adóbevallás


delspam # 2008.05.14. 13:12

Szia Nandy!

Azon a papíron amin a lent említett tételek szerepelnek, azt a címet látom, hogy "A 2007 ében levont járulékok (tagdíj) összegéről és azok alapjául szolgáló jövedelmekről"

Akkor ha a te iránymutatásodat veszem alapul akkor ez azt jelenti, hogy a munkáltató levonta így nekem nem kell bevallanom, magyarul eltekinthetek ettől a laptól. Jól értelmezem? Egyébként sem egyéni válllakozó sem adószámos magánszemély nem vagyok.

Helló

happycat # 2008.05.14. 08:49

szia nandy! ugy lesz ahogyan irtad még annyit megteszek hogy csütörtökig várok, hátha hajlandó válaszolni valamit a könyvelő, ha nem akkor addig remélhetőleg megjön a felszámolós igazolás és azzal együtt elküldöm a levelet az eljárási osztálynak miért is nemtudom bevallani és hogy 5 éven belül önellenőrzés keretében pótlom a dolgot.

CSak azt nemtudom mivan akkor ha 5 éven belül nemtudok Önellenőrzést beadni újra irni kell az apehnak hogy nics igazolás még akkor sem??

köszi a segitséget és a válaszokat.

szia

nandy # 2008.05.14. 08:13

Igen, helyes.
Arra felhívnám a figyelmed, hogyha 60 hónapon belül lakást vesztek, akkor azt még lakáscélú kedvezményként érvényesíteni lehet - tehát utólag vissza lehet igényelni az adót.

nandy # 2008.05.14. 07:28

delspam: Az Szja-bevallásba általában akkor kell beírni ezeket az adatokat (és persze meg is kell fizetni), ha a munkáltató, kifizető nem vonta le.

Ha egyéni vállalkozó is vagy, vagy adószámos magánszemély, akkor kicsit más a helyzet, erősen javasolt egy könyvelőt megbízni a bevallás kitöltésével.

nandy # 2008.05.14. 07:25

bimba:
az internetről is letölthető a nyomtatvány - egyszerűbb azt kitölteni, kinyomtatni és postai úton (vagy személyesen) elküldeni.

http://www.apeh.hu/…ok/0753.html

Kell a 0753.exe és az abev.exe (először az utóbbi telepítsd, az a keretprogram).
Ja, és ne a Javá-s változatot töltsd le, hanem a "simát".

nandy # 2008.05.14. 07:22

happycat: a bevallásba csak olyan adatot írj, amiről van igazolásod (nem bérszámfejtési lap).
Ha hiányzik egy igazolás, bátran jelezd írásban az APEH-nek.

delspam # 2008.05.13. 15:02

Sziasztok!

Mint oly sokan a napokban küzdök az adóbevallásommal, és az utolsó lapon amit kaptam a munkáltatótól elakadtam ( pedig azt hittem meg tudom csinálni) A következő tételek vannak rajta amit nem tudom hova írjak

Természetbeni egészségbiztosítási járulék
Alap X ft
Járulék X 4%-a

pénzbeni egészségbiztosítási járulék
Alap X ft
Járulék X 3%-a

Magánnyugdíjpénztári tagdíj
Alap X ft
Járulék X 0,5%-a

Magánnyugdíjpénztári tagdíj kiegészítő befizetés
Alap X ft
Járulék X 8%-a

Nyugdíjbiztosítási Járulék
Alap X
Járulék X 20%-a

Tételes egészségügyi hozzájárulás
Alap nincs kitöltva
jarulék X

Aztán érdekes módon mégegyszer szerepel a kapott papírokon az itt felsorolt első két tétel, de más összegekkl

ez utóbbi lehet hogy azért van mert van normál és akho-s jövedelmem is?

Tudnátok segíteni Köszönettel Karesz

happycat # 2008.05.13. 10:43

szia bimba

az apeh ügyfélszolgálatán adnak adócsomagot,bemész és elmondod hogy mitkérsz,vagy nálunk ha nincs ügyfélszolgálati fogadás debrecenben, akkor a portán adnak.

szia

bimba # 2008.05.13. 10:07

Üdv .
SOS kérlek segítsetek,mert már csak 1 hetem van vallani.

