Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


Dr.Attika # 2017.07.27. 10:04

Tisztelt Önkormányzat!
Ha van uniós adószámuk, akkor nettó értéken vásárolják meg. A behozatalt követően közösségi termékbeszerzésként vallják be a forgalmi adót és fizessék meg.

esztiana80 # 2017.07.27. 09:45

Tisztelt Ügyvéd Urak, Hölgyek, kedves Segítők!
Angliából szeretne önkormányzatunk használt fűnyíró járművet beszerezni (rendszám nélküli). ÁFA tekintetében hogyan járjunk el helyesen?
Segítő közreműködésüket előre is köszönöm!

alfa2112 # 2017.07.16. 18:38

Köszönöm a gyors választ!

Ez a 2 nap valahol le van írva hivatalos formában hozzáférhető helyen? Mert kerestem, de sehol sem találtam még csak utalást sem.

Már van indok! - gondolom -
Újabb érdeklődésemre a válasz "tételes áruvizsgálat" történik.
Utánaolvastam és erről engem értesíteni kellett volna, de nem történt meg.
Viszont eltelt 50 nap, 37 munkanap.

Dr.Attika # 2017.07.16. 08:00

Van. 2 nap. Ha 2 nap alatt nem lehet (nem nem tudják pl. sok a munka alapon) vámkezelni, annak indokát kell adni.

alfa2112 # 2017.07.15. 19:53

Sziasztok!
Csak egy kérdésem van.
Van-e valamilyen határidő, ami a vámkezelési eljárást időben korlátozza, maximalizálja?
2017.05.25-óta folyik a vámkezelése a csomagomnak és egy hónap után csak azt a választ kaptam, hogy a vámkezelés folyamatban, várjak türelmesen.

Köszönöm a segítséget!

Dr.Attika # 2017.07.10. 07:36

Ezért nem kell áfamentességet választani.

Rexor # 2017.07.10. 07:23

"Ha Amerikából importál, akkor az ÁFA-t a vámkezeléskor kell megfizetni és egyből levonásba is lehet helyezni.":

Itt azért kicsit pontosítani kell. Ha alanyi mentes, akkor nem lehet levonásba helyezni az áfát. Ugyanez a helyzet az Unión belüli beszerzésénél: az áfát meg kell fizetni, de levonni nem lehet. Tehát érdemes megfontolni az alanyi mentességet.

Dr.Attika # 2017.07.09. 07:01

Anglia még tagja az Eu-nak, tehát nincs vám, nincs vámeljárás. Vállalkozásként csak ÁFA nélkül tud vásárolni, közösségi adószám birtokában. Itthon kell bevallani és megfizetni az ÁFA-t.
Ha Amerikából importál, akkor az ÁFA-t a vámkezeléskor kell megfizetni és egyből levonásba is lehet helyezni.
Tanács: A könyvelővel most szakítsa meg a kapcsolatot, mert ha ezekre nem tudja a könyvelő a választ, akkor a többi bevallást is el fogja baltázni. Gondolom valami konyhában a leves és a rántott hús között könyvel.

Szando9 # 2017.07.08. 12:04

Sziasztok.

Abban szeretném a segítséget kérni, hogy most fogok vállalkozást elindítani, ahol parókákat, póthajakat, hajkellékeket forgalmaznék. Egy részüket Mo-ról szerezném be, de vannak olyan termékeke amiket külföldön lehet csak megszerezni. Főleg Angliai nagykereskedéseket kerestem a vám miatt.
1 kérdés: Szerintetek milyen vállalkozási formával kezdjek neki, mert a könyvelő az első időszakra Alanyi mentességet ajánlott, de tudom hogy kicsúsznék az évi 8 millios határ aló, mert a haja értéke elég magas ( a haszon annál kevesebb)
2. Ha alanyi mentes leszek, akkor tudok Unióból rendelni nettó számlával terméket?
3. Ha áfás egyéni vállalkozó leszek, akkor hogyan tudom az áfát elszámolni? Akkor lehet jobban járok, ha nem unióból rendelek, hanem pl. Amerika az áfa visszaigénylése végett? Csak ebben az esetben vám is egyéb költségek is felmerülnek.
Köszönöm a segítséget, elég kezdő vagyok..

metro # 2017.07.08. 10:56

Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a DHL álltal használt szolgáltatási díj ami utólag kerül kiszabásra az miért érték növelő és kerül bele az áfa összérték kiszámításába?

A vámeljárás adatai:
Árfolyam: 309,05 HUF/EUR
Áru értéke: 46 EUR
A vámmérték: 12,00 %
Vám alapja: 14 099 HUF /áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség vámhatáron kívülre eső része
Vám: 0,00 HUF
ÁFA mértéke: 27,00 %
ÁFA alapja: 21 781 HUF /áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség+vám+a DHL szolgáltatási díj
Számított ÁFA: 5 424,00 HUF
Fizetendő: 5 424 HUF (ÁFA), valamint DHL szolgáltatási díj: 5 990 HUF.

így még a nem vámköteles árú értéke is közel a duplájára emelkedik!

abba már bele sem megyek, hogy abszolút nem értem ezt a szolgáltatási díjat..

Köszönöm

2majoros # 2017.07.04. 08:23

Sziasztok!

Vám és áfa ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Svájcból szeretnénk használt bútorokat Magyarországra importálni,de elvesztünk a paragrafusok és kódok között.

Tudