ALKOTMÁNYJOG - Minden, amit tudni akarsz a...


monih # 2008.10.23. 18:50

Kedves Egyjogász ! :) Tul.képpen nincs bajom a Mónika Show-val,hazudnék, ha azt mondanám,sosem néztem bele,
de nem a stílusom.Eltereli 1 pillanatra az emberek figyelmét a saját gondjaikról.Gondolom.Bár igazából nem értem miért jó nézni országunk -hát enyhén szólva-egyszerű viselkedésű polgárainak lelki kitárulkozását.Ott,ha valaki dühös, akkor üvölt, üt.Ha szomorú, akkor sír,ha kissé szalajt agyilag, akkor még inkább igyekszik szerepelni.Kedvencem -e műsorból Hoszé Armandó édesanyja, aki megölte az ördögöt, -amiben egyébként nem hisz-de elötte elszívtak egy cigit.:)))) Ami engem elkeserít az egészben, hogy ezek az emberek teljes értékű szavazati joggal bírnak.:((((Nem hiszem, hogy reálisan tudnak dönteni bármi komoly ügyben.Bármit elhisznek, ha számukra ízléses a tálalás és nem gondolkodnak azon, hogy egyáltalán lehetséges -e az ígéret.Ők azok, akik gyűjtést szerveznek Isaura felszabadítására :((( aztán elmennek szavazni EU tagság ügyben. Jaaaaaj, de kétségbe estem a fent leírtaktól :((

Legislator # 2008.10.20. 15:55

1989-ben láttam egy humorosnak szánt kulcstartót, amelyen a "Tornacipősök pártja" felirat szerepelt.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.10.20. 15:25

Miért?
Ha a "Fletóshowt/Vikishowt/Ibishowt/Pumashowt szeretők pártja" mind OK, akkor a Mónikával mi a baj?:))

monih # 2008.10.19. 23:21

hüleséget írtam, 2%-nak minimum kéne lennie, nehogy a humoros magyar polgártársak manézst csináljanak a Parlamentből a "Mónikashowt szeretők pártjával" és hasonló rémségekkel

monih # 2008.10.19. 23:15

Egyébként is roma-pártként elvileg be is kerülhetnének, ha elérik az előző hsz-ban írt százalékot

monih # 2008.10.19. 23:13

A népszavazási papírra egyébként mennyi kérdést lehet írni?Mert az enyém a következőként szólna: Akarja -e hogy a képviselői létszám a szavazást követő 3 hónapon belül 101-re csökkenjen?-Akarja-e Ön, hogy a képviselőknek minden ülésen kötelező legyen részt vennie?(természetesen igazolt lehet a távollét)-Akarja-e Ön, hogy megszűnjön a "tartózkodom" feliratú szavazógomb? Szerintem egyébként a parlamentbe be kéne kerülnie minden 1-2 %-ot elérő pártnak,és ennek arányában lehetnének a képviselők is.Így lenne igazán 'színes',ahogyan Svájcban is tudtommal.Azért nem venném külön a romákat, mert szerintem már annyira beépültek a társadalmunkba, hogy nem is igazán kisebbség már.Még ha sokan nem is kedvelik őket részesei társadalmunknak a maguk módján.

websas # 2008.10.18. 22:03

"A probléma ott van, hogy (elvben) bárki lehet politikus". És ezért remélem, hogy a fiatal jogászok ezen tudnak majd változtatni.(az idősek megérdemelt nyugdíjukat élvezik)Mi pedig a szintén megérdemelt fiatalítást.Nincs jogvitám senkivel, de akár ezt a fórumot olvasva is az a véleményem,hogy jelenleg az egész katasztrófálisan működik.Ellentmondásos ítéletek, állásfoglalások, szakértői vélemények, stb. jogász(szakember) sem igazodik ki rajta nemhogy "egygszerü halandó".
Anekdota:Építészmérnök halgató bemutatja műszakirajzát tanárának, Tanár:"hát kollega jó ez a rajz csak egy vonal hiányzik róla",melyik az Tanár Úr? A Tanár egy vastag piros vonallal átlósan keresztülhúzza a több napi munkával készített rajzot, majd mondja:" hát ez kollega".
Ezt a vonalat szeretném még megérni.

websas

Legislator # 2008.10.18. 15:24

A probléma ott van, hogy (elvben) bárki lehet politikus, akár hat osztállyal is. Sem kiválasztás, sem versenyvizsga nincs. (Már a takarítónőknél is van). Bár sokan diplomájuk/diplomáik ellenére is alkalmatlanok arra, hogy a törvényhozásban dolgozhassanak.


Sunshine after the rain.

websas # 2008.10.18. 14:19

" Akkor az egész választójogi rendszert újra kellene kodifikálni." IGEN! Mit várhatunk a bárhonnan-bárhová átülő megélhetési képviselőinktől ?Ha már mindenhonnan kikopik elmegy egy egy nagy vállalat felügyelőbizottságába és ott hülye tovább.(hányszor mondták "rossz gombot nyomtam" 3 db. gomb van).
A kisebbségek képviseletét a közteherviselésekhez való hozzájárulásuk mértékében lenne célszerű meghatározni. Az is megfontolandó a kisebbségek az Önkormányzati választásokon a többséggel együtt szavaznak, majd másodjára a kisebbségi képviselőjükre. Miért is kétszer?
A képviselőt is vissza kellene tudni hívni,senkinek nem lehet joga 5 évig rosszul végeznie a munkáját.

websas

Legislator # 2008.10.18. 11:55

Akkor az egész választójogi rendszert újra kellene kodifikálni. Legyen 176, ennyi egyéni képviselői hely van, plusz a kisebbségek számára is méltányosan helyet kellene biztosítani.


