Új Alkotmány - miért is?


hunfrakk # 2011.02.24. 08:50

a "paragrafus" szó helyett használjuk inkább a "szakasz" szót
(én legalábbis így teszek...)
:)

cat981 # 2011.02.24. 07:57

vagy egy másik paragrafus már nagyon régről:

18. § A Magyar Köztársaság elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez.

Egy belvárosi lakos közlekedési dugó, vagy erős forgalom esetén amikor tiszta levegőt órákig nem lehet venni, konkrétan kitörölheti a ..... az alkotmánnyal.

hasonló jelentőségűek az alkotmány egyéb paragrafusai is...

tamás46 # 2011.02.24. 03:10

Folytatnám egy röpke gondolattal,miután elolvastam az Obuda-Fan egy jelölését az új Alkotmányhoz,melyet Lázár János és Harrach Péter jegyzett beadványa.(megjegyzés:alkotmányellenes)Idézem hozzá az Alkotmány 24.§(3)
"Az Alkotmány megváltoztatásához,valamint az Alkotmányban meghatározott egyes döntések meghozatalához az országgyűlési képviselők kétharmadának a szavazata szükséges."
Tehát nem új Alkotmány megalkotásáról van szó,hanem a megváltoztatásáról!!!!
Ez pedig csak egyet jelenthet:a népszuverenitás(demokrácia)végét.
A 2.§(2) " A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé,amely a népszuverenitást választott képviselői útján,valamint közvetlenül gyakorolja."
(3)"A társadalom egyetlen szervezetésnek,egyetlen állami szervenk,vagy állampolgárnak a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására,illetőleg kizárólagos birtoklására.Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni"
Tehát egy új Alkotmány(?)megalkotására való törekvés ezt a (3) pontot megszegve,kizárólagos hatalmával visszaélve rendelné el.


Az Alkotmány megszegésének követekzményeir?l,a felel?s alkotmány alkotásról és szellemének érvényesítésér?l egy szó sincs benne.

tamás46 # 2011.02.24. 02:50

Miért is kell új Alkotmány ?
A jelenlegi Alkotmányt sem ismeri-és nem si használja-az emberek 95%-a.
Sajnos a bíróságokon sem lehet érvényesíteni semmilyen Alkotmánnyal ellentétes döntés panaszát.
A panasz ugyanahhoz a testülethez kerül elbírálásra,aki a (alkotmányellenes)döntést hozta.
Az Alkotmánybíróságnak nem feladata!!!! ennek elbírálása,pedig az ilyen döntéseket az Alkotmány 77.§(2) szerint büntetni kellene.
Ezen kívül,jelenleg semmilyen törvény nem írja elő az Alkotmány megalkotásának módját,tartalmát,sőt azt sem,hogy hogyan kell előkészíteni.
Mindössze annyi az erről szóló (Alkotmány 19.§(3)a.) az Országgyűlés........megalkotja a Magyar Köztársaság Alkotmányát.
De ha van Alkotmány,arról a továbbiakban nem rendelkezik,mert feltételezi,hogy a hatályos Alkotmány időtálló,és betartható.
Az egy másik kérdés és nem elhanyagolható,hogy az Alkotmány betartása és betartatása kinek a kötelessége,és megszegőit milyen szankciókkal lehet sújtani.
Erről jelenleg semmilyen jogszabály nem rendelkezik.
Akkor minek is új Alkotmány?


Az Alkotmány megszegésének követekzményeir?l,a felel?s alkotmány alkotásról és szellemének érvényesítésér?l egy szó sincs benne.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.16. 18:22

Jobb későn, mint soha. ;)

ObudaFan # 2011.02.15. 09:16

Ez viszont kifejezetten korrekt szerintem:

http://www.parlament.hu/…057-0002.pdf

Meglátjuk, mi lesz belőle.

efi99 # 2011.02.14. 10:53

Ugyanmár guba, ne légy naív.
Nem én mondtam, hogy kellenek nekik a szavazatok, hanem Mikola. Nem én próbáltam utána 1000-rel letagadni, hogy ők nem azért akarják a kettős államporgárságot, hanem a fidesz. Végül nem én fogom nekik megadni, hanem a fidesz.
Ők a beteg lelkűek és ez sajnos igaz is.

prudens # 2011.02.14. 10:47

OFF
Remélhetjük-e, hogy hunfrakk a kérdéseket általában alaposabban olvasta el, mint az első kérdést, vagy alaptalan volna ebben reménykednünk?
Igen.
;-)
ON

Rexor # 2011.02.14. 08:44

Nekem az is hiányzik, hogy egyetértünk e azzal, hogy az új alkotmányt csak a parlament 4/5-ös hozzájárulásával lehessen elfogadni, illetve módosítani. Jelen helyzetben csak ez jelentene garanciát, hogy az új alkotmányból (ha már mindenképpen ragaszkodnak hozzá) nem csinálnak olyan üres papírdarabot, mint a régiből.

guba # 2011.02.14. 08:30

Milyen sajnálatra méltó beteg lelkű ember lehetsz te efi99.

