Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Kezes # 2011.02.15. 10:34

végrehajtó!

A végrehajtónak is íródott egy levél az elévülésről!Majd meglátjuk mit válaszol! Egyébként itt nálunk soha nem járt és értesítést sem kaptunk soha semmilyen jegyzőkönyvről!

2005 márciusában volt egy jegyzőkönyv ami a végrehajtási előlegről szól.Azóta semmit nem kaptunk!Még az értékbecsről sem kaptunk semmit!

Kezes # 2011.02.15. 10:30

bolondmelos!

Ki lehet itt írni a Tak.szöv. nevét?

végrehajtó1 # 2011.02.15. 10:05

pontosan.

bolondmelós # 2011.02.15. 09:52

Nem az lenne a bank érdeke, hogy a terhelt ingatlant a valós áron árverezze és ne áron alul? Hogy visszajöjjön a kintlévőség...
Csak azért, hogy még egy ingatlant megszerezzenek?

Ez nem bűncselekmény?

Banki maffia....

Kezes: 1) ez melyik tak. szöv.?

  1. Pereld be a bankot (a végrehajtó is megér egy misét), mert szerintem nem a banki etika szerint járt el.

végrehajtó1: nem történhet meg, hogy ezt pl. visszadátumozott jegyzőkönyv?
Láttam én már olyan helyszíni jegyzőkönyvet, amiről az értesítés az időpont után lett feladva, és senki nem járt a helyszínen...mármint az ingatlanon, annak egy részén volt "Apeh értékbecslés"....

végrehajtó1 # 2011.02.15. 09:28

Kezes

De írtam hogy elötte kérd ki hogy milyen végrehajtási cselekmények történtek!

Valószinü nem kérted ki.
Ekkor a vh-tó elő fog rántani egy helyszini jegyzőkönyvet és már nem is évül el ...

Nem figyeltél...

Kezes # 2011.02.15. 08:57

Tegnap beadtuk az elévülésre való kérelmünket! Ha érdekel benneteket akkor majd megírom a fejleményeket!

Kezes # 2011.02.09. 15:35

Még annyit hozzá tennék hogy hitelfelvételkor én úgy tudtam hogy a bank 16M-óra értékelte fel a házat.Egy 2 szintes házról van szó egyébként vidéken.Szóval mivel opciót kötöttek rá így úgy gondoltam a 8,5M hitelt a bank bármikor megtalálja benne.Mikor ezt eladta a bank 4M-ért rá kérdeztem hogy miért ennyiért ha 16M-óra lett értkelve.
akkor már azt mondta a bank hogy ők csak 8M-ra értékelték! De akkor hogy adhattak ki rá 8,5 M hitelt? Erre sem kaptam választ! A fedezet csak ez az 1 ház volt plusz 4 kezes.
Valóban ez biztosíték volt a bank számára?
Nekem akkor még nem volt meg a házam ,akkor építkeztem.

Kezes # 2011.02.09. 15:05

Tisztelt Végrehajó!

Köszönöm önnek is a válaszát!

2005-ben lett a házunkra rá téve az árverezési jog.Azóta sem a házon sem a fizetésemen nem volt végrehajtás(szerencsére)pedig ugyanazon a munkahelyen dolgozom mint a hitelfelvételkor.
Van esélyem ebből az ügyből jól ki jönni?
Ha beadom az elévülést akkor már nem követelhetnek tőlem?

Kezes # 2011.02.09. 14:57

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Hát éppen ezt nem tartom jogosnak a tak.szöv.részéről.
Tőlem semmilyen részletfizetést nem fogadott el hanem rögtön egyben kérte a magas kamatokkal terhelt hitelt miközben az adóssal folyamatosan egyezséget kötött.Már úgy nézett ki hogy én vagyok az aki őket átverte!
Már régen bíróságra adtam volna az ügyet de félek hogy én mint kisember nem szállhatok szembe velük!

végrehajtó1 # 2011.02.09. 14:18

Kezes

Menj be a vh-hoz és kérj másolatokat arrol hogy milyen vh cselekményeket foganatositott ez idáig.

Ha ez meg van akkor a bíróságra adjál be az elévülésre hivatkozva keresetett.(persze csak akkor ha tényleg több mint 5 évig nem történt semmi sem)

Mert a vh kérő levele nem szakitja meg az elévülést csak a bárnely végrehajtási cselekmény.Végrehajtási cselekményt pedig csak a végrehajtó tud foganatosítani.A vh kérő nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 14:09

Az a legnagyobb baj, hogy rajtad nem követelik ezt az összeget, hanem végrehajtják. Hatalmas különbség! Hogy engedted idáig jutni a dolgot, ha egyszer ennyire nem tiszta?

Kezes # 2011.02.09. 13:42

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Én azt hittem ,hogyha nem engem szólítanak fel akkor az nem megszakítás!

