Autó lefoglalása?


ObudaFan # 2006.12.11. 18:39

Akkor még egyszer.

Tökmindegy, ha valamilyen kárt okoztál, és ennek megtérítésére kötelez a bíróság, simán megállapítják az átruházás fedezetelvonó jellegét. Ha a kocsi valamilyen bűncselekmény eszköze volt, annak ellenére elkobozzák, hogy átruháztad. Ha nem, annak ellenére sem, hogy nem ruháztad át.

atis75 # 2006.12.11. 17:58

Akkor jobban járok,ha eladom gyorsan.A rendőrséggel együttműködöm,a kárt igyekszem majd enyhíteni,megtéríteni.Talán ezt is figyelembe veszik...

ObudaFan # 2006.12.11. 17:52

Lefoglalni lefoglalhatják már most is. Elkobozni csak bíróság kobozhatja el.

atis75 # 2006.12.11. 17:50

Tehát ha kapok egy felfüggesztettet,akkor utána akár mehetek is?Az autót pedig csak a bíróság veheti el?Még nyomozati szakaszban van az ügy.

ObudaFan # 2006.12.11. 17:40

Tökmindegy, ha valamilyen kárt okoztál, és ennek megtérítésére kötelez a bíróság, simán megállapítják az átruházás fedezetelvonó jellegét. Ha a kocsi valamilyen bűncselekmény eszköze volt, annak ellenére elkobozzák, hogy átruháztad. Ha nem, annak ellenére sem, hogy nem ruháztad át.

A számítógépre minden bizonnyal várni kell. Ha nem is volt bűncselekmény eszköze, és így nem is kobozzák el, a szakértői bizonyítás mindig hosszadalmas. Nem is valószínű, hogy az eljárás befejezéséig visszakapod.

Nem utazhat külföldre, akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, büntetésének kitöltéséig vagy végrehajthatósága megszûnéséig, illetôleg akinek a bíróság a kényszergyógykezelését rendelte el, a kényszergyógykezelés tartama alatt. Más korlátozás nincs.

atis75 # 2006.12.11. 16:32

Még valami.Ha átírom a tesóm nevére az üzembentartói jogoz,akkor már nem vagyok veszélyben?Vagy a tulajdonosi jogot is átirassam?

atis75 # 2006.12.11. 14:18

A számítógépemet lefoglalták,mert azon voltak olyan adatok,amik kapcsolatosak voltak az üggyel...az ügyvédemmel szeretnék olyan kérelmet beadni,hogy legalább azt minél hamarabb adják vissza,pótolhatatlan családi felvételek vannak rajta.Továbbá kérdésem,hogy ha elitélnek(akármire is),utána bevonják,bevonhatják-e az útlevelemet?Ezek után én Mo-on nem szándékozom maradni.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.11. 13:20

Illetve nem úgy mint a bűncselekmény elkövetésének eszközét.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.11. 13:19

Nem.

atis75 # 2006.12.11. 10:20

Lopási ügybe keveredtem.Házkutatás során sok lopott holmit találtak nálam.Nem autóval szállítottam ezeket,de a tulajdonomban van egy személygépkocsi.Lefoglalhatják-e az autómat?