Megteheti ezt egy bank? Jogos?


drbjozsef # 2019.07.14. 08:52

Igen, megtehetik.
Ha a követelés valós, akkor azt követelhetik.

Mondjuk jó eséllyel a követelés elévült. Erre utal az is, hogy eladták behajtócégnek a követelést. De biztos nem lehetsz benne.

Ami fontos, hogy ha fizetési meghagyást küldenének, akkor annak időben ellent kell mondani. Ha elévült, nem tudják behajtatni, ha nem, akkor perben fogják ezt bizonyítani, és ennek költségeit is te fizeted. Ez a te kockázatod. Azért 9,5 év igen jó eséllyel jelent elévülést. Sima levelekkel ne is igen törődj, ha fizetni amúgy nem akarsz.

Useless # 2019.07.13. 14:10

Édesanyám 10 éve halott. Öröklés után voltak hitelei amiket azóta ki is fizettünk.
Pár hónappal ezelőtt kaptam egy levelet egy banktól hogy tartozok neki összesen 1,3 millióval (280.000+kamatok). Mivel hagyatéki tárgyaláson nem jelezték igényüket, az elmúlt 9,5 évben nem kerestek soha. Én a hitelről nem tudtam semmit! Így megírtam nekik, hogy én erről nem tudok semmit és a tartozást nem ismerem el! Eltelt pár hónap és most kaptam egy levelet egy behajtótól, hogy fizessem ki a pénzt vagy ilyen meg olyan jogi következményei lesznek.

Szeretném megkérdezni tőlem okosabb emberektől, hogy ez így jogilag teljesen normális? Megteheti velem ezt egy bank??

Viccnek tartom az egész eljárást.

Segítséget előre is köszönöm!