adóbevallás


Daniel74 # 2008.03.05. 09:20

Nandy, Rexor : köszönöm!

Telepítettem a programokat, sikerült is megnyitni, aztán jött a döbbenet: valaki látja is ezeket a hangyányi betűket? Mert nekem a szemem kiesik, remélem az APEH áll egy egészségkárosítási per elébe...

Ráadásul kinyomtatni sem lehet ha jól látom amíg nincs kitöltve, pedig én jobb szeretném inkább kézileg kitölteni, pontosan az előbbi ok miatt.

Vagy ugyanezt a nyomtatványt megkapom APEH kirendeltségen is?

Rexor # 2008.03.03. 15:42

Daniel, annyira nem vészes. Ha megkapod az elszámolást, azon szerepelnek elvileg a sorok számozása meg fog egyezni a bevallás számozásával. Ha sikerül letölteni a bevallást menni fog.

nandy # 2008.03.03. 14:42

Az APEH oldaláról letölthető (nyomtatványok, 0753).

http://www.apeh.hu/…ok/0753.html?…

Innen kell a 0753.exe és az abev2006telep.exe.
Először ez utóbbit kell feltelepíteni, majd a 0753-as nyomtatványt.

Daniel74 # 2008.03.03. 10:10

Kedves Nandy,

köszönöm a gyors választ!

Miután eddig 9 évig mindig a munkahelyem készítette el az adóbevallásomat teljesen járatlan vagyok abban hogy hogyan készítsem el saját magam. De azért meg fogok vele bírkózni :) Űrlapot vagy formanyomtatványt az APEH-től kell beszereznem? Honlapjukról (apeh) letölthető vajon? Ránéztem az APEH honlapra, nekem sajnos kínai.

nandy # 2008.03.03. 10:00

Saját magának kell az adóbevallást elkészítenie 2008. május 20-ig.

Daniel74 # 2008.03.03. 09:56

Tisztelt Jogász Hölgyek-, Urak!

A következő kérdésben kérném segítségüket:

2007. szept. 30-án szűnt meg közalakalmazotti munkaviszonyom. Azóta munkanélküli vagyok. A munkaügyi hivataltól 2007 október vége óta álláskeresési járadékban részesülök.
Az elszámolási papírjaim mind megvannak, tehát adminisztrációs probléma nem lesz, a kérdés csupán az hogy akkor az én 2007-es adóbevallásomat hogyan készítsem el? Az előző munkahelyemmel fel kell vennem a kapcsolatot, be kell vonni őket? És mi a határidő???

Minden segítséget köszönök előre is!

nandy # 2008.03.02. 22:31

Sziszi:

Az adójóváírás összege 90.543 Ft. Ez kell beírni a 29. sor b) oszlopába.

(Feltételezve, hogy más jövedelmed - pl. ingatlan értékesítés, stb. - nem volt)

nandy # 2008.03.02. 22:27

Icus

igen.

Icus82 # 2008.03.02. 14:47

Sziasztok!
Kérlek tájékoztassatok, hogy kötelező -e adóbevallást beadnom, ha rendelkezek adószámmal?
Előre is köszönöm!
Icus

sziszi79 # 2008.03.01. 17:45

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert nem boldogulok az adóbevallással!!
10 hó bérjövedelmem volt, az összege 1.457.144,- Ft. Adójóváírást kettő hónapban érvényesítettem, tehát most 8 havit visszakapok.
A bevallás 29. sorában mit kell szerepeltetnem?
A 10 hónapot és a 90.000 ft-ot, vagy
a 8 hónapot és a 72.000 ft-ot.
A munkáltatói igazoláson egyébként 10 hó van, és 18.000,- Ft (gondolom azért mert ezt az adóévben megkaptam!).

Fontos lenne!
Köszönöm szépen a segítséget!!

nandy # 2008.02.25. 16:27

Helyes :)

Eaglet # 2008.02.25. 15:08

Igy teszek, akkor havonta utólag, de izibe..

nandy # 2008.02.25. 11:26

Ne kérj előre pénzt, nem ezt mondtam.
Csak azt, hogy nem kellene két évet várni... :)

Eaglet # 2008.02.25. 10:31

Rendben ! Nem kezdek ügyvéddel :)) Előre probálok majd könyvelési díjat bekérni ha jön új kuncsaft.

nandy # 2008.02.24. 21:45

Ev-nél a pk-n kívül kiegészítő analitikát kell vezetni többek között az APEH-hel szembeni kötelezettségekről/követelésekről :)

A fizetési készségét viszont folyószámla nélkül is fel lehet mérni :) Döntsd el, mi a jobb. Évekig várni a pénzedre, vagy szépen kitessékelni az ajtón... (amíg vannak olyan könyvelők, akik megengedik a T. Ügyfélnek, hogy az évekig tartozzon....)

De ügyvéddel ne kezdj jogi vitába. :) És ne kérjed a jelszavát.

Eaglet # 2008.02.24. 21:39

Egyéni vállalkozásról van szó, tehát nincs főköny.
A komplett könyvelést, adóbevallást kérte. Nem volt semmi erőszak :)) rengeteg könyvelő van még, csak észrevette hogy nem kell rögtön fizetni.
Nem fog egyébként sehova sem menni, csak duzzog hogy megtudtuk a tartozását és ebből azt is, hogy mi sem fogunk hozzájutni egyhamar a könyvelési díjhoz.

nandy # 2008.02.24. 21:30

nincs jogunk kinyomtatni és ellenőrizni az ügyfelek adófolyószámláit, amelyek vizsgálata nélkül szinten bekaphatunk bírságot ?

