Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


Horyke # 2020.07.22. 10:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Gáz-risztó fegyver viselési engedélyt szeretnék kérni!De voltam büntetve!Viszont azótta már több mint 10év eltelt!Büntetlen-nek minősülök?Meg kaphatom a viselési engedélyt? Köszönöm válaszát!

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.07.07. 09:38

Tisztelt LilyR,

Erkölcsi bizonyítványt természetesen kaphat. Jelenleg a szabálysértési nyilvántartásban ez 2 évig fog látszódni, aztán ez törlésre kerül.

https://lorik.hu/…abalysertes/

LilyR # 2020.07.06. 04:38

Tisztelt Ügyvéd úr!
Egy idén év elején elkövetett ötven ezer forint alatti bolti lopás kísérlet, amire rendőrség lett kihivva és öt ezer forintos helyszíni bírság - postai csekken kellett befizetni - szabálysértéssel kapcsolatban van kérdésem. Az eset kizárólag egyszeri, soha előtte és utána semmilyen bűncselekmény/szabálysértés nem fordult elő. Ez milyen hatással van az erkölcsi bizonyítványra? Meg lehet kapni? És lesz rajta ennek valami nyoma? (munkáltató kéri az elhelyezéshez). Ha van bármi nyoma, elévül egy idő után?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát!

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.06.18. 13:10

Tisztelt Bismarck514,

Természetesen az erkölcsije tiszta lesz és kaphat erkölcsit.

https://lorik.hu/…vesztegetes/

Bismarck514 # 2020.06.11. 18:52

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2011 ban indult egy bűnügy vesztegetés bűntette miatt más személyek ellen. Beidéztek engem is egy vallomásra és ott mint gyanúsított úgy tüntettek fel engem is a papíron. Többször elhalasztották a vádemelést, 2016-ban pedig jött egy feljegyzés a büntetőeljárás megszüntetéséről.

"A gyanúsított ellen indított büntetőeljárást a Be.226§ (1) bek alapján megszüntetem, mert a vádemelés elhalasztásának időtartama eredményesen letelt."

Több levelet azóta nem is kaptam.

Az lenne a kérdésem ha erkölcsi bizonyítványt kérek akkor a büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartásában benne szerepelek így?

Válaszát előre is köszönöm.

drbjozsef # 2020.06.02. 15:36

Btk.27.§Az elévülés kezdő napja

  1. befejezett bűncselekmény esetén az a nap, amikor a törvényi tényállás megvalósul

Itt kezdődött az öt év. Ezt megszakítja minden cselekmény, a nyomozás és maga a büntetőeljárás is. Annak befejezése után újraindul az öt év, és minden egyéb cselekmény (elfogatóparancs, nemzetközi elfogató) újraindítja.

A hatóság adHAT ki nemzetközi elfogatót. Nem vagyok jogász, de szerintem jogerős szabadságvesztés esetén annak nincs alsó "határa".

Sv1678 # 2020.06.02. 15:03

Tisztelt Ügyvéd Úr! Köszönöm a válaszát, de laikus emberként ezt így nem értelmezem.
Lenne még kèt kèrdèsem, hogy az európai elfogatóparancsra számíthatok ebben az esetben vagy nem adjàk ki az 1 év 2 hónapra?
Az elévülés mikortól kezdődik a jogerőre emelkedett időpontjától vagy a B.V bíró által kiadott körözés napjától?

drbjozsef # 2020.06.02. 06:25

Sv1678,

Btk.26.§(1) A büntethetőség - a (2)-(3) bekezdésben meghatározottak kivételével, illetve az egyes bűncselekmények elévülésének kizárásáról szóló törvény eltérő rendelkezése hiányában - elévül a büntetési tétel felső határának megfelelő idő, de legalább öt év elteltével.
[...]
28.§(1) Az elévülést félbeszakítja a bíróságnak, az ügyészségnek, a nyomozó hatóságnak, illetve nemzetközi vonatkozású ügyekben az igazságügyért felelős miniszternek vagy a külföldi hatóságnak az elkövető ellen a bűncselekmény miatt foganatosított büntetőeljárási cselekménye. A félbeszakítás napján az elévülés határideje ismét elkezdődik.

Nem fog egyhamar.