Sunshine after the rain.

monih # 2008.10.18. 11:22

Tulképpen az is megfordult a fejemben, hogy megyénként ,a lakosság számának arányában is meg lehetne határozni ezt a számot.Pl 100ezer főnként 1 képviselő.Akkor is kb 100 körül jönne ki,bár kissé alatta

monih # 2008.10.18. 11:17

Bocsánat, elírtam a 101-et 10-re.Szóval azért gondoltam 101-re.....

monih # 2008.10.18. 11:16

:) Azért gondoltam a 'kisagyammal'10-re,hogy a vitás kérdésekben legyen egy döntő szavazat,ha "neaggyisten" pont 50-50 lenne a szavazat eredménye

Legislator # 2008.10.18. 11:09

Miért 101?


Sunshine after the rain.

monih # 2008.10.18. 11:01

Tisztelt Jogászok!Én az iránt érdeklődnék, hogy lehetséges -e népszavazást kérni a következő kérdésre: -Akarja-e Ön,hogy a parlamenti képviselők létszáma 386-ról 101 főre csökkenjen?Előre is köszönöm

dr Zákányi Csaba # 2006.02.07. 15:47

Kedves koba!
Természetesen volt barátnőd semmiféle eü. dokumentációját nem kaphatod meg a hatályos jogszabályok szerint. Sem mint "férfi", sem pedig úgy, mint az elpusztított picibaba valószínű apukája.
Erre csak a "beteg" - ezesetben az ex barátnőd - ill. a "hatóság" jogosult a megfelelő jogszabályi feltételek esetén.

Legislator # 2006.02.07. 11:02

Nietzsche szerint buták a franciák, persze önmagában nekem már a kérdés sem mond semmit.


Sunshine after the rain.

the big cat # 2006.02.02. 13:00

Amellett hogy össze vissza rondítod az összes topikot, ennek mégis mi köze a témához?

koba853 # 2006.02.02. 12:28

Jó napot kívánok!

Az lenne a kérdésem,hogy nekem,mint férfinak van-e jogom és lehetőségem a volt barátnőm abortusz műtétének elvégzéséről kiállítottdokumentumot látni,másolatát megkapni.Magyarul,ha a lány nem hajlandó nekem megmutatni,akkor kikérhetem-e a műtétet végző intézményben?

Köszönöm.

dr Zákányi Csaba # 2005.12.19. 14:40

Bennem erről az a kérdés merült fel, hogy akkor a franciák buták, vagy bölcsek?

GuMipOkE # 2005.12.16. 16:45

Igen, többek között nyugaton ezért sem értik a kelet-európai etnikai problémákat.

the big cat # 2005.12.16. 14:08

Rexor, az a helyzet, hogy elég komoly hibába estél, Franciaország a mi fogalmaink szerint történelmileg is soknemzetiségű ország, az más kérdés, hogy a farncia alkotmány nem ismeri el ezeket a nemzetiségeket.

A történelmi nemzeti kisebbségei közül a legnagyobb az oxitán, kb 10 millió ember beszéli azt a nyelvet, 3 milliónak az az első nyelve, a breton kelta, a baszk, a katalán, az elszászi német milliós nyelvi kisebbségek, ezen túl pedig vannak a modern bevándolrás következtében kialakult milliós nyelvi kisebbségek.

A francia nyelvjárásai között esetenként a német nyelvjárásoknál is nagyobb különbségek vannak, a délfrancia nyelvjárásban készült tvfilmeket rendszerint feliratozzák.

Úgyhogy Franciországban csak (volt) annyira uralkodó nyelv a francia, amennyire a soknemzetiségű Magyarországon a magyar.

Az más kérdés, hogy a nacinalizmus és a nemzetállammi ideológia hazájában soha nem ismerték el a nyelvi/kultúrális különbözőségeket kisebbségnek, úgy ahogy azt mi értjük.

Legislator # 2005.12.16. 12:34

Igen. És mikor megyünk végre az Ibolyába:))?


Sunshine after the rain.

Rexor # 2005.12.15. 09:47

Szerintem ennek az lehet az oka, hogy talán a legtöbb nemzetiség (illetve különböző anyanyelvű ember) a mi régiónkban található Európán belül. Gondolhatunk akár a Habsburg birodalmon belüli nemzetiségi kavalkádra (kb 8-10 különböző nyelvvel és nemzetiséggel). Franciaországban alapvetően mindig a francia volt az uralkodó nyelv, legjobb tudomásom szerint nem is voltak ott igazán nemzetiségek, talán ezért nem is alakult ki a nálunk nemzetiségnek nevezett szóhasználat. Tényleg érdekes volt ez a nylevi fejtegetés szerintem is.

Legislator # 2005.11.22. 11:57

Ez egy igen értékes nyelvi fejtegetés. Köszönjük. Ugyanígy nehéz elkülöníteni, vagy egyáltalában megjelölni más nyelveken a kettős/többes állampolgárság kifejezést.


Sunshine after the rain.