adóbevallás


happycat # 2008.05.17. 16:54

nandy szia

Önellenőrzési lap 11-es lapja 1 sor a-bizonylat szám, b-adónemkód(103)c-szja,d-terhelendő összeg a (30537Ft) és h-kiutalandó (30537) sora rendben ugy gondolom. De a 19-01 es lappal nem birkózom órák óta, nemtudok rájönni hiába kiirja a hibakódot hogy mit kér, nem vagyok egy zseni nemhiába nemsikerült most a bevallás.

első hibakód a következő:ha a B oszlopban adónemkód=103,akkor a D oszlop értéke )
második hibakód: ha átvezetést kér akkor a 11.lapon valamennyi visszaigényelhető adónemről rendelkezni kell,
(21D=19-01.lapon a visszaigényelhető kötelezettség különbözetek összegével (hibakód=)

ha érted ezeket segits megfejteni én most feladtam 6 óra próbálkozás logikázás után, nem az én pályám ez, maradok az eredetvizsgálatnál inkább.

:)

happycat # 2008.05.17. 11:11

akkor már 21-én beadhatom ezek szerint?

6 órásnak vagyok bejelentve x-nél de y-nál dolgozom munkaerőkölcsönzés keretében.és a két cég között megbízási szerződés van, ezáltal nekem is van hogy a tevékenyéget végezhessük (eredetvizsgálat) talán igy érthetőbb.

ezt a papirt azapehtől kell kérnem vagy ha bemegyek akkor segitenek az ügyfélszolgálaton?

köszi aranyos vagy nagyon

nandy # 2008.05.17. 10:56

most van megbizási szerződésem és jelenleg van egy fő munkaviszony ami 6 órá ez alapján.

Ezt nem értem. :)

nandy # 2008.05.17. 10:55

happycat: május 20. után tudod önellenőrizni a 0753-as (szja) bevallás 19-es lapján.

happycat # 2008.05.17. 10:27

még valami

ha kiadtak munkaviszony igazolást meg tb kiskönyvbe beirva meg minden papirt, mi a munkaviszonnyal kapcsolatos akkor gondolom hogy ez munkaviszony volt, ezek alapján.
most van megbizási szerződésem és jelenleg van egy fő munkaviszony ami 6 órá ez alapján.

kérlek válaszolj a lentebb irtakra köszi asegitséget mégegyszer.

happycat # 2008.05.17. 10:18

Igen ez egy 2 órás munkaviszony volt ez szünt meg tavaly szept. 30-án és kiadták a papirokat ahogy azt kellett. na ezt tudtam bevallani és akkor elis kurtam jó alaposan, mit tudok tenni kedves nandy írd meg légyszi, nagyon ellettem keseredve egy pillanatra.

a másik a vitatott 4 órás amiről nincs m30-as igazolásom így nem tudom bevallani az idén, (ezért irtam levelet az apehnak tudjanak róla amit te javasoltál)miközben még a mai napig bevagyok jelentve de ezt én se értem. gyorsan küldjek egy bevallást az inerneten keresztül bevagyok regelve az ügyfélkapun?

kérlek segits köszönöm

nandy # 2008.05.17. 10:10

Szai happycat!

Az igazoláson valószínűleg azért nincs adójóváírás, mert azt te év közben nem vetted igénybe (ennyivel több adóelőleget vontak tőled).

Ha 9 hó munkaviszonnyal rendelkezel (nem keverendő össze pl. a megbízási szerződéssel!), akkor 9 havi adójóváírásra jogosult vagy. Ennek összege: 169.650 Ft x 18% = 30.537 Ft

Így az adófizetési kötelezettséged nulla forint, ezzel szemben a munkáltató levont 36.569 Ft-ot (vajon miért többet, mint 18%?)

Igaza van a kolleganődnek, a teljes levont adóelőleget visszaigényelheted. Feltéve, hogy ez a 169.650 Ft munkaviszonyból származott (pl. munkabér, táppénz, stb.)

happycat # 2008.05.17. 08:57

Szia nandy!

