fogászati ellátás mint költség


valinéni # 2021.11.24. 14:09

Tisztelt Fórumozók!

Esetleg tudja valaki, hogy egyéni vállalkozásban a magánrendelői fogászati ellátás (implantátum ,korona, híd) elszámolható -e költségként.

A válaszokat előre is köszönöm.

Vali

Rexor # 2021.11.26. 12:39

Ez nem igazán vállalkozás érdekében felmerült költség, tehát nem.

Szomorú örökös # 2021.11.26. 16:05

valinéni

Esetleg tudja valaki, hogy egyéni vállalkozásban a magánrendelői fogászati ellátás (implantátum ,korona, híd) elszámolható -e költségként

Egyetlen esetben lehet elszámolni, ha az illető vállalkozó színpadi előadóművészettel foglalkozik.
Ott ugyanis bizony ez benne van a felsorolásban:

Költségként számolhatja el főként:

  • a bevétel megszerzésével közvetlenül összefüggő kiadásokat (például a színpadi megjelenéshez kapcsolódó esztétikai és kozmetikai cikkekre, illetve szolgáltatásokra fordított kiadást

Ezt simán rá lehet fogni, így szerintem elszámolhato. Egészen konkrétan én is előadóművész vagyok és anno simán elszámoltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.26. 16:20

A kilencvenes évek elején - tehát a vállalkozási ügyek "tanulóidejében" volt ez sokat forgó kérdés. Úgy emlékszem, hogy akkor arra jutottak, hogy egyes szakmák esetében elszámolható. Értelemszerűen az olyan szakmáknál, amelyekben a beszéd, így az ép fogazat elvárás, kvázi munkaeszköz, mint például az ügyvédek.
Ugyanígy az öltönyt, nyakkendőt (kiskosztümöt, körömcipőt) is elismerték, de ezt később a gyakori visszaélések miatt megszüntették. Nem tartom kizártnak, hogy a fogászat tekintetében is szigorodott a gyakorlat.

drbjozsef # 2021.11.26. 18:33

Mondjuk Nick Árpi biztosan elszámolhatja - foggal szokott kamiont meg repülőgépet húzni. Teljesen a vállalkozása érdekében van...