Külföldi cég hol adózik?


Lili01 # 2003.06.25. 13:07

Kedves Balaton!

A Magyar Köztársaság tövényei csak azokra a gazdálkodó szervezetekre terjednek ki, melyek valamifél gazdaásgi vagy egyéb tevékenységet végeznek Magyarországon. Ha a cégnek nincs székhelye, telephelye stb. Magyarországon attól még adóköteles lesz, ha gazdasági tevékenységet végez itt, telephely, székhely hiányában pl. közvetítő útján. Ha azonban csak fizetési forgalmat lebonyolító bankszámlája van a külföldi cégnek Magyarországon pl. 'nagyon szereti' ha HUF-ban fizetnek neki, akkor az nem adóköteles jövedelem. Bár kérdés feltevéséből azt vettem ki, hogy közvetítő tevékenységet végez a cég Magyarországon, - remélem PSZÁF engedéllyel - ami azonban már adóköteles tevékenység mégpedig társasági adó, helyi iparűzési adó stb. köteles tevékenység.

Üdvözlettel:

Lili
balaton írta - 2003.06.20 13:31
Kedves Fórumtársak!

Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Ha van egy teljesen külföldi tulajdonú, külföldön (Nagy-Britanniában) bejegyzett cég, aminek a telephelye is Nagy-Britanniában van, akkor az (mint cég), akkor is Nagy-Britanniában adózik ha magyarországi számlája is van és magyar cégektől is fogad fizetéseket (de nem csak onnan hanem Nagy-Britanniából és más országokból is). Azt tudom, hogy ha ez a cég egy magyar állampolgárnak kifizetést tesz, akkor a magyar állampolgár Magyarországon, az SZJA keretében adózik utána, de engem a cég jogi helyzete érdekelne. Minden segítséget előre is tisztelettel meg köszönök.


Lili

old-guy # 2003.06.23. 19:17

Nem értem a kérdést. Milyen tevékenységet végez a cég M.o.-n, amelyért magyar cégektôl fizetéseket fogad el?
A magyar cégek a külföldi cég M.o.-i bankszámlájára fizetnek? Milyen jogcímen?
A külföldi cégnek (ezek szerint) nincs M.o.-i fióktelepe (sem)?

Ilyen kevés info-val nem lehet mit kezdeni.

balaton # 2003.06.20. 11:31

Kedves Fórumtársak!

Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Ha van egy teljesen külföldi tulajdonú, külföldön (Nagy-Britanniában) bejegyzett cég, aminek a telephelye is Nagy-Britanniában van, akkor az (mint cég), akkor is Nagy-Britanniában adózik ha magyarországi számlája is van és magyar cégektől is fogad fizetéseket (de nem csak onnan hanem Nagy-Britanniából és más országokból is). Azt tudom, hogy ha ez a cég egy magyar állampolgárnak kifizetést tesz, akkor a magyar állampolgár Magyarországon, az SZJA keretében adózik utána, de engem a cég jogi helyzete érdekelne. Minden segítséget előre is tisztelettel meg köszönök.


Balatonakali polgártárs