Tartozás elévülés 5 év után létezik?


ObudaFan # 2011.07.31. 20:59

100%-ban rossz a gondolatmeneted.

cinka55 # 2011.07.31. 20:19

Még annyit szeretnék mondani, hogy a dr Császti Ferenc, dr Balogh olga: A bírósági végrehajtás című könyvben (HVG-Orac kiadó 2006) van egy jogeset, a BV letiltásos (az 57-es §-nál ismertetik).
Nem hasonló az én esetem ahhoz? Bár a könyvben csak egy rövid részletet ismertetnek, de egy hozzáértő hátha annyiból is meg tudja ítélni, hogy hasonló-e az én esetem ahhoz, vagy miben más.
Köszönöm.

cinka55 # 2011.07.27. 07:53

Köszönöm a válaszokat.
Tudom, hogy egy fórumoldalon pár sorban nehéz úgy elmondani egy 10 éve tartó ügyet, hogy abban minden fontos infó benne legyen, ami ahhoz szükséges, hogy jogi segítséget kérjek és kapjak. Nem tudom van e jelentősége, vagy változtat e a lényegen, de még elmondanám amin agyalok. A bíróság 2001-ben hozott egy olyan ítéletet, hogy fizessek a (akkor még) férjemnek 1,5 millió forintot. Mára ez az összeg 4-5 millió lehet, vagyis nekem nem mindegy. Azóta úgy telt az életem, hogy munkahelyekről jöttem-mentem, hogy ne tudják levonni a "tartozást".
Az elévülést négy tény szakítja meg:
a, a teljesítésre irányuló írásbeli felszólítás
b, a követelés bírósági úton való érvényesítése
c, a követelésnek megegyezéssel történő módosítása
d, a tartozásnak a kötelezett részéről való elismerése.
Én csak okoskodok, de esetemben a b,c,d, verziót kizárhatjuk mint megszakító tényt. Az a, verzión agyalok, és nem egyértelmű számomra. Az utolsó munkahelyem 2005-2008 májusáig egy 4 órás állás volt, ahol a munkabéremből kb 8000 forintot tudtak levonni havonta. Ha nekem valaki ennyi pénzzel tartozik, akkor én úgy gondolom, hogy az nem teljesítés a részéről, ha havonta utalgat 8000 forintokat. Neki zargatni kellett volna engem írásban, hogy teljesítsek, fizessem ki az összeget, vagy a végrehajtót, a végrehajtónak meg engem írásban, hogy van e lefoglalható vagyontárgyam. De ilyen nem volt. A végrehajtótól 2006 májusában kaptam az előzőekben (07. 07) már ismertetett jkv-t. Úgy tudom, végrehajtási cselekményt (ami megszakítja az elévülést) csak végrehajtó, vagy bíróság tud elkövetni. Ezért nem értem, hogy a munkabérből a levonás miért végrehajtási cselekmény. Nem tudom van e jelentősége, de a végrehajtási lap is ingóságra lett kiállítva, munkabérre nem. Szeretnék még dolgozni, de úgy nem, hogy a minimálbéremből még levonnak 20-30 ezer forintot egy olyan ítélet miatt, amit ha ügyvédnek elmondok, csak széttárja a karját, hogy ilyen nincs. Abban reménykedtem, hogy 2006 óta eltelt az öt év, és már beadhatom az elévülési kifogást, de ez a munkabérutalás úgy tűnik keresztbe tesz nekem. Nem tudom, amit most elmondtam változtat-e a lényegen, ha ezek után is az az álláspont, hogy a 2008-as bérutalás megszakította az elévülést, akkor beletörődök a sorsomba, és megpróbálok még 2 évet valahogy kihúzni (jó esetben). Köszönöm. Üdvözlettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.26. 06:12

Miért az LB vizsgál felül egy adóhatósági határozatot?

redsea # 2011.07.25. 21:25

Másodfokú adóhatározat LFB-s felülvizsgálata alatt a végrehajtás folyamata elindul, az lenne a logikus, hogy (sikertelen felülvizsgálat és végrehajtás esetén) az elévülési idő a felülvizsgálat alatt is telik. Vagy rosszul következtettem?

