Jogtalanul inkasszózott építményadó visszaszerzése


nyusz66 # 2021.09.16. 17:33

Idős szüleim nem túl szerencsésen adtak túl a közös udvarban lévő egyik lakáson, amit örököltek.
A tulajdonos még mindig nem fizette ki a teljes vételárat, jelenleg végrehajtás folyik ellenük.
Emiatt a tulajdoni lapon még - érthetően - a szüleim szerepelnek.
Így viszont a keletkezett építményadó tartozást - hiába leveleztek a jegyzővel - végül inkasszóval anyukám számlájára terhelték több részletben (sok éve pereskednek már, a vevő azóta mindenféle tartozásokat felhalmozott).

Mi a módja, hogy az így jogtalanul beszedett összeget visszakapják?

A jegyző annyit mondott, hogy itt nem működik a gáz és áramszolgáltatónál használt módszer, hogy ellentmond a fizetési meghagyásra és perré alakul - mert a házadót rögtön inkasszózzák...

Kogeza # 2021.09.17. 18:04

Jogosan vonták le szüleidtől az összeget, mert még ők a tulajdonosok. Esetleg a vevőn lehet majd érvényesíteni a megtérítési igényt a szüleidnek, de még ennek sikere is eléggé kétséges számomra

nyusz66 # 2021.09.29. 16:13

A víz, gáz és villany tartozásokkal és végrehajtással mind meg tudták oldani, hogy az adásvételi birtokában a tartozást átírták a vevő nevére.
Erre nincs valami mód ebben az esetben?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.29. 17:18

Nincs. A felsoroltaknál szerződsz - ez meg jogszabály előírta köztartozás.

gylab # 2021.10.04. 07:46

Nekem hasonló volt az eladott autómmal, a vevő nem iratta át, és bizony az adó kötelezettje az országos gépjármű nyilvántartásban bejegyzett üzembentartó/tulajdonos. Hogy valójában eladtam, az teljesen irreleváns. Hogy be is jelentettem az eladást, csak annyiban, hogy nem tudtam kivonatni a forgalomból. 2 évig végrehajtásban vitták el az adót, mert befizetni nem voltam hajlandó.

drbjozsef # 2021.10.04. 08:40

Hasonló. Az.