Sv1678 # 2020.06.02. 02:50

Tisztelt Ügyvéd Úr! Az lenne a kérdésem, hogy 2013- ban elítéltek jogerősen 2 év börtönre, amiből 1 évet ültem és fennmaradt 1 év feltételes. 2014. januárban kellett bevonulnom és 2015. januárban feltételes szabadlábra helyeztek. Ugyanebben az évben 2015. októberben, 4 hónappal a feltételes lejárata előtt kisebb bűncselekménnyel 2g kokainnal elkaptak az autómban, ezért 4 hónap előzetbe tettek, amiből 2016. Februárban engedtek ki. Ezután indultak az eljárások, volt elsőfok melyben 3 évet kaptam, aztán teltek a hónapok, a sok hibás eljárás után a másodfokú bíróság úgy ítélte meg, hogy az elsőfokon hozott ítéletet túlzásnak vélte, ezért a másodfok 1 év 6 hónapra enyhítette, melyből lenön az előzetes letartóztatás, így maradt 1 év 2 hónap, plusz az 1 év feltételes. Tehát összesen 26 hónapot kellett volna börtönbe vonulnom 2019. júliusában. Én jelenleg külföldön tartózkodom, ezért kérdezném, hogy az 1 év 6 hónapos büntetésem mikor évül el?

Üdvözlettel: Sv

Előre is köszönöm a választ!

Ábel67 # 2020.05.14. 20:28

Tisztelt Bíró úr
Az lenne a kérdésem hogy maradt e nyoma egy bolti lopásnak az erkölcsi bizonyítványomban ? 15 éves voltam ,ez 2017 ben történt egy órát loptam el aminek értéke 149 lei ami 11000 forint körüli lehet. Bírósági idézést nem kaptam és az óra visszalett fizetve még akkor viszont vettek újlenyomatot. Nagyon sajnálom amit tettem azóta :( de megtörtént. És nemtudom mire számíthatok :( szeretnék külföldre menni dolgozni es nem tudom hogy lehet e ?
A választ előre is köszönöm !

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.04.24. 10:42

Tisztelt Vitya55,

Pénzbüntetés kiszabása esetén Ön a törvény erejénél fogva mentesül a hátrányos jogkövetkezmények alól, így erkölcsi bizonyítványt is igényelhet nyugodtan.

https://lorik.hu/buntetojog/

Vitya55 # 2020.02.25. 04:25

Tisztelt ügyvéd Úr!
2 év elteltével tiszta lehet-e már az erkölcsim, egy áruhazi lopásból adódó büncselekmény után?
A bíróság pénzbirságot szabott ki akkor amit azonnal be is fizettem!

Traffic # 2019.11.02. 08:17

T. Bmaki!

Már válaszoltam, semmire.
Valószínű, hogy tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt a bíróságtól figyelmeztetést kapott.
2010-ben a priusz el is tűnt. Nincs nyoma az erkölcsi bizonyítványban.

Nagyon foghíjas ez a történet, mert fiatalkorú esetében a törvényes képviselőt köteles értesíteni a bíróság. Mindegy is, ez a lényegen nem változtat.

Most sem látok olyat, ami miatt bűncselekmény lehetett, amit akkoriban elkövetett.

Bmaki # 2019.11.01. 22:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a válaszát!
Nem tudom hogy melyik lehet. 15 éves voltam és egy áruházból 1000 ft értékű cuccot elemeltem és egy haverral a próbafülkében ittunk egy egy korty alkohol stintén az áruházi készletből.
Beidéztek a bíróságra, de egyikünk sem jelent meg, így nem tudom a kimenetelét. Sem azt hogy döntés lett e vagy pénzbírság lett. A szüleim sem mentek el, mert el sem mertem mondani.
2008-as eset.
Mire számíthatok ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszát!

Bmaki

Traffic # 2019.11.01. 12:32

T. Bmaki!

Nem írta, hogy bűncselekményt vagy szabálysértést valósított meg, de szerintem az utóbbit.
A szabálysértési priusz az elmarasztaló döntést követő 2 évig él.

Bmaki # 2019.11.01. 10:41

Tisztelt ügyvéd Úr!

2008-ban volt egy kisebb értékű bolti lopás bolti alkoholfogyasztással. Akkor még 15
éves voltam. Nem jelentem meg a bíróságon sem én sem a szüleim. Ennek nyoma van az erkölcsi bizonyítványomban? Elévülhet ez az ügy?

Köszönöm a válaszát!

19jano53 # 2019.07.04. 09:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ittas vezetésért másfél éves vezetéstől való eltiltásra ítélt a Váci Járásbíróság és 200.000 Ft büntetés megfizetésére, amit havi 10.000 Ft-os részletekben is ki tudom fizetni. Kérdésem: e körülmények között is kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt, még akkor is ha csak havonta törlesztek?
Tisztelettel és köszönettel!


19jano53

bodnarzita # 2019.04.06. 16:17

Kerdesem
Ha a buncselekmenyem felso hatara 5 ev/adocsalas/
De tobb rendbeli.es ezert a biro halmazatkent vette
Esleirta hogy 1 tol 7.5 ig buntethetne
De csak 1 ev 2 honapot kaptam
Ez volt 2013 04.23 itelet
Majd
2013.07.26 kiadtak az korozesem
Azota semmi mast
Kerdezem. El evult ez a borton leulesem..
En 2013 6 hotol kulfoldon elek

rigoz # 2019.04.03. 19:27

Tisztelt impressio!