efi99 # 2011.02.13. 18:10

A gyerekesek plusz szavazata a B terv.
Az A az volt, hogy 1 millióan magyar állampolgárságot kérnek és jobbra szavaznak. Csak éppen olyan "sokan" kértek eddig, hogy az "jelentéktelennek" titulált mnyp maradók számát is többszörösen alulmúlja, így aztán tovább kellett kutakodni.
Remélem a D tervig nem jutunk el.

efi99 # 2011.02.13. 18:07

A válaszokat is előre megadják...?
Az miért nincs benne, hogy akarjuk-e a kereszténységre való utalást? Megmondom: mert gyávák és simán bukna.
Ezen felül, aki a 4. kérdésre "nem"-mel akar felelni, annak a kérdőívet február 28-ig megyénként egy helyen munkaidőben lehet leadnia...persze ezután a nemzettestből is kiírja magát.

hunfrakk # 2011.02.13. 18:07

azok az én válaszaim

és igen, roma testvéreink szavazatai döntenek így

Egyjogász # 2011.02.13. 18:03

És a kérdések már így lesznek a postaládában, válasszal együtt??:))

Más: ezzel a kiskorúak után járó szavazati joggal a Fidó nagyon rákefélhet. Szerintem arra játszanak, hogy majd így a két-háromgyerekes polgári középosztálybeli szavazóiknak kettőt-hármat érhet a szavazata a Maszop-nyugdíjasok (akiknek már nyilvánvalóan nincs kiskorú gyereke) szavazatával szemben, és így a Maszop az elkövetkező évezredben nem tud többet nyerni.

Na de mi lesz, ha esetleg a 10-12 gyerekes 8 általánost (vagy azt sem) végzett, mélynyomorban élő polgártársak esetleg mégsem oda fognak szavazni, ahová a Fidó szeretné???? A 12-t érő szavazatukkal.....

hunfrakk # 2011.02.13. 17:44

ezek a kérdések lesznek postaládáinkban

1. Az új alkotmány csak az állampolgári jogokat vagy a kötelezettségeket is deklarálja-e?

igen

2. Korlátozza-e az új alkotmány az állam eladósodását?

igen

3. Vegyen-e védelem alá olyan közös értékeket az új alaptörvény, mint a család, a munka, az otthon, a rend és az egészség?

igen

4. Járjon-e szavazati jog a kiskorú gyermekek után?

nem

5. Engedje-e az új alkotmány a gyermeknevelés költségeinek megadóztatását vagy sem?

nem

6. Az új alaptörvény vállaljon-e kötelezettséget a jövő nemzedékek után?

igen

7. Az új alkotmány fejezze-e ki a határon túl élő magyarsággal való nemzeti összetartozás értékét?

igen

8. Az új alaptörvény védje-e a Kárpát-medence természeti sokféleségét?

igen

9. Az új alkotmány védje-e fokozottan a nemzeti vagyont?

igen

10. Az új alaptörvény szerint kizárólag átlátható gazdasági hátterű társaságok számára legyen-e nyitva az állami forrásokhoz való hozzájutás?

igen

11. A bíróságok számára legyen-e mód a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés kiszabására?

igen

12. Az új alaptörvény szankcionálja-e a parlamenti bizottságok előtt való meg nem jelenést?

igen

forrás: http://fidesz.hu/index.php?…

bimbus # 2010.12.12. 17:16

Köszönöm. Megtaláltam.

bimbus # 2010.12.12. 11:07

Segíts, hogy hol találom meg a Maczó Ágnes féle alkotmányt. (A google-ban nem sikerült.) Komolyan elolvasnám.

charlot # 2010.12.08. 16:59

Minden kedves olvasónak ajánlom figyelmébe, G.Nagyné dr. Maczó Ágnes és G.Nagy Ilián 1995-ben írt Alkotmányát.
Elolvasása után, elég egy kis józan ész összehasonlítani a jelenlegi tervezettekkel... Mennyi mindent idéznek, néhol szó szerint belőle.
És kik?? Azok akik anno elutasították.
Minden Magyar embernek tanulságos olvasmány.

Legislator # 2010.11.25. 00:20

Tartsunk hárman...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.11.15. 13:36

Ser,

lehet, hogy neked kellene megkeresned az iskolát.
Fuckultációként lehetne tanítani gimnázistáknak, szerintem. Úgy is jó, ha megtartod az órák egyik részét, én meg a másik részét, meg lehet együtt is, én jó ötletnek tartanám. Ha több iskolában is lehetne, úgy lenne belőle elég pénz, és be lehetne vonulni a történelembe mint a középszerű meg szintű jogi ismeretek oktatásának meghonosítói. :D

Sherlock # 2010.11.14. 21:23

Én tanítanék, csak még nem kerestek meg ilyesmivel.

Legislator # 2010.11.14. 21:20

Igaz.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.11.14. 21:17

ez szvsz ( :D ) azért van, mert az iskolákban nem tanítanak jogi ismereteket

Legislator # 2010.10.21. 07:14

Írtam ide egy hosszú hozzászólást, de rájöttem, hogy felesleges. A társadalmi szervezetek többsége dilettáns véleményeket adott, olvassatok aeeb honlapot.


Sunshine after the rain.

Naina # 2010.10.21. 07:07

Honnan ez a sok önjelölt jogalkotó??