ERSTE kéri az OTP - s bankszámlakivonaot


Kinglány # 2018.10.08. 07:24

Rendben értem. Köszönöm.

drbjozsef # 2018.10.08. 07:21

A GDPR nem tiltja, hogy adatokhoz jusson, az csak szabályozza, hogyan kezelje az adatokat. Ha kiadja engedélyed nélkül harmadik személynek, hogy hány tekercs klotyópapírt vettél szeptemberben, akkor érévnyesíthetsz ellene bizonyos jogokat (bár ebben sem vagyok biztos, a wc papír tekercsek száma nem közvetlen személyes adat, az alapján talán nem lehet beazonosítani téged, ha igen, akkor ott más, urológiai problémák lesznek).

Biztos tehetsz ellene, kérhetsz pont a GDPR-re hivatkozva tájékoztatást, hogy mire és hogyan használják fel az adatokat, még bejelentést tehetsz hivatalnál, de ez még el fog tartani néhány hónapig akkor, és utána, ahogy KBS írta, eléggé kétségessé válhat, ha érted, mire célzok, az adóstárs elengedése. Nem kötelelesek arra ugye.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.08. 07:18

Mondom: indokolnod sem kell. Senki nem fog kényszeríteni, hogy bármilyen adatot, iratod kiadj nekik.

Kinglány # 2018.10.08. 07:14

Köszönöm! Ezek szerint a bankokra ilyen vonatkozásban nincs határ? GDPR-hoz hasonló (tudom, az személyes adatra megy), vagy egyéb, amire hivatkozhatnék a privát adataim megismerhetőségét illetően?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.08. 06:37

Csak azt az iratot kell átadnod neki, amelyet te akarsz. Te döntöd el.
Legfeljebb nem engedik ki az adóstársat a kötelemből. Mert azt meg ők döntik el.

Kinglány # 2018.10.08. 06:19

Üdv Mindenkinek!

Erste banknál van folyamatban 130 napja kérelmem adóstárs kivezetésére. (Bár max 90 napos az eljárás elvileg)
Kb 30 hiánypótláson vagyunk túl, szerintem lövésük sincs milyen mozit néznek, mert ez jön le a hiánypótlási kérelemből, és abból, hogy újra meg akarták vásároltatni velem azt az ingatlant, ami már 5 éve az enyém... De nem ez a lényeg.
Folyamatos adatbekérés zajlik, amit rendre teljesítek. Áprilistól folyamatosan bekérik a jövedelmem igazolását. Ezt is megkapták mindig. Jövedelem igazolást a munkáltatótól először 3 hóra kimutatva. Majd folyószámla kivonatot, mely nem náluk, hanem az OTP-nél van, mivel oda jön a fizetésem. Majd a fizetési bérpapíromat is. Pénteken újra kérték az OTP folyószámla kivonatomat, melyre válaszként megküldtem a kitakart kivonatot, melyen CSAK és kizárólag a jövedelem jóváírása szerepel. Mert, hogy nem gondolnám, hogy tudniuk kell mikor hol és menyiért veszem a papírzsebkendőt, wc papírt vagy a fogamzásgátlómat. Erre közlik, hogy ha teljes egészében nem kapják meg, nincs bírálat. Van ehhez joguk? A privát szférámba valóban ennyire bele kell látniuk egy adóstárs kivezetési kérelemben?? Miért kell látniuk ezt? Mivel védekezhetek?