mindenesetre bérből a munkáltató csak jogszabály vagy a munkavállaló hozzájárulása alapján vonhat le.

HelenD # 2009.12.08. 10:44

Szia Dr. Attika!

Igen, bocs pontatlan voltam. A caféteria keretén belül kapunk különböző utalványokat, jegyeket. pl étekezési jegy, ajándék utalvány, iskola kezdési támogatás stb. Állítólag ezeknek a kezelési költségeit a kibocsátónak azaz a mtatónak kéne állnia, ehhez képest a nettónkból vonja le. Tudsz erről valamit, semmit nem találtam a neten erre nézve. Köszi!

Dr.Attika # 2009.12.08. 10:18

Szia HelenD!
Talán írd le konkrétan, hogy mik ezek a költségek. Ennek tudatábanlehet segíteni.

HelenD # 2009.12.08. 08:19

Sziasztok,

lehet, hogy nem a legilletékesebb topikban probálkozom, de hátha... Egy nagyobb cégnél dolgozom, nem rég jöttünk rá, hogy a mi nettó bérünkből von le évek óta nem kevés olyan költséget, amit a bruttóból kéne levonnia. Mit lehet tenni? Nem hajlandók beszélni róla, de több százan dolgozunk a cégnél így nem kevés embert károsítottak meg, nem kevés pénzzel. Ez gazdasági bűncselekmény (ők bizonyíthatóan tudják, hogy ez így nem helyes)vagy valami más? Ha gazdasági akkor melyik (adócsalás? számviteli rend megsértése)? Ha feljelentést teszünk nekünk kell megjelölni a konkrét bcs-t vagy elég ha leírjuk a tényeket és kérjük a kivizsgálását az ügynek?

Sürgős lenne! Köszönönm!

ObudaFan # 2009.12.06. 11:26

Nincs mit.

zozo1988 # 2009.12.05. 14:38

köszönöm további jó fórumozást

ObudaFan # 2009.12.04. 19:21

Jelentheti. Azért ehhez pl. neki is hozzá kell járulnia.

zozo1988 # 2009.12.04. 15:20

Köszönöm az újbóli válaszát.
Akkor ez most azt jelenti hogy akit megkárosítottam annak fizetek annyit amennyi nem térült meg akkor az ügy nem kerül bíróság elé?előre is köszönöm válaszát

ObudaFan # 2009.12.03. 17:46

Nem kötelező a jogi képviselet.
Jóvátétel fejében megszüntethető az eljárás.

zozo1988 # 2009.12.03. 13:21

Tisztelt "Obudafan"!
Nagyon köszönöm válaszát!!!
Ehhez kell-e ügyvéd vagy én is eltudom indítani?
Illetve ez milyen célt szolgál?
Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.12.03. 11:43

Közvetítői eljárást lenne érdemes kezdeményezni.

zozo1988 # 2009.12.03. 10:55

Tisztelt "Guba"!
Nagyon köszönöm segítségét!!!
Ebben az esetben viszont tudna valamit tenni egyáltalán egy ügyvéd, hiszen elismertem mindent!
Vagy esetleg lehet-e enyhítő körülmény hogy 21éves voltam/vagyok.Van-e lehetőségem arra hogy az erkölcsi biziben ne szerepeljen?
Előre is köszönöm a segítségét, további szép napot!