Egyébként ez az egész ügy elég zavaros.Kezesnek mentem el még 2003-ban egy lakáshitelhez. Ezt azért mertem bevállalni mert nem jelzálogot hanem opciós jogot jegyeztek be az ingatlanra.Ezt azzal magyarázták hogy mihelyt nem fizet az adós a bank árverezés nélkül átveszi a lakást így nekem semmi rizikó nincs benne.de sajnos valami miatt nem így történt.Az adós alig pár hónap múlva nem fizetet így jöttek a felszólítások.Bementem a tak.szövbe és kérdeztem mi van az opciós joggal miért nem veszik el a lakást de csak a vállukat huzogatták.közben kiderűlt hogy az adóssal megegyeztek hogy megemelik a törlesztést és meghosszabbítsák a futamidőt.Szerintem ezt nekem is alá kellett volna írnom de ezt csak utólag tudtam meg.Közben fizetés mégsem történt és adós nyugodtan lakott még ezután 2008-ig az adott lakásban. Ekkor egyik napról a másikra kiköltöztek.Ekkor a tak.szöv.eladta a házat 4M-ért amire ő annak idején 8,5M -ót adott.Én soha nem kaptam semmilyen elszámolást hiába kértem ügyvéden keresztűl is.Most kb.16M-ót követel rajtam.Szerinetm nagyon sokat mulasztott a bank éé amikor érdeklődtem mindig azt modta megegyezett az adóssal,hogy ennyit meg ennyit fizet és haladékot kapott.Egyszóval nekem semmiről nem lehetet tudni soha,semmi nem rám tartozott csak az hogy fizessek.Szerintem a végrehajtó is azért nem foglalkozott az üggyel mert neki sem volt tiszta valami.
Ezek után vonhatnak még engem felelősségre?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 13:18

No látod! Amikor a végrehajtást kérő felszólítja a végrehajtót, hogy végezzen valamely cselekményt, az megszakítja az elévülést.
Ha már úgyis ügy van, akkor azért hivatkozhattok az elévülésre, veszteni nem vesztesz vele.

Kezes # 2011.02.09. 13:03

Lehet kicsit értelmetlenűl fogalmaztam.
Szóval a Takarékszövetkezet adta bíróságra a végrehajtót mert évekóta nem foglalkozik a behajtással!
Nekünk most elkűldték azokat a leveleket is amiben a tak.szöv.felszólítja a végrehajtót,de nem történt semmi

Kezes # 2011.02.09. 12:59

Nem történt semmi ,mivel nekem van jövedelmem és tilthatná.Most kaptuk a bíróságról a levelet,hogy a végrehajtót szólítsák fel hogy intézkedjen.Az árverezési jog 2005-ben lett a lakásunkra rá téve.Hajthatnak be ezután tőlünk valamit?Gondolom bíróságra kellesz menni emiatt.Vagy nekünk elég kérvényezni az elévülést?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 12:48

Ha nem történt semmiféle végrehajtási cselekmény több mint 5 éve, akkor igen. De egyrészt nem biztos, hogy nem történt - lehetnek olyan cselekmények, amelyekről nektek nem kell tudnotok -, másrészt az elévülést nem veszik hivatalból figyelembe, csak a kötelezett kifogásaként.

Kezes # 2011.02.09. 12:45

Kezesség miatt 5 éve árverezési jogot tettek a lakásunkra.Azóta sem történt semmi. Se letíltás sem végrehajtás.Most a bank bírósára adta az ügyet a végrehajtó ellen.mivel letelt az 5 év és nem csinált semmit akkor ez részünkről már eleévűlt?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.25. 14:04

Igen.

Chris2 # 2011.01.25. 13:15

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Csak, hogy jól értem-e, amit válaszolt? Tehát az utolsó (2007-es) letiltás (a végkielégítésből) is végrehajtási cselekmények számít, annak ellenére, hogy ekkor a végrehajtó külön nem szólította fel a munkahelyet az utalásra (vagy nem küldött a nagynéném számára levelet), hanem a 2000-ben elrendelt letiltás folyományaként abból is automatikusan átutalták a letiltott részt.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.25. 12:52

Chris, minden végrehajtási cselekmény - de csak - megszakította az elévülést. Tehát bőven belül van még az a tartozás az 5 éven.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.25. 12:51

Hogy évült volna el? Egyrészt a Ptk. 293. § szerint kell elszámolni a befizetésedet, ezért mindig az utolsó havi számla összegéből marad fenn a tartozásod. Másrészt ha nem így lenne, akkor is magad mondod, hogy minden egyes hónapban felszólítottak a kiegyenlítésére, amivel megszakították az elévülést.

végrehajtó1 # 2011.01.25. 12:04

Ezt tőlük kérdezd meg.

kévus # 2011.01.25. 11:58

Persze, és a nemlétező tartozásomra még rátesznek X% kamatot és büntetést is. Nem?

végrehajtó1 # 2011.01.25. 11:53

ha csak havi 500ft-tal fizettél volna többet már erre sem emlékeznél..tehát fizesd ki

kévus # 2011.01.25. 11:49

T. Szakértők!

Az egyi Szolgáltatótól több mint 10 éve kapom úgy a számlákat, hogy rajta van egy bizonyos (10ezer alatti)összeg tartozás. Annak idején felhívtam őket, és azt a választ kaptam, hogy ez egy 3 évvel ezelőtti ki ne fizetett számla összege. Azt a régi csekket nem tudtam már előkeresni, így hagytam az egészet. Egyébként minden hónapban rendben befizetem a számláimat.
Szóval több mint 10 éve megjelenik a számlámon ez a nemlétező tartozás, de felszólítást egyszer sem küldtek. Mit tegyek, hogy végre lekerüljön a számlámról ez a nemlétező tartozás?

Válaszukat köszönöm.