TB fizetés


végrehajtó1 # 2012.02.09. 17:05

nem kell bemenned.Önkormányzat le jelenti

mucogi # 2012.02.09. 15:50

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne csak!
Megkértem az önkormányzattól TB-támogatást.Megadták,de szeretném tudni,be kel menjek az APEH-hoz valamit kitölteni vagy nem?mert az idei csekket még nem kaptam meg.köszönöm.

mucogi # 2012.02.09. 15:50

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne csak!
Megkértem az önkormányzattól TB-támogatást.Megadták,de szeretném tudni,be kel menjek az APEH-hoz valamit kitölteni vagy nem?mert az idei csekket még nem kaptam meg.köszönöm.

vujutka # 2012.02.09. 10:36

Jó napot!
Az lenne kérdésem hogy fizettem magam után a Tb járulékot a 2011-es évben. Idén újra meg kell kérnem vagy automatikusan küldik a 2012-est?

Szanci89 # 2012.01.26. 12:27

Sziasztok!

Próbaidő alatt derült ki, hogy babát várok, így sajnos munkanélküli lettem. 90 napig kaptam munkanélküli segélyt. Ez lejárt a hónapban, így a tb-m is lejárt... A férjemmel élek együtt , ő 80 000 ft-ot keres, így gondolom nem vagyok jogosult arra, hogy az Önkormányzat fizesse helyettem a tb-m. Pedig sajnos jól jönne,mivel, csak a rezsink 60 000 Ft!

Válaszotokat előre is köszönöm!!

I-83 # 2012.01.05. 17:20

végrehajtó1

Köszönöm a válaszod, nem kapok jövedelempotlót és a munkaügyi központban sem vagyok regisztrálva. Ez jelenthet akadályt az ügyintézésben szerinted? A feltételeknek (amiket leírtál) megfelelek, de gondolom ezt papírral kéne igazolnom.

végrehajtó1 # 2012.01.05. 10:38

éhező
Aki mondta attól kérdezd.

végrehajtó1 # 2012.01.05. 10:37

I-83

Ha jövedelempótlót kapsz akkor ezzel automatikusan jár.
Ha nem akkor írásban kérd és az anyagi helyzetedtől valamint a veled élők anyagi helyzetétől függően adható.
Az egy főre jutó jövedelem 28500 ft-t nem haladhatja meg.

éhező # 2012.01.04. 11:16

Olyan kérdésem lenne, hogy fizettem magam után TB-t míg nem volt állásom.
Most már van munkám, viszont kaptam elmaradásról szóló papírt.
utána kérdeztem és azt mondták, hogy valamilyen nyomtatványon kell kérni a lemondását, mivel nem szűnt meg magától a dolog.
Meg tudná valaki mondani, hogy honnan tudom a megfelelő nyomtatványt letölteni?

I-83 # 2011.12.28. 13:41

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésem lenne: 2012 januártól szeretném kérni az önkormányzattól a tb fizetésének átvállalását 1 évre, azonban nem tudom pontosan, hogy ehhez milyen papírok beadása szükséges?
Válaszokat előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.12.27. 00:18

Jelenleg a kisfiammal vagyok itthon gyesen

biztosítva vagy

nyikiric # 2011.12.26. 14:25

Tisztelt HOzzáértők!

segítséget szeretnék kérni. Kb. 5 hónapja nincs munkahelyem. Regisztrálva vagyok a munkaügyön, de onnan járandóságot már nem kapok. Jelenleg a kisfiammal vagyok itthon gyesen mert tartósan beteg. Bár a gyes és a csp a férjem nevén van. Namost mióta a munkaügytől nem kapok semmit a tb-t nem fizeti utánam senki tehát én sem. Azt szertném kérdezni, hogy ha a gyest és a csp-t a nevemre kéretem akkor abból levonásra kerül a tb vagy ez hogy működik. Mert mikor még gyesen voltam nem kellett a tb-t külön fizetnem ezért gondolom, hogy abból vonták.
A férjemnek van munkája és eddig az ő nevén volt a gyes. Tehát a nevemen jövedelem nincs abszolút. Így kaphatok büntetést az APEH-tól? Valamint akkor ha a gyes a nevemre kerül akkor kell fizetnem utána Tb-t vagy nem? Ha igen mennyit és hova kell fizetnem akkor? Köszönöm szépen

végrehajtó1 # 2011.12.23. 12:53

Fellebbezd meg ha még lehet.
Bár az az igazság hogy 1 fokon kellett volna legalább vélelmezned hogy az adó megfizetése a magad és a veled élő hozzátartozók megélhetését veszélyezteti