Segits kérlek:)

Adóbevallásomat elkészítettem a meglévő igazolásom alapján,
összjövedelem: 169650. a számitott adó:30537
levont adóelőleg: 36569
adójóváírás hónapokra nincs az igazoláson beirva!!(itt 9 hónap munkaviszony volt nekem)

és így a különbözet 6032 Ft jött ki ami visszajár. Kérdésem az lenne hogy ezt igy jól csináltam mert azt mondta nekem a kolegának a felesége aki ugyanezen adatokkal adta be a bevallást, hogy az egész visszajár mind a 36569 Ft, mivelnincs adója ennek a jövedelemnek,
A guta belémütött, nemelég a sok nyűg az igazoláskörül ami ugye nem lett meg,de még eztis elszúrom,ettől szerencsétlenebb már nemis lehetek főleg hogy a nyakamon a lányom ballagása,aminek ugye nagyon örülünk meg a jólsikerült felvételinek,dehát ugye ez a pénz jól jött volna:(

Kérlek segits,nandy

szia kellemes hétvégét mindenkinek

editmami # 2008.05.15. 14:43

Szia Nandy!
Azt el tudom képzelni, hogy febr. 15-én még nem volt teljesen jó a nyomt.kitöltő program. De azt is figyelembe kell venni, hogy a sárga jelzésű üzenet nem hibát jelent! Azt csak a piros jelzésű jelenti.

Se piros, se sárga pr. hibaüzenet nem volt a kitöltés ellenőrzésekor.

Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy a ny. kitöltő pr. hibás volt februárban. Ha a 215–218. sorokba szám kerül, a 221-es sorba nem számíthatott volna nullát. Az ügyfélszolgálaton a hölgy fogta a fejét, utalt arra, hogy központilag már rendezték a könyvelési-intézkedési problémát, de helyileg még nem. Megnézte, hogy máj. 20 után tényleg többlet lesz az apehos számlán, dupla összeg az inkasszó miatt. Utánam azonnal otthagyta az ügyfélszolgálatot, remélem próbál intézkedni.
A kérdés az, hogy mikor kapjuk vissza a pénzünket, kártalanítanak-e, mikor veszik le a foglalást az autónkról.
Köszi az eddigieket!

nandy # 2008.05.15. 12:29

mazsola:
hova kérted a visszafizetést?

Ha a lakcímedre, akkor a postán lehetne érdeklődni.

editmami # 2008.05.15. 11:23

Köszi Nandy a segítségedet. Most bebegyek az ügyfélszolgálatra és majd ismét jelentkezem és küldöm a bevallást.

Mazsola113 # 2008.05.15. 10:29

Sziasztok!
Én is szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Március 13-án adtam fel az Apehnek az adóbevallásomat, amiből járna is nekem vissza pénz. Kb 2 hete telefonáltam, érdeklődtem mikor kapom meg. Azt mondta a hölgy, már rég meg kelett volna kapnom, nem tudja mi lehet a baj, mert tökéletes a bevallásom, és nincs benne hiba és Ő azt látja, már át adták utalásra. Azóta eltelt ugye 2 hét, megint telefonáltam, és ugyan ezt a választ kaptam... Nem tudnátok segíteni, hol lehetne ennek utána nézni, hogy még is mi történhetett?
A segítséget előre is köszönöm

nandy # 2008.05.15. 09:39

A könyvelésükkel nem lehet baj - elvileg. Ők csak azt tudják feldolgozni, amit te bevallasz - sem többet, sem kevesebbet. Azt el tudom képzelni, hogy febr. 15-én még nem volt teljesen jó a nyomt.kitöltő program. De azt is figyelembe kell venni, hogy a sárga jelzésű üzenet nem hibát jelent! Azt csak a piros jelzésű jelenti.

Esetleg átküldheted a címemre az elküldött nyomtatványt (ABEV2006 könyvtár ADAT alkönyvtárból a 0753xy....dat fájl), akkor többet tudok mondani.

nagy.andrea2@hdsnet.hu

editmami # 2008.05.15. 09:22

Szerintem az APEH programja hibás, mert elfogadta, hogy nincs befizetési kötelezettség. Ugyanakkor a könyvelésükkel is baj van, mert május 20. előtt lenyúlták a teljes különadó összegét a folyószámlánkról. Ezután még az autónk lefoglalását is megtették.

editmami # 2008.05.15. 09:06

A kitöltési program elfogadta, hogy a 221-es sor nulla, vagyis nincs befizetési kötelezettség, de az adóvisszatérítést is visszakaptuk még márciusban.

Ez így önmagában hülyeség, így mindenki fizethetne mégegyszer… aztán majd visszakapja valamikor…” Itt a baj, nem adtak lehetőséget a javításra, több hónapot kell várni, sőt még jön a késedelmi kamat is több mint egy évre számítva.
A különadó több 100 eFt, ezért vagyunk gondban a dupla levonással, júniusra pedig nyaralást terveztünk az Adriára a lefoglalt autónkkal, ami meghiúsul?

nandy # 2008.05.15. 08:24

Nem lett volna szabad a 215-218. sorokat kitölteni, csak abban az esetben, ha a kifizető nem vonta le az előlegeket.

de május 20. fordulónappal lekezeli a levonást is

Ez így önmagában hülyeség, így mindenki fizethetne mégegyszer... aztán majd visszakapja valamikor...

de a bevallás kijavítási javaslatomat elvetették

Tehát tényleg hibás volt a bevallás, javítani csak május 20. után lehet.

editmami # 2008.05.15. 08:10

A kitöltési útmutató 215-218 sorokra vonatkozó szövege nem egyértelmű, én beírtam ide is az adatokat, mert a munkáltató jelezte.
Az ügyintéző szerint a könyvelés csak ezeket a sorokat vaszi figyelembe, de május 20. fordulónappal lekezeli a levonást is. Ezt még el is fogadtam volna.