Eddig nem kellett bevallást csinálnom ,mert szocsegélyen voltam,nem is kaptam adócsomagot sem,de tavaly volt munkám,igaz pár hónap,de azzal el kellene számolnom valahogy.A bevallási csomagot azt hol tudom igényelni?
Köszi a segítséget.

happycat # 2008.05.12. 09:52

Irtam a könyvelőnek de még nem jött válasz, haah tudol válaszolj légyszi nandy:)arra amit lentebb irtam.

köszi

happycat # 2008.05.11. 09:32

Ezt a levelet egyidőben ha elküldöm a bevallással az elég lessz? mert még várom ezt a pár napot ami hátra van hátha lessz belőle valami mármint az m30 as igazolásból,és akkor nem kellene kinlódni a levelezéssel:( még reménykedem. De gondolom azért nem baj ha megjön a felszámolótól is a levél?

köszi a segitséget nandy

u.i moat az este sikerült megkeriteni a volt könyvelő email címét de nem sokat remélek tőle,lehet még aztis lefogja előttünk tagadni hogy ő a világon van.

szia

nandy # 2008.05.10. 20:56

Mindenképp írj az APEH-nek. Ha a cég csak egyetlen bevallást is beadott, akkor az az APEH rendszerében ott van, ha te a bevallásba nem állítod be, hamar behívhatnak ellenőrzésre. Ezt lehetne megelőzni a levéllel.

happycat # 2008.05.10. 17:27

szia nandy.

Mi irtunk egy levelet (a felszámolóhoz) amiben kérjük, hogy állitson ki igazolást az adóbevalláshoz, mivel őket jelölték ki,máshoz nem tudunk fordulni, ebben a helyzetben.A felszámoló olyan papírt adna amiben leirja nem tud kiállítani semmiféle igazolást a jövedelemről mivel nem állnak rendelkezésére a szükséges papirok, mivele eddig ők se tudták felvenni a kapcsolatot a felsz.alatt levő cégnek az alapitójával,és a könyvelőtől se kaptak semmi anyagot. Ezzel tudom igazolni miért is nem tudtam attól a cégtől bevallást beadni,ha megkérdeznek, ugyanis nekik kellett volna kiadniuk még a papirt, de mindenki eltünt a föld szinéről,azt is nem rég tudtuk meg hogy már februárban jogerős lett a felszámolás azt is véletlenül.Ne legyünk bajban,vagy nagyobban mint lettünk. 4 órás munkaviszonyról van szó egyébként ,de ez most lényegtelen, lényeg hogy nincs m30-as papirunk,ami alapján ezt is betudjuk vallani.És ezért érdekelne hogy ez jó így ,a felszámolószerint ezt 5 évig ugyanugy meg kell őrizni (tudom lobogtatni, hogy az ő szavával éljek)és ezzel tudom igazolni miért is nemadtam be erről a munkaviszonyról bevallást,nem állt rendelkezésre aminek kellett volna.

"A munkáltatónak kötelessége havonta bevallania az általa kifizetett bruttó bért és egyéb járandóságokat, a levont szja-előleget, járulékokat."
Na ebbe se vagyunk már biztosak.Arról nemis beszélve hogy tán még mindig ez él a Tb-nél bejelentve ugyhogy semmit nem értek, hogy működik ez a fene nagy új biztos rendszer.káosz az egész a fejemben.

a 2007-es évről a bevet még nem adtam be a csodában bízom hátha sikerül még tenni valamit ezügyben május 20.-ig.é és lesz papirunk.

nandy # 2008.05.10. 10:53

És ezután mivan majd egyszer akkor vissza kell lépni erre az évre és bevallani ha egyszer kiderül mennyi is volt az éves jövedelmünk,vagy hogy történik ez?

Akkor pótolni kell a bevallást (vagy ha előzőleg adtál már be, akkor önellenőrizni) a 0753-as nyomtatványon.

A munkáltatónak kötelessége havonta bevallania az általa kifizetett bruttó bért és egyéb járandóságokat, a levont szja-előleget, járulékokat.

nandy # 2008.05.10. 10:50

Én a helyedben írnék az APEH-nek egy levelet, leírnám, hogy xy cégnél dolgozom/dolgoztam, az M30-as igazolást (ami alapján a bevallást kitölthetném) a mai napig nem adták oda, emiatt nem tudom elkészíteni a bevallást.
Egyben kérném az APEH-től, hogy szólítsák fel a munkáltatódat az igazolás kiadására.

Nem tudom, milyen igazolásról beszélt a felszámoló, hisz azt akkor szokták kiadni, ha megszűnik a munkaviszony, vagy a tárgyévet követő év jan. 30-ig, ha a munkaviszony fennáll.

happycat # 2008.05.10. 08:41

Sziasztok!

