A munkaügyön utána néznek a végzettségnek?


Majordomus # 2022.10.13. 22:11

Így van. Útólag sokba kerülne...

Szomorú örökös # 2022.10.13. 16:16

valaki19

ha csak 8 általánosa van, akkor járna a 75%, mivel azzal és a 25 éven aluli korával együtt már teljesült 2 feltétel......Ha letagadnánk hogy szakmunkást végzett és csak a 8 általánosról mutatnánk bizonyítványt amikor nyilvántartásba veszik akkor ennek utána is néznek? Ha igen, mi lehet a következménye?

Én nem tenném, gyakorlatilag ez költségvetési csalásnak számítana szerintem.

valaki19 # 2022.10.13. 11:48

Kedves Fórumozók!
Egyéni vállalkozó vagyok, fel szeretném venni egy barátom, aki 25 év alatti, a munkaügyön adnának is támogatást a fizetésésre, maximum 50%ot, 150.000ftig.
Van 9 feltétel, amiből ha 2nek legalább megfelelne akkor 75% járna nekem vissza. Szakmunkás végzettsége van, ami munkát beszéltünk az nem igényel végzettséget, 8 órára 200.000ft a minimum, abból 163at kapna kézhet, csak a TBt vonnák neki, könnyű munka nagyon, csak papíron lenne 8 órát. Mellette napi bejelentéssel dolgozik heti pár napot máshol, így viszonylag jó pénze lenne havonta. Viszont így 100.000ftomba kerül havonta, ami kicsit sok, viszont mindenképp segíteni akarok neki, legalább erre a fél évre amíg jár a támogatás, valamint ha a 75% járna vissza akkor többet tudnék neki fizetni.

A kérdésem arra irányul, hogy van egy feltétel a 9ből, miszerint ha csak 8 általánosa van, akkor járna a 75%, mivel azzal és a 25 éven aluli korával együtt már teljesült 2 feltétel. Viszont ő már párszor regisztrált a munkaügyre, nem tudom benne van-e a régiek miatt a rendszerben. Ha letagadnánk hogy szakmunkást végzett és csak a 8 általánosról mutatnánk bizonyítványt amikor nyilvántartásba veszik akkor ennek utána is néznek? Ha igen, mi lehet a következménye?

Valamint van egy olyan feltétel, hogy ha például faluban él akkor is jár 25 éven aluliként a 75%. Mivel az anyjával él, ott van bejelentve, de az városi cím. Ha egy falusi ismerőse ideiglenesen bejelenti az úgy jó lehet? Lehet egyáltalán egy fix bejelentett címe, plusz egy ideiglenes, vagy akkor ki kell jelentkezzen a mostaniból?