TB fizetés


nonolet # 2018.01.12. 09:57

Lkerk

Ahog yrexor írja, de 2018-ban már inkább 80 eFt/hó a CSAK nélkül normál adózással a havi minimum költség.

https://www.hrportal.hu/…or_2018.html?…

Ha alapszintű KATA adózás, akkor pedig 55 eFt/hó

Mivel az adó+járulék mellé van a kamarai díj (évi 5 eFt) és a helyi adó (IPA) is.

- -

Avagy bármit önállóan, főállás szerűen elkezdni
csak akkor éri meg, ha MINIMUM havi
70 eFt KATA adózás esetén
vagy
90 eFt normál adózás esetén
haszon keletkezik belőle!

De ekkor még nem kerestél semmit....

A nettó-adózott jövedelem a fenti haszon szinttől fölfelé indul csak.

- - - -

KATA esetén minden további haszon Ft a tiéd "ingyen" egészen évi 12 millió árbevételig.
(8 millióg ÁFA mentesen, utána már ÁFA-san)

NORMÁL adózás esetén

  • 91770 Ft/hó további haszon közterhe már rendezve van, kivehető (plusz a CSAK=családiadókedvezmény, ha van rá mód)
  • de a további nettó Ft-ok esetén 100 Ft haszonból csak 50-60 Ft vehető ki, az adózás módjától függően.

Azaz kb. a haszon fele a tiéd legálisan normál adózással.

miti5 # 2018.01.12. 19:50

Ennek az idióta nonoletnek ne higgyetek,,,idióta okoskodó ember, az elévülés 4 év!!ezt még a nav ügyfélen is megmondják!!még az agya leragadt az 5 évnél,amikor kirugták ,ott megállt a tudománya!!!

nonolet # 2018.01.13. 12:01

Az adókötelezettségek végrehajtásának időbeli korlátját jelenti az elévülés.

1.
2016. június 30-ig hatályos szabályozás szerint az elévülési idő 5 év volt.

2.
A 2016.július 01-től hatályos szabályozás az elévülési időt 4 évre csökkentette.

Tehát az újabb ügyekben már 4 év elteltével

  • a jogszabályban meghatározottak kivételével -

a tartozásokat törölni kell, így
azok végrehajthatósága is megszűnik.

Fontos kérdés, hogy mikor indul a 4 éves elévülési idő.

A jogszabályi meghatározás szerint
a tartozás esedékessége évének utolsó napjától !

- -

1.
Az adótartozások keletkezése két okra vezethető vissza:

Az egyik, hogy az adózó benyújtja az adófizetési kötelezettséget tartalmazó bevallását és ezen fizetési kötelezettségének nem tesz eleget.

2.
A másik amikor a NAV állapítja meg egy ellenőrzés keretében az adófizetési kötelezettséget (adóhiány, adóbírság, késedelmi pótlék) és az erről szóló határozat jogerőssé és végrehajthatóvá válik.

A jogszabály meghatározza azt is,
hogy
mely esetekben hosszabbodik meg az elévülés időtartama.

Amennyiben az adótartozást végrehajtás alá vonták,
akkor az elévülési idő 6 hónappal meghosszabbodik.

Függetlenül a végrehajtási cselekmények számától csak egyszer 6 hónappal hosszabbodik az elévülés ideje.

Az elévülést ugyanakkor megszakítja az az időszak,
amikor a végrehajtás szünetel: ilyen eset, amikor a tartozás vonatkozásában méltányossági kérelem kerül előterjesztésre vagy bírósági felülvizsgálat esetén a adóhatósági határozat végrehajtásának felfüggesztését indítványozzák.

nonolet # 2018.01.14. 11:12

miti5

Kedves Kovács Áron!

Köszönöm a magánba küldött gyalázkodó írásaid is...
Határozottan feldobtak:-)

brulla007 # 2018.01.14. 13:56

nonolet

Köszönöm a tájékoztatást.
De valóban mindenhonnét azt a visszajelzést kapom, hogy a volt munkáltatóm fizet utánam.
Azért ha lehet elkezdem magam után fizetni.
Hátha nem lesz baj!

miti5 # 2018.01.14. 16:35

NONOLET

ami jár az jár jancsikám!!!-seggarcúakat szívesen tájékoztatom hogy mekkora barmok!!

Szomorú örökös # 2018.01.14. 17:15

miti5

Köszönjük ezt a fantasztikus bemutatkozást! Esetleg valami hozzáfűzni valód akad a témához is?

Rexor # 2018.01.15. 09:27

"De valóban mindenhonnét azt a visszajelzést kapom, hogy a volt munkáltatóm fizet utánam." Ezt a tájékoztatást nem tudom hol hallottad, de ez biztos, hogy téves, vagy valamit félreértettél. Ha nem állsz munkaviszonyban, akkor a volt munkáltatód miért fizetne utánad bármit is?

nonolet # 2018.01.15. 09:55

1.
Esetleg tévedésből...
(de akkor egyszer még vissza is követelheti)

2.
Valószínűbb, hogy a TAJ adatbázisban van hiba.
Akad ismerősöm, akinek már 10+ éve "rendezett" a TAJ statusa.

Akkoriban mondott fel neki egy kft. és azóta is háztartásbeli.

