Egészségügyi hozzájárulás


karifa # 2020.02.07. 12:45

Üdv,
jan.10-vel ki lettem jelentve a munkahelyemen, viszont emellett adószámos magánszemélyként továbbra is van jövedelmem. Így érdeklődnék, hogy vonatkozik e rám is a 45 napos türelmi idő, amig nem kell a tb-t fizetnem, vagy innentől már januárban is a teljes 7710 ft-os eü hozzájárulást kell fizetnem minden hónapban

nandy # 2009.10.27. 16:55

Rokkantnyugdíjasnak - ha a nyugellátását nem szüneteltetik - nem jár táppénz. Ezért nem is vonja a munkáltató a 2% pénzbeni eg.bizt. járulékot, mert nem jár táppénz.

Bruno0601 # 2009.10.27. 11:32

Sziasztok!
Arra szeretnék választ kapni rokkant nyugdíjasként dolgozom napi 6 órában , a munkaadóm 4% természetbeni egészségbiztosítási járulékot von le a fizetésemből,elmehetek e táppénzre vagy csak a 15 nap betegszabadság jár?
Válaszotokat előre is köszönöm

nandy # 2009.10.14. 19:54

Igazad van, reklamálni kell.

tekilla12 # 2009.10.14. 16:42

Sziasztok!
az a problémám,hogy az apeh-tól kaptam egy szép levelet,hogy 2008.08.20-tól mostanáig 48 ezer ft egészségügyi járadék elmaradásom van!Csak az a bibi,hogy a fent említett időpontól fogva gyesen vagyok!És úgy tudom,hogy akkor nem kell a járulékot fizetni!

blueice # 2009.10.10. 09:42

Sziasztok! Úgy hallottam, hogy 2009. január 1-től ha nincs jövedelmem akkor is köteles vagyok ezt megfizetni még akkor is ha én nem akarok semmilyen "ingyenes" ellátást. Hol találhatnék erre vonatkozóan információkat?

nandy # 2009.06.24. 21:05

A 11% EHO fizetési kötelezettség ebben az esetben független attól, hogy biztosított vagy-e, és hogy hol vagy biztosított.

Pipacsok # 2009.06.23. 19:23

Sziasztok!

A következőre szeretnék választ kapni.
Önkéntes nyugdíjpénztári tagságomat akarom megszüntetni a várakozási idő lejárta után.
Azt az információt kaptam, hogy a kifizetett összegből be kell fizetnem 11% egészségügyi hozzájárulást.
Két és fél éve már Angliában dolgozom és ott fizetek egészségügyi hozzájárulást. Itthon semmiféle jövedelmem nincs és nem is veszek igénybe semmilyen szolgáltatást.
Épp az idén áprilisban kellett egy nyilatkozatot küldenem az OEP felé, hogy a kinti jövedelmemből kint fizetek eü hozzájárulást és így az EU-n belül már máshol nem kell fizetnem.
Az APEH-ben a kérdésemre azt válaszolták kell fizetni és kész. Azt még lenyeltem, hogy az adózott jövedelmemből befizetett összeg után még levonnak 18% adót, és én már a csökkentett összeget kapom. Na de az EÜ hozzájárulást már túlzásnak és igazságtalannak tartom.
Szerintetek rendjén van ez így?
Különben az 1998/LXVI.EHO Tv.3.§11.§(8)- ra hivatkoznak.

Megköszönöm, ha valaki válaszol.