Ha a vádemelés elhalasztása (felfüggesztése, függőben tartása) eredményes, akkor olyan, mintha nem is indult volna meg Önnel szemben az eljárás, azaz igen, kaphat utána bármiféle erkölcsi bizonyítványt "tisztán".

impressio # 2019.04.03. 15:37

Tisztelt Hölgyem/Uram!
2017 augusztus 15-én a román rendőrök elvették a jogosítványomat.2018 április 05ig nem történt semmi, ekkor kértem egy másik jogosítványt.Azt ikszeltem be, hogy nem rendőri intézkedés körében történt, mivel nem számítottam rá, hogy a román állam 8 hónap után még egyáltalán megőrzi azt.Kiállították, majd jött egy BTK 345§ szerint: hamis magánokirat felhasználás vétsége 1 rendbelivel bírósághoz került. Ott egy évre felfüggesztették a vádemelést. 2019 július 18-án jár le.
A sima erkölcsiben semmi nem szerepel, a speciálist viszont erre hivatkozva nem adták ki.
KÉrdésem: ha lejár az egy év és nem emelnek vádat sem, akkor július 18 után kaphatok speciális erkölcsit?
Köszönöm szépen, munkahelyem múlik ezen.Üdvözlettel,
impressio19vfreemail.hu

Temmyke # 2019.03.14. 13:35

Sziasztok!

Tavaly kisösszegű sikkasztás miatt fel mondtam a munkahelyemen és vállaltam a térítést, önként. Az összeg megtérítése megtörtént és a munkáltató tájékoztatott, hogy mivel felmondtam és megtérítettem semmiféle jogi következménnyel ez nem fog nekem járni. Hozzáteszem, nem én kérdeztem, Ők mondták. majd tavaly szeptemberben kaptam egy idézést, (4 hónappal később). Az ügyet intéző rendőr sem értette miért kell ez, hisz elismertem, megfizettem. Felvette a vallomásom, és azt mondta, hogy a másik fél közvetítőt szeretne, nem szeretne bíróságra menni, mondtam, hogy én sem. Az ügyintéző azt mondta, hogy szuper, mert akkor gyors lefolyású lesz. A jegyzőkönyvben elmondtam mindent, beismertem a tettem és ugye már addigra rég meg is fizettem. 3-4 hete kaptam egy levelet, hogy a közvetítői eljárást elutasítják, mert nem áll fenn az a pont, hogy én beismertem a tettem. nem értettem. Rögtön hívtam a rendőrségi ügyintézőt. de nem vette fel. Majd 2 hete kaptam egy levelet, hogy bíróságra viszik. Mind 2 fél a közvetítőit kérte, ez benne volt minden papírban. Tudna valaki segíteni, hogy mire számíthatok? még sosem voltam büntetve, és most is önmagamtól megfizettem és felmondtam a munkahelyemen, és beismertem tettem. Köszönöm.

csovanyos # 2019.02.11. 11:02

Üdvözlök mindenkit!

1,5 év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek szándékos bűncselekményért, amit jó magaviselettel 2/3-os kedvezménnyel ki is töltöttem. Mikor mentesülök a büntetett előélet hátrányos következményei alól, azaz mikor lehet tiszta erkölcsi bizonyítványom?
Köszönöm a válaszokat.

Loloka # 2018.10.01. 16:54

Elletést rosszul írtam
Külföldre költözőt ez által nem töltőte le 2,8 hónapját
2008-2009 és úgy ez

Büntetése bolti lopások fel halmozódtak miközben felfugeztettje még nem járt le

Loloka # 2018.10.01. 16:50

Előre is köszönöm

Loloka # 2018.10.01. 16:50

Szép napot!

Lenne egy kérdésem egy ismerősömnek, aki 2008 ban ítéletet kapot 2 év 8 hónap le töltendo idot! De ő nem töltőte le külföldre ma ennek már 10 éve nem tudja hogy már ez elévült e neki! Van esély hogy elévült neki ez a 2 év 8 hónap..

Ha erkolcsit igényel abban benne van még kaphatja?

Útlevél is már le járt nem tudja hogy igenyelhet e újat ha van vagy nincs már ugye ?

2008 óra a 2,8 hó rá mennyi az elévülési úgy? Szavazástól (kozugyieltiltást) kapot 2 éve Már kapja hogy menyen szavazni ez jelentheti azt hogy elévült neki az ugye ?