Nem fizet utána senki-semmit és ő sem fizet semmit.
Mégsem piros a TAJ száma...

Van ilyen rendszerhiba is, de ez is kibukik előbb-utóbb.

miti5 # 2018.01.16. 13:42

Szomorú senkinek:

olvass utána te másik faszfej,mielőtt belebüfögsz a mások dolgába!!!de szerintem a nonolet unatkozó bukott rendőr vagy,másik néven!!

miti5 # 2018.01.16. 13:42

Szomorú senkinek:

olvass utána te másik faszfej,mielőtt belebüfögsz a mások dolgába!!!de szerintem a nonolet unatkozó bukott rendőr vagy,másik néven!!

miti5 # 2018.01.16. 13:46

Nonolet fosonetnek:

Annyit nem tudsz h hány év az elévülés,,te okoskodsz itt??? leragadtál ember a 20éves törvényeidnél !
szerencsétlen!

nonolet # 2018.01.16. 17:32

...hogy ki és mennyire szerencsétlen a beteg agya miatt.
Azt jól bemutattad már önmagadon.

Köszike!

Szomorú örökös # 2018.01.16. 18:03

miti5

te másik faszfej,mielőtt belebüfögsz a mások dolgába

Egyszer már bemutatkoztál, nem volt kötelező még egyszer megtenni. Viszont tudod, nekem legalább jutott a nagy kalapból annyi intelligencia, hogy nem ilyen bunkó módon szólok be másoknak ismeretlenül, ahogy azt te tetted meg ma is. Azt hiszem, hogy ezek után nem sok keresni valód van itt. Jobb, ha magad törlöd, mielőtt ezt a moderátor teszi meg veled. ;-)

Szóval továbbra is az a kérdésem, hogy esetleg a témához is van hozzászólni valód, vagy bunkózol tovább? Esetleg írhatsz nekem is privát emailt, legalább akkor még több felhasználható adat lesz ellened, hogy a megfelelő helyen beterjesszem némi eljárásra. Biztos, hogy ezt szeretnéd? Inkább ne akard, mert az sokba fog fájni neked!

miti5 # 2018.01.27. 22:03
hány neved van itt te nono senki ??? Amit válaszoltam arra tudsz reagálni??-az elévülés idejével NEM VAGY TISZTÁBA te senki és te oktatsz itt ki akárkit?
  • te ??(pedig elég rég 2016 közepe tájékán megváltozott!!!) Hazug senki,,valaki akkor te leszel kitiltva te .....NULLA
miti5 # 2018.01.27. 22:06

pontokba szeded itt a mondandóidat milyen penge vagy???
óvodás te,,,egyébként egy nyugger szerencsétlen vagy tuti!!!
pihenjél ,szedd be a vérnyomás csökkentőt is!!
Ha nem tudsz embereknek tanácsot adni akkor pof.d lapos puttonyos!!!!

plb1993 # 2018.01.29. 18:11

Sziasztok!

Tavaly október 31-én járt le a diákigazolványom érvényessége. Egy ismerősöm diákigazolvány-matricáját átphotoshoppoltam a sajátomra, elküldtem a diákszövetkezetemnek, akik elfogadták, így az elmúlt 3 hónapban (november, december) tudtam még diákként dolgozni, azon a helyen ahol már több mint 1 éve vagyok.

Szeretném leszögezni, hogy tudom, hogy helytelen amit tettem, nem is szeretném folytatni ezt tovább, hanem rendes állásban elhelyezkedni.

Viszont nem hagy nyugodni a dolog, több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

Mennyire könnyen tud kiderülni ez az egész dolog?

A májusi adóbevallás során feltűnik a NAV-nál, hogy ezt a 3 havi jövedelmet (összesen kb. 220 ezer Ft) nem becsületes úton szereztem?

Tudtommal a diák jogviszony megszűnése után 45 napig van még TB-m, azaz december 15-ig. Az első TB-t tehát januárban kellett volna fizetnem. A fentebb említett dolog miatt azonban nem mertem, félve a lebukástól. Ha befizetem, akkor nő a lebukás kockázata - lévén, hogy diákmunkásként dolgozom, de mégis magam fizetem a TB-t? Ez a dolog feltűnik a rendszerben?

Ha kiderül, milyen következményekre lehet számítani?

Leszögezem még egyszer: vállalom a felelősséget ezért, sajnos olyan helyzetben voltam, hogy muszáj volt folyamatosan dolgoznom. Ez nem mentség természetesen, én a könnyebb utat választottam. Szeretném abbahagyni és - ahogy szokták mondani - jogkövető magatartást folytatni.

A segítséget előre is köszönöm.

Szomorú örökös # 2018.01.29. 19:19

plb1993

Tudtommal a diák jogviszony megszűnése után 45 napig van még TB-m, azaz december 15-ig.

