adóvisszatérítés


wers # 2021.04.19. 08:29

Ahogy én nézem, nem is akar ott dolgozni.

Van egy olyan érzésem ahogy a stílust nézem, a munkáltató hasonlóan érezhet.

wers # 2021.04.19. 08:27

Megérkezett a visszatérítés :)

Majd kapsz 3 Ft késedelmi pótlékot.

:)) kíváncsiságból kiszámoltam a nav honlapján, 39 Ft lenne.

Még gondolkodom, bennük hagyjam-e.

drbjozsef # 2021.04.18. 16:24

Ahogy én nézem, nem is akar ott dolgozni.

Szomorú örökös # 2021.04.18. 14:05

secrets55

Nem baj, már foglaltam időpontot a NAVhoz

A munkaügyi központba is foglaltál már?
Én megtenném a helyedben, mert gyanús, hogy nem sokáig fogsz már ott dolgozni.
Találnak ezek után simán egy indokot és megkapod a felmondást.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 13:41

Aránytévesztés.

Neked a munkavégzés a munkaviszonyból eredő legfontosabb kötelességed. Ha megszeged, azonnal és közvetlenül kárt okozol a munkáltatónak.
A munkáltatónak az adóigazolás kiadási kötelezettsége sokadrangú, nem is a munkaviszonyból ered, hanem egy közigazgatási jogviszonyból, és - erre kérdezem már kétszer - nem látom, a késedelmes teljesítése hogyan és milyen kárt okozna neked.

(Nincsenek indulatkezelési problémáid véletlenül?)

secrets55 # 2021.04.18. 13:29

"Az a konkrét, közvetlen problémád, hogy késve kaptál meg egy "sajtpapírt"? Ez legyen a legnagyobb "

Nem. Az hogy SEMMIBE NÉZNEK és lepattintanak. MI az hogy májusban nekem kelljen könyörögni azért ami jan 31-ig JÁR???
HÁT AZ MI?
Hadd kérdezzem meg ha én is így végezném a melómat (majd 4 hónapos késéssel méltóztatok megcsinálni) akkor azt nekem is elnéznék?

vagy csak nekik szabad b*ni mindenre nekem nem?
Ez a DOLGUK HOGY KIADJÁK HATÁRIDŐIG ezen SEMMIFÉLE VITA nem lehetséges.
Nem baj, már foglaltam időpontot a NAVhoz (Bp Dózsa Gy út) veszem az időt és energiát és bejelentem a céget. MIt csinálnak én nem tudom de rajtam nem múlik!

JA és a nav.gov -on azt találtam hogy "eljárásrendi" mulasztási bírság 150.000-700.000 ft-ig terjed /igazolás.
Hát ha a céges megb
*ák 700.000-re mert nem adta ki a papírt én pezsgőt bontok!!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 13:23

Az a konkrét, közvetlen problémád, hogy késve kaptál meg egy "sajtpapírt"? Ez legyen a legnagyobb problémád. De tényleg.

secrets55 # 2021.04.18. 12:40

És ha a főnöknek áll majd feljebb odamegyek és leszakítom az arcát.

Ott mindenki előtt. AZtán lehet hívni a rendőrséget nem érdekel.
Azért a dolgozó semmibe vételének is van határa.
Egy teljes front fogsor drága ám, ha a főnök pofájába beépítem az öklöm csak ennyit mondok.
És lehet rendőrséget hívni de addigra már a főnök a padlón lesz.

secrets55 # 2021.04.18. 12:37

"Konkrét problémád van?"

Igen VAN KONKRÉT PROBLÉMÁM!
Az hogy van ez adóigazolásnak nevezett sajtpapír amit a munkáltatónak KÖTELESSÉGE jan 31-ig kiadni bele a kezembe.
100x szóltam tavaly mire nagy nehezen MÁJUSBAN KIADTÁK (jan 31-ig mi??).

NA EZ A PROBLÉMÁM!

De nem baj, majd a NAVnak elmagyarázzák mi a késedelem oka.
És nem fogok kérni névtelenséget, kifejezetten kérem majd hogy mondják csak meg ki volt a bejelentő.

HA ŐK ÍGY ÉN IS ÍGY.

De amit te művelsz "T" KBS ÚR az MELLÉDUMA nem a kérdésre a válasz.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 12:18

Konkrét problémád van? Vagy csak érdekmentes rosszindulat?

secrets55 # 2021.04.18. 11:43

Üdv!

Mire számíthat a cég ha feljelentem a NAVnál hogy nem kaptam adóigazolást tőle?

Tavaly és tavalyelőtt azt a játékot játszották hogy nem adták ki az igazolást jan 31-ig, és mikor már 100x alkalommal vertem az asztalt hogy mi lesz, akkor méltóztattak úgy májusban a bevallási idő máj 21 előtt pár nappal kiadni.