ObudaFan # 2011.07.24. 19:53

Megszakítja.

cinka55 # 2011.07.24. 19:04

Üdv
A 07. 07.-i hozzászólásomban lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdésem. Konkrétan azt szeretném tudni, hogy mikor nyújthatok be elévülési kifogást, és kérhetem az ellenem folyó végrehajtási eljárás megszüntetését: 2006 05. 13 + 5 év, vagy 2008 május + 5 év. Azt nem tudom, hogy a 2008 májusáig a munkabéremből történt letiltás, és a pénz utalása a végrehajtást kérőnek, végrehajtási cselekmény e, ami megszakítja az elévülést?
Köszönöm a választ.

C a s a b l a n c a # 2011.07.19. 06:46

A végrehajtási ügyed nem elévült, hanem befejeződött...

végrehajtó1 # 2011.07.18. 14:25

adriennkodobocz
ugyan úgy mint a többi:5 év

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 08:43

Gondolod, hogy külön speciális szabály van rá?

OFF
Volt a falunkban egy dr. Ködöböcz Imre nevű állatorvos. Csak nem rokon?
ON

adriennkodobocz # 2011.07.18. 08:40

Tudja valaki, hogy a Provident tartozás mikor évül el? Köszönöm a választ.

cinka55 # 2011.07.07. 15:54

Kedves Fórumozók
Segítséget szeretnék kérni.
2oo6 05. 13.-i keltezéssel kaptam a végrehajtótól az alábbi tartalmú jegyzőkönyvet: "Az adós elleni eljárásom során a tv. által előírt nyilvántartásokat megkerestem. Az adósnak tulajdonát képező gépjárművet és ingatlant árverésen értékesítettem. Eljárásom során az adósnak más végrehajtható vagyontárgyát nem találtam. Az adós munkabére terhére a letiltást kiadtam, melyet a munkáltató XY KFT foganatba vett. A fentiekre tekintettel a végrehajtási eljárás a VÜSZ 34. par. e.) pontja alapján letiltással befejezett."
Én vagyok az adós, a volt férjem a végrehajtást kérő.
2008 május óta nem dolgozok, akkor vontak le és utaltak utoljára a munkabéremből a volt férjemnek.
Azt szeretném tudni, hogy mikor évül el a végrehajtási ügyem.
A válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.29. 07:54

2008-ban jogerősen megállapitott adótartozás ugye attól függetlenül 2013. december 31-én évül el, hogy a jogerős (másodfokú) határozatot a LFB-on sikertelenül megtámadtuk és ez utóbbi döntése csak 2010-ben született meg?

Nem valószínű. Egyrészt a végrehajthatóság elévülése is az esedékesség - és nem a megállapítás - évéhez kötődik, másrészt a jogerős bírósági ítéletig az elévülés nyugszik.

tönkretett örökös # 2011.06.29. 07:53

Köszönöm válaszodat.
Holnap be is megyek,vagy netán az ügyfélkapunk ezt ki lehet kérni?

végrehajtó1 # 2011.06.29. 07:35

Az elévüléshez kell tudni a pontos esedékességeket.
Menj be és kérd ki a folyószámládat.Aztán gyere vissza és ird meg az esedékességeket és az adónemet.Ekkor lehet választ adni erre.

Annak nincs jelentősége hogy kaptál-e levelet vagy sem.Nem indul újra az elévülés.

tönkretett örökös # 2011.06.29. 06:51

Kedves Fórumozók.
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a NAV 2005 október 15.-én lefoglalta a gépkocsimat,Édesanyám tb tartozása miatt,amit egyéni vállalkozóként hozott össze,még 2002-ben.Sajnos Ő meghalt 2003-ban,és a NAV örökösként engem talált meg,a behajtás céljából.
Bejelentett munkám nem volt,ezért foglalták le a kocsim.
A tartozás összege 2005-ben 499 000 Ft volt.
Én bementem a Gvadányi Útra érdeklődni,ahol egy hölgy közölte hogy jó híre van,a tartozásból 300 000 Ft elévült.
No de a maradékot ki kéne fizetni!
Én ezt nem tudtam(tudom)kifizetni,és azóta is áll az ügyem.
Kérdésem:
Véleményetek szerint nem áll már fent,az elévülés,a maradék összegre is?Mert Én azóta sem kaptam levelet,az autómról is csak a rendszámot,és a törzskönyvet vették le.Ugyebár mivel levelet nem kaptam,és a vh kezdő időpontja 2005,jócskán letelt az 5 év....
Mit tudok jelenleg tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm!

redsea # 2011.06.18. 23:32

2008-ban jogerősen megállapitott adótartozás ugye attól függetlenül 2013. december 31-én évül el, hogy a jogerős (másodfokú) határozatot a LFB-on sikertelenül megtámadtuk és ez utóbbi döntése csak 2010-ben született meg?

