Digitális termékek ÁFA - ja


dtommy79 # 2020.11.30. 09:24

Üdv,

Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni.

Digitális (fizetés után letölthető) termékeket szeretnék értékesíteni, nem csak magyarországon. Az ÁFA számításában nem vagyok teljesen biztos.

Alapvetően három verzió lehetséges:

  1. A vásárló EU-n kívüli
  2. A vásárló EU-n belüli, de nem rendelkezik EU-s adószámmal
  3. A vásárló EU-n belüli és érvényes EU-s adószámmal rendelkezik.

Az információkat amiket eddig találtam én valahogy így értelmezem:

  1. Ha a vásárló EU-n kívüli, akkor ÁFA nem kerül felszámításra.
  2. Ha a vásárló EU-n belüli és nincs érvényes EU-s adószáma, vagy magyar akkor 27% ÁFA kerül felszámításra.
  3. Ha a vásárló valamelyik EU-s országból jön érvényes EU-s adószámmal, akkor a termék ÁFA-ja levonásra kerül.

Ez így jó lehet?

Viszont a szoftvernél amit használok az EU-s adószám leellenőrzésére az alábbi üzenetet látom:

EU VAT laws for digital goods changed on January 1, 2015, affecting B2C transactions only. VAT on digital goods must be calculated based on customer location, and store owners need to collect evidence of this via IP address and Billing Address.

Dióhéjban: A digitális termékek értékesítése során a magánszemélyekre vonatkozó EU-s ÁFA törvények 2015. Jan. 15-én megváltoztak. A digitális termékek ÁFA-ját a vásárló székhelye szerint kell kalkulálni, és az értékesítőknek ezt IP cím és számlázási cím alapján kell tudni bizonyítani.

Tehát akkor elvileg nem is a 27% ÁFA-t kellene felszámítani, hanem a vásárló országának (székhelyének) az ÁFA értékét?

A válaszokat előre is köszönöm