Szerintem azalatt a 45 nap alatt is figyelmeztetnek, hogy rendezd a jogviszonyodat. Ugyanis az a 45 nap már csak átmeneti időszak, nem pedig rendezett TB jogviszony. Én így tudom, de aki okosabb, az majd elmondja, hogy mi a reális. Én csak egy laikus vagyok.

nonolet # 2018.01.29. 19:58

Rendes jogviszony az a 45 nap ...

nonolet # 2018.01.29. 20:09

plb1993

TÚL sokat kockáztatsz.
kb. közokirat hamisítás, csalás, adócsalás.

Ebből rossz esetben lehet letöltendő is!
Kurvára nem volt jó ötlet...

Hagyd abba és reménykedj, hogy az elévülési idő leketyeg baj nélkül.
2017-es dolgokat 2018-ban kel bevallani
Az elévülés így 2019-el indul és tart 5 évig, 2024-ben nyugodt lehetsz.

A rendszer vagy kibuktat vagy nem, de esélyesebb, hogy nem. Ennyire még nem kifinomult az adat összefésülés, szerintem.

Szóval, lapíts a múltat illetően...
... és várd az elévülést.

DE!

Hagyd abba ezt játékot!!!!

Vetesd fel magad rendes melósként.
Akkor lesz TB-d is.

Vagy, ha nincs melód és más jogviszonyod se,
akkor fizesd a havi 7320 Ft-t "eü szolgáltatási járulék"-ot.

A 2018 Január hónap után pl.
2012. február 12.-ig kell
bevallani és megfizetni.

VM07 # 2018.01.29. 22:41

Üdv!

Még tavaly adtam le a 17T1011-es dokumentumot annak rendje és módja szerint, ám azóta sem lettem biztosított (magyarán még mindig álláskereső vagyok). Kérdés: nekem újra le kell adnom a papírt (18T1011), vagy csekket kell csupán kérnem (nyilván ez utóbbi a logikus, mert a 17T1011-gyel a kezdeti időt jelöltem csak be)?

Előre is köszönöm!

plb1993 # 2018.01.29. 22:42

nonolet

"Hagyd abba és reménykedj, hogy az elévülési idő leketyeg baj nélkül.
2017-es dolgokat 2018-ban kel bevallani
Az elévülés így 2019-el indul és tart 5 évig, 2024-ben nyugodt lehetsz.

A rendszer vagy kibuktat vagy nem, de esélyesebb, hogy nem. Ennyire még nem kifinomult az adat összefésülés, szerintem."

A TB befizetésénél feltűnik az a NAV-nál, hogy volt az elmúlt 3 hónapban keresetem diákszövetkezetnél, viszont a TB-m rendezetlen (diákként ugye rendezettnek kéne lennie alapból)?

nonolet # 2018.01.29. 23:22

Vagy feltűnik, vagy nem.
Ha feltűnik majd szólnak.

A múlttal ritkán foglalkoznak...
HA MÁR VAN élő-rendezett status.
(van fontosabb dolguk is)

Mielőbb,
Legyen biztosítási jogviszonyod (akár csak heti 2 órás is)
vagy
fizesd magad után az "eü szolgáltatási járulék"-ot és kész.
(lehetelőeg már januárra is)

A többi majd kialakul.

Jó eséllyel nem lesz ügy belőle.
HA nem várod ki, amíg ők fedezik fel a lyukat, mert már túl nagy a halogatás miatt...

Szomorú örökös # 2018.01.30. 07:04

nonolet

Rendes jogviszony az a 45 nap ...

Egy sima történetnél lehet, de a srác esetében gáz lehet belőle. Mert mit is írt ő?

Tavaly október 31-én járt le a diákigazolványom érvényessége.

Ergo a szabályos jogviszonya már réges régen lejárt. Amit utána művelt, az csalás és lazán megbukhat vele, amennyiben kibukik a dolog. Tehát neki hivatalosan a 45 nap december közepén lejárt, feltéve, hogy előtte a jogosultsága megvolt 45 napig legalább folyamatosan. A szabály pedig így szól, akárhogy is nézzük:

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítotti/jogosultsági feltételek megszűnését követően 45 napig marad fenn, amennyiben a biztosítás/jogosultság a megszűnését megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt.

Az a baj, hogy a májusi adóbevallásban is hazudnia kell(enne), hogy ne tűnjön fel az adóhatóságnak. Azonban nem csak egy diákigazolvány alapján bukhat ki, hogy ő bizony már a következő 3 hónapban nem volt hivatalosan diák és ez azért eléggé nagy rizikó. Én így gondolom, de nyugodtan javíts ki, ha nem jól.

Rexor # 2018.01.30. 09:12

A lapítás ebben az esetben nagy baromság szerintem, mert belekeveri az iskolaszövetkezetet is a trutymákba. Szerintem azonnal jelezni kellene az iskolaszövetkezetnek, hogy mi történt, így ők is tudnak lépni. Biztos, hogy büntetőügy lesz belőle, de ha együttműködik és minden kárt megtérít az sokat nyom a latba. A sunnyogás csak súlyosbító körülmény.