Gabicsek # 2011.06.16. 19:15

így is vétség, úgy is vétség, ha elévült, nem tudsz mit tenni. Ha rendőrségre küldték, 20.001.-Ft-ot meg kellett haladnia, ezért mindegy, hogy ennyi, vagy 70.000.-Ft. Az, hogy tartós beteg vagy, nem indokolja, hogy nem léptél előbb, volt rá bőven időd 3 évig.

pili # 2011.06.14. 14:44

Sziasztok!

A problémám a következő: 2006-tól majdnem egy éven át vásárolt helyettem egy nő az egyik aukciós oldalon, aki a megnyert árukat (miután kifizettem) megtartotta.
2011 elején feljelentést tettem ellene a jegyzői hivatalon keresztül, akik továbbították az ügyet a rendőrségnek.
Az volt a válasz, hogy az ügyet lezárják elévülési idő miatt, ami 3 év. (A lopott áruk összege majdnem 70 ezer ft, de ebből csak közel 20 ezret küldtem a nő számlájára, a többit az eladók számlájára, így a rendőrségnek csak az volt bizonyított).
Viszont nekem tartós betegségem van (gondolkodásban és cselekvésben gátoltság), emiatt sem intézkedtem hamarabb, ez változat-e valamit a helyzeten?
És a lopott áruk összege nem 20 ezer hanem közel 70 ezer ft.
Tehetek-e még valamit az ügyben?
Előre is köszönöm, ha tudnak megoldást.

ancsika71 # 2011.05.27. 18:18

Kedves monalisa1!

  1. ha jogi útra is tereltél, nem létezik, hogy nem kereste címszóval visszament, hiszen az állandó lakcímem ugyanaz maradt, és át tudták volna venni nekem - szóval lenne hírem róla. És ha le is térgyalták, több mint 5 év telt el. Nem úgy van, hogy egy jogi tárgyalás max 1- 2 év? Nem pedig 5 ...
  2. ha letelik amit most fizetek, és kéri, érdemes rákérdezni, hogy nem évült-e el, mert semmit sem kaptam tőlük?
  3. A KHR listán tudom, hogy 5 évig őriznek passzívként. A kérdés nem is erre irányuolt. Hanem arra, ha most elévül ez a tartozás, és nem követelhetik, azzal együtt a KHR-ben is felkerülök passzívra, vagy aktívon tarthat az idők végezetéig?
sleep # 2011.05.27. 08:44

Tisztelettem.
Kérdésem volt otp-és a hitel keretem amit nem tudtam fizetni.már négy vagy öt éve nem kaptam levelet tölük elévül a tartozásom valaha és ha igen a BAR listáról mikor tudom levetetni magam?köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.05.18. 19:57

Az elévülés az esedékességtől számítódik.Az adófolyószámlán van rajta.Az általad leírtak ehhez kevés.

PRINC55 # 2011.05.18. 15:13

2011 április. 06 .ertesitő level ősszes hátraléka 2.230 000Ft és a birosági végrehajtasról szolo 1994 évi I.III58 (1)-(3) bekezdesei alapjan a fenti ősszeg letiltása erdekeben az alábi féle intézkedest megtetem -NYUGDIJFOLYÓSITO IGAZGATOSÁAG fele

PRINC55 # 2011.05.18. 14:57

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémára szeretnék tanácsot kapni

ado es pénzugyiellenőrzo hivatal
2006 januáar 18-adótartozáazs 612000 ft
2007 szeptember 12 végrehajtasi kiserlet adó tartozasra 1.345000 ft-mivel semim nincs sikertelen
ITT mar visza vontak vallkozoi igazalvanyomotes innentol kezdve munka nelkuli vagyok

2009 junius 15 ertesito levl-ősszes hátrolek 1.831000ft
2011 április 06 ertesitő level ősszes hátraléka 2.23000ft és a birosági végrehajtasról szolo 1994 évi I.III58 (1)-(3) bekezdesei alapjan a fenti ősszeg letiltása erdekeben az alábi féle intézkedst megtetem -NYUGDIJFOLYÓSITO IGAZGATOSÁAG

kötelezettség 5 év után elévül?MIKOR ez esetbe

Előre is köszönöm a választ...

PRINC55 # 2011.05.18. 14:26

hat igen