Ez igen gyenge érvelés. Ugyanis ti csak akkor kaphattok bírságot, ha meghatalmazottként be vagytok jelentve az Adóhivatalhoz. És akkor is csak azon időszak vonatkozásában, mely titeket érint. + a főkönyvből is látszik a kérdéses adat...

nandy # 2008.02.24. 21:22

Szerintem:

1. ha az ügyfél átadja a jelszavát, azzal felhatalmaz arra, hogy az adataihoz hozzáférj. Más kérdés, ezt önszántából tette, vagy kényszerítettétek rá? Nálatok az utóbbi játszik.
Ebben az esetben lehet, hogy az ügyfél - szóban - csak a bevallás beküldésére adott felhatalmazást, másra nem. Kérdés, hogy utólag tudja-e bizonyítani? (továbbra is mondom: könyvelő a főkönyvből egyébként is látja az adónemeket felhalmozott tartozást/túlfizetést.)

2. ha az ügyfél meghatalmazást ad a képviseletre, akkor egyértelmű: hozzáférhettek a cég adataihoz, folyószámlájához az ügyfél jóváhagyásával.

Arra emlékszem, hogy ment az észosztás, talán nem kellett volna arra hallgatni.

Eaglet # 2008.02.24. 20:55

Két éve egy másikon fórumon riadóztattak, hogy nehogy elvállaljuk az "alánk" regisztrálást. Ezek szerint ez alaptalan volt. Egyébként ha elszúrunk valamit akkor egyszerüen odaadom a pénzt a kuncsaftnak. A szerződések szerint is az elszúrt melóért helytállunk.

A fő kérdés továbbra is, hogy ezek szerint nincs jogunk kinyomtatni és ellenőrizni az ügyfelek adófolyószámláit, amelyek vizsgálata nélkül szinten bekaphatunk bírságot ?

nandy # 2008.02.24. 19:55

Igazából meg tudod mondani, mitől féltek? Miért nem a saját nevetekben adjátok be a bevallásokat?

A képviselő nem felel az adóbírságért, csak a mulasztási bírságot terhelhetik rá. A mulasztási bírság vajon miből adódik?
Elkésett bevallás, hibás, hiányos bevallás.... Ez nem az ügyfél felelőssége, nem az ő feladata kitölteni, ellenőrizni, beküldeni a bevallást, hanem a könyvelőé (vagy akit megbízott).
Azért nem büntetnek, ha 0-ás bevallást küldesz, csak küldd be időben, később lehet önrevíziózni. Tehát még az sem kifogás, hogy az ügyfél nem hozta időben az anyagot...
Bár még azt is megteheted, hogy a bevallás határnapján küldesz egy igazolást arról, hogy azért nem küldöd a bevallást, mert az ügyfél nem hozta az anyagot. Ebben az esetben sem te fogod kapni a büntit.

Tudod, régen nagy probléma volt az, hogy a könyvelő - hiába kapta meg időben az anyagot - késve, vagy egyáltalán nem küldte el a bevallást. Ki kapta a bírságot: Naná. hogy az ügyfél, akinek köze sem volt az egészhez.
A könyvelő meg vagy kifizette neki zsebből a bírságot, vagy nem.

És már ne haragudj, én nagyon nem venném jó néven, ha az egyik bevallásomat (a saját jelszavammal) te hibásan küldenéd be, és ezért én kapnám a büntit...

nandy # 2008.02.24. 19:48

Ő meg nem tudja elküldeni így vagy átadja a kódot vagy keres más könyvelőt.

Na látod, ez az, ami nagyon zavar engem.

Vagy odaadja a jelszavát, vagy keressen mást... Én biztos keresnék mást, dehát nem vagyunk egyformák. Sajnos.

nandy # 2008.02.24. 19:46

anhelita:

nem utalják ki. Mivel látni fogják a folyószámládon, hogy más adónemen tartozás van.
Csak akkor fizetnék vissza az adótöbbetet, ha időközben be is fizetnéd az illetéket.

Eaglet # 2008.02.24. 18:58

Még visszatérve az előzőre. Mi nem kértük el a jelszavát, de mivel a géphez nem engedem oda, Ő meg nem tudja elküldeni így vagy átadja a kódot vagy keres más könyvelőt. Ehhez eddig mindig ragaszkodtunk. Tehát mindig eldönthetik, hogy igénybe veszik így a könyvelést vagy elmennek máshoz.

anhelita # 2008.02.24. 15:58

Köszönöm sikerült kitölteni a 11-es lapot is.

Jövő héten be is küldeném az adóbevallásomat, és még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha kérek átvezetést, de közben küldik a papírt, hogy fizessem be az illetéket, akkor mi történik? Kiutalják nekem mégis az adójóváírást? Mert gondolom az adóbevallás feldolgozása azért eltart majd egy ideig.

Enteki # 2008.02.24. 14:51
  1. A főlapon jelöld be hogy átvezetést kérsz (X)
  2. A 11-es lapon két nagy "oszlop" van. Az elsőről vezeted át a másodikra (tehát a bal oldali adónem kódnál kell kitölteni az SZJA-t (113-as adónem) összeg a teljes visszaigénylés. Majd a jobb oldalon pedig az illetékét (nézd meg a folyószámlán az illeték adónemét, ez megyénként más), majd oda is írd be az összeget. Ha véletlenül több lenne a kiutalandó SZJA mint az illeték fizetési kötelezettség, akkor a kiutalandó oszlopba írd be a maradékot.
  3. Ha ez nem világos kérled emailben írd meg a telefonszámod és online helpet is adhatok (enteki@citromail.hu) :)