Tanács, vagy tapasztalatra lenne szükségem.Nem szeretnénk az Apeh nyakán kikötni. A lényeg a következő, tavaly dolgoztam egy cégnél, ahol mintkiderült pár napja még azon fut a munkaviszonyom,de azis kiderült amiről nemtudtunk hogy a felszámolást már elrendelték a cégnél, kijelöltek felszámoló céget is.
ADóbevallást kell ugye beadni hamarosan legkésőbb pár napon belül, ettől a cégtől nincs semmiféle igazolás ami alapja lehetne a bevallásnak, hiába hajtottuk a volt könyvelőt kerestük de nem találjuk,mi vidéken ő a fővárosban,se egy telefonszám se semmi,vot cégtulaj se.
Beszéltünk a felszámoló céggel és azt mondták egy olyan hivatalos papirt tudnak adni amivel igazolják, hogy nem áll rendelkezésünkre szükséges igazolás se nekünk se nekik ami alapján tudnának adni bármi igazolást a jövedelemről, de ez hivatalos és ezt kell megőrizni a szükséges 5 évig. és azt valljuk be amiről megvan az igazolás.

És ezután mivan majd egyszer akkor vissza kell lépni erre az évre és bevallani ha egyszer kiderül mennyi is volt az éves jövedelmünk,vagy hogy történik ez?megnézi az apeh mi lett beküldve a könyvelő által már ha volt mert már ezt is kétségbe vonjuk:(

Bocsánat a litániáért, de valahogy lekellett irnom.

Valaki ha tudna segiteni tanácsot adni, mi várhat ránk dolgozókra, vagy mit lépjünk,vagy igy jó ahogy elmondták a felszámoló cégnél,(bízom benne jót mondott a hölgy,érti a dolgát) REmélem valaki tud irni akár jót akár rosszat 3 nap alatt.

Köszönettel:) Kellemes hétvégét.

kata28 # 2008.03.13. 11:32

Sziasztok!

Köszönöm a segitségeteket. Nagyon aranyosak vagytok. Kata

nandy # 2008.03.12. 14:17

Szia Kata!

Vagy kérsz az APEH Ügyfélszolgálatán, vagy letöltöd az APEH oldaláról a programot, és azzal töltöd ki.

Mint Loren írta, önellenőrzést csak máj. 20. után adhatsz be, szóval várjál...

kata28 # 2008.03.12. 13:12

Kedves nandy!

Nekem nincs 19 -es lapom azt hol tudok szerezni? Én még olyat nem is láttam. Nincs az adócsomagban már ezerszer megnéztem.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.12. 07:13

Ha a 800 ezer egyúttal az illeték alapja is volt, akkor jól. (Mondjuk, az ügyvédi munkadíjat és a földhivatali bejegyzés illetékét is le lehetne vonni.)

k.erika # 2008.03.12. 06:02

Jó reggelt!

Az egyik ismerősöm 2001-ben vásárolt egy ingatlant 800.000 Ft-ért. Illetéket csak 2002-ben fizetett, ami 82.000 Ft. Számít, hogy a következő évben fizette ki? 2007-ben 1.200.000 Ft-ért eladta.

1.200.000-800.000-82.000=318.000
318.000-31.800 (10%) = 286.200*0,25= 71.550 adó

Jól számoltunk?

Előre is köszönjük a választ! Erika

Loren # 2008.03.11. 15:02

Azért nem olyan nagy ügy ez!

Összeségében szerintem jó az APEH rendszer, és az ügyintézők is egyre inkább "közülünk valók".

Igazából pedig kész csoda, hogy a rendszerük ennyire jól lekezeli ezt a sok kesze-kusza adótörvényt!

nandy # 2008.03.11. 13:53

:) Ezúton is gratulálok a csodás, sok milliárdba kerülő rendszerükhöz... Méginkább a felkészült, tapasztalt ügyintézőkhöz...

Loren # 2008.03.11. 13:45

Arra hivatkoztak, hogy a rendszerük nem tudta feldolgozni!

Ez a bevallás (0750) tárgynegyedév utolsó napján esedékes, azaz a legutóbbi dec 31-én. Dec 19-től leállás volt, ezért dec 18-án beadtam. Azt mondta egy "kedves" hölgy, hogy max 30-án még elfogadta volna! Leszűrtem belőle, hogy teljesen úgy kezelik, mint a "hagyományos", azaz tárgyhót követően esedékes bevallásokat! Hiába magyaráztam, hogy ez nem olyan...

Na bezzeg mikor április 2-án ment el egyszer, akkor rögtön kiszúrták, hogy késett!! :-)

De ilyenekkel már egyátalán nem bírnak felidegesíteni, inkább mókásnak találom!

nandy # 2008.03.11. 13:29

Vannak extrém esetek, decemberben az APEH azért dobott vissza egy bevallást, mert TÚL KORÁN (!! a határidő előtt 13 nappal) adtam be a bevallást!

:) Szó szerint ez volt az indok? Mire hivatkoztak?