vzoli0917@citromail.hu # 2011.12.23. 12:36

Azt szeretném tudni,hogy az élettársam 2006-ban lejárt a gyes.Innentől kezdve nem fizettük a tb-jét mivel fogalmunk sem volt róla ,hogy kell .azóta regisztrált munkanélküli munkahelye nincs keresete nincs .Nemrég az apeh kiküldte a számláit 2006-2011-ig visszamenőleg ,ez 370000 ft.Irtam ,hogy engedjék el méltányosságból és következő hónaptól fizetem neki de ezt elutasította mivel elvileg be tudnám fizetni a rendelkezésre álló adatok alapján.Nagyjából 32000 ft marad fejenként hitel van 4-is amit alig tudok fizetni.Kérdésem lenne mit kell tegyek ez ügyben milyen jogi megfogalmazást kell tennem hogy valami történjen.

Rexor # 2011.12.21. 13:56

Ez sajnos nem kívánságműsor. 5 évre visszamenőleg kérhetik az un. egészségügyi szolgáltatási járulékot.

markab # 2011.12.21. 13:28

Több éve nincs munkaviszonyom és munkanélküli segélyt sem kapok.
A TB járulékot magán úton sem fizettem be, természetesen más sem fizette helyettem.

Azt hallottam, hogy az APEH felszólítást és büntetést küldözget azoknak a magán személyeknek, akik nem fizették be az egészségügyi járulékot.
És visszamenőleg behajtja ezt az összeget.
Kérdésem a következő:
Tényleg behajtják ez elmaradt TB befizetést a magán embertől? (én 8 éve nem fizetek és még nem keresett meg az APEH ez ügyben)
Hány hónapot vagy évet kell visszamenőleg befizetni?

Szokták mondani, ha akarok ingyenes orvosi ellátást, akkor fizetni kell a TB-ét, bla, bla bla..
,de a kérdésem nem az orvosi ellátásról szól. Nem akarok ingyenes orvosi ellátást.

klau1 # 2011.12.15. 08:16

Ez elmaradt, hogy nem EU-s államban élek...
Köszönöm a válaszokat.
Üdvözlet

klau1 # 2011.12.15. 08:14

Van Magyarországon bejelentett lakcimem, kint pedig tartozkodásim. Háztartásbeli vagyok, nem adózm sehol. De ha történik valami akkor a külföldi biztositást veszem igényben, jobban megbizom az ottani magánkorházakban.
Mert ilyen esetben teljesen fölöslegesnek érzem, hogy magyarországon fizessek, vagy hogy egyáltalán 2 országban fizessek.
Mi a teendő a tb-vel?

Katieee # 2011.12.15. 08:01

Tisztelt Fórumozók!

Ikreim áprilisban töltik be a 3. életévüket, az ikergyes 6 éves korukig jár,viszont családi okok miatt 6 éves korukig nem tudok elmenni dolgozni(jelenleg van munkahelyem, de közölték velem hogy ha 3 évesek lesznek egyből kirugnak(mivel már nem véd a törvény).A kérdésem az lenne hogy az ikrek 3 éves korától nekem kell fizetnem a tb-t(ha igen mennyi a tb havi összege) vagy a gyes ellátás miatt biztosított vagyok? Előre is köszönöm a válaszukat!Üdvözlettel: Réz Katalin

Rexor # 2011.12.15. 07:55

A biztosítási jogviszony illetve a fizetési kötelezettség attól függ, hogy mely országban folytatsz kereső tevékenységet. EU országban és az ún. „egyezményes államban”-ban (volt Szovjetunió és volt Jugoszlávia utódállamok) esetén csak az adott országban kell tb-t fizetni. Ha Magyarországon nincs bejelentett lakóhelyed, akkor nem kell járulékot fizetned, egyébként egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni.

klau1 # 2011.12.14. 18:25

Üdvözlet minden forumozonak.

Remélem itt válasz kapok kérdésemre. Akiket eddig kérdeztem mindenki mást mondott.

Külföldön élek és ott van biztositásom. Ettöl fizetnem kell-e magyarországon a tb-t?
Eddig fizettem, de nem veszek igénybe magyarországon semmilyen szolgáltatást.

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlet.

Marja # 2011.12.14. 14:57

köszönöm:)

Rexor # 2011.12.14. 14:49

Akkor nem, mert kisebb mint a minimálbér 30%-ka.

Marja # 2011.12.14. 14:04

Megbízási díjat, magánszemélynek.

Rexor # 2011.12.14. 13:46

Attól függ mit fizetsz ki és kinek.. :)