Da azt a buzgóságot, amiket velünk szemben alkalmaztak, már nem értem, már csak azért sem, mert még nincs május 20-a, vagyis a beadási határidő.

Emlékeztetőül: a munkáltató 1 évvel ezelőtt levonta, most a teljes összeg inkasszója, majd két napra rá az autónk lefoglalási jegyzőkönyve. Ezek szerint háromszor akarják beszedni.

Legalább 8x beszéltem velük, személyesen is, de a bevallás kijavítási javaslatomat elvetették.

Mit tehetek ezután?

nandy # 2008.05.15. 07:03

Ha a még fizetendő adó összege nulla, akkor mit követelnek? Nem értem.

nandy # 2008.05.15. 07:02

Nekem úgy tűnik, hogy rosszul töltöttétek ki a bevallást, emiatt fizetési kötelezettsége keletkezett a férjednek. (Mondjuk akkor nem értem, milyen pénzt kapott vissza az APEH-től). A 215-218. sorokat abban az esetben kell kitölteni, ha a kifizető nem vonta le az előleget.

Önrevízióra viszont csak május 20. után van lehetőség.

editmami # 2008.05.15. 07:01

Szia Nandí!

A 221-es sor nulla.

nandy # 2008.05.15. 06:56

És a 221. sorban vajon milyen adat szerepelt (még fizetendő különadó)?

editmami # 2008.05.15. 00:12

A mérgtől már aludni sem tudok.
Kaja viszont még van a hűtőben. :)

editmami # 2008.05.15. 00:06

Sziasztok!
Tudnátok segíteni SZJA ügyben?
Én készítettem a férjem adóbevallását, beadtam februárban, mert adóvisszatérítést várt, amit meg is kapott.
A 0753. számú bevallás 07-es lapján a 211. sorban külön adót vallottam be, melyet a munkáltatója jelzett. A munkáltató igazolta, hogy a jövedelméből ezt az összeget le is vonta és ki sem fizette a férjemnek. Az adóbevallást az APEH honlapjáról letöltött nyomtatványon töltöttem ki. A nyomtatványkitöltő programmal a kitöltés csak úgy volt hibátlan, hogy a levont adó összegét negyedéves bontásban 215. és 216. majd a teljes összeget a 220. sorban szerepeltettem.

Az ügyfélszolgálatán az iratokat bemutattam, az egyik ügyintéző kijelentette, hogy az adóbevallási nyomtatvány helyesen van kitöltve, egy másik azt mondta, hogy nem kellett volna beírni a külön adót, egy harmadik pedig azt, hogy büntetést kaphatunk, ha nem írjuk be a különadót a bevallásba.
Levelet kaptunk, hogy a különadó összegét nem fizettük meg,ezért az Önkéntes Nyugdíjpénztárhoz utalandó összeg küldését megtagadják.
Telefonon beszéltünk, amikor kijelentették, hogy a "tartozást" május 20-aval törlik, majd az Önkéntes Nyugdíjpénztárhoz utalandó összeget a pénztárnak megküldik.
Május 6-án a "tartozás" miatt a férjem gépjárművét lefoglalták, de kifogást emelhetünk 5000 Ft illeték befizetése után!!!!! Ezt a „kedvességet”!!
Május 8-án én megint egyeztettem telefonon. Az eredmény ismét az volt, hogy majd május 20.-val automatikusan törlődik a tartozás, ugyanakkor késedelmi kamatról kapunk értesítést, de akkor ismét hívjam fel telefonon. Na, azonnal egy mérges levelet küldtem faxon.

Ma jutott tudomásunkra, hogy a folyószámlánkról május 5-én – három részletben – leemelték a "tartozást" Ezek szerint háromszor kell a különadót megfizetni???
A folyószámlánkat lenullázták, a bank büntetőkamatot számít fel, a számláinkat nam tudjuk kifizetni, lőttek a tervezett nyaralásnak, ugrik az autónk?
Kérlek segítsetek valahogyan.

delspam # 2008.05.14. 15:31

Köszönöm szépen sokat segítettél!

nandy # 2008.05.14. 13:23

delspam: így van.