Elhatároztam idén 1x se kérem, nem is szóltam 1x se, csak elballagok a NAVhoz és feljelentem a céget.
Ez mennyire egy „komoly“ ügy a NAV szempontjából? Több embert megkérdeztem és azt mondták, a nav le se szarja ezt, ez tyúkügy.
Nem komoly bünti nem lesz ebből de még nagyon ügy se...

wers # 2021.04.17. 05:21

:)

Lyonee # 2021.04.16. 20:45

Majd kapsz 3 Ft késedelmi pótlékot.

wers # 2021.04.16. 04:30

Hát, valahogy még nem sikerült nekik.

Várok. Ők már éleznék a letiltást a számlámról.

drbjozsef # 2021.04.15. 09:27

Mostanában.

Most, hogy rákérdeztél, 99% hogy még ma... :D

Nekem mindig nagyon precízen tartották a 30 napot, előbb sose. Hogy 1-2 nappal később-e, arra nem emlékszem, de legfeljebb.

wers # 2021.04.15. 07:40

Szerintetek mikor kell az adóvisszatérítést utalnia a navnak?
Március 16-án vissza is igazolták, hogy benyújtottam. Március 31 napos volt.

macskás # 2008.10.03. 08:33

sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem ,és megköszönném, ha egy hozzáértő megmondaná, hogy a lányom befizetett főiskolai tandíját, a jövő évi adóbevallásban visszaigényelhetem-e?
Költségtérítésesen vették fel,levelezőre, jövedelme nincs még egyenlőre. Valahol hallottam, hogy egy részét az adóbevallásban vissza lehet igányelni.
Nem kis pénzről van szó:egy félév 160000 Ft.
Köszönöm előre is!

ZSIZSI # 2008.07.10. 16:24

Tisztul! A szerelő még dolgozik. Amit felhasznál anyagot, radiátorokat, csöveket stb , én fizettem ki neki. Számlát nem adott csak az ún. ajánlatot, amit a Meghaterm cég állított ki, ahol bevásárolt az én pénzemből. Az ajánlat az én nevemre lett kiállítva, a számla meg vszínű az övére.

nandy # 2008.07.10. 15:01

Csak hogy tiszta legyen:

Ez általában úgy működik, hogy a szerelő elvégzi a munkát, megveszi hozzá az anyagot.

Az anyagról ÁFÁ-s számlát kér a saját nevére, ugyanakkor a saját nevében kiállít neked egy ÁFÁ-s számlát a munkáról, mely tartalmazza a felhasznált anyagokat és a munkadíjat.

EGyáltalán elkészült már a munka? Fizettél neki?

ZSIZSI # 2008.07.10. 14:54

Köszönöm a hozzászólásokat. Azt mondjátok meg nekem, hogy a szerelő, miért nem adta nekem ide a számlát! Ő mit kezd majd vele? A cuccok, amit beépített, mind meg vannak , darabra. Miért nem szerepelt az ún. ajánlaton, hogy a termékek hány %-os áfát tartalmaznak? Ez a számlákon általában így szokás.Ha a számlára a sajá t nevét íratta / hiszen én úgysem igényelhetek áfát / ő mit kezdhet vele? Egyáltalán, minek az " ajánlat", ami majdnem olyan mint egy számla, de mégsem az, mert annak komoly formai...követelményei vannak.

Christie # 2008.07.09. 00:18

Nandy: Köszönöm szépen a válaszod, megfogom tenni, mert noszesz amit már művelnek.....

nandy # 2008.07.07. 20:25

Zsizsi: te, mint magánszemély, nem igényelhetsz vissza ÁFÁ-t. Kivéve akkor, ha a lakást ÁFÁ-san bérbeadod.

A számlát a készpénz átadásakor ki kell hogy állítsa a szerelő, törvény szerint nincs olyan, hogy majd utólag küldi.

U.i.: mi köze a biztosítónak egy radiátorcseréhez???

nandy # 2008.07.07. 20:20

Chrisie:

Valóban meg kellett volna kapnod a visszajáró adót.
Szerintem írj egy tértis levelet, hogy mivel a határidő már lejárt, kéred az azonnali kiutalást.

monalisa1 # 2008.07.07. 18:58

Azt a csőrepedést - mármint 1 db új radiátor beszerzését + annak igazolt munkadíját - a lakásbiztosítás alapján, esetlegesen, bár előbb a biztosítós ki kellett volna hívni!

monalisa1 # 2008.07.07. 18:55

Ami az áfa visszatérítésre vonatkozó kérdésedet illeti: jó is lenne ha magánszemély valamely termék vásárlása után a termék forgalmi adóját visszaigényelhetné - állambácsi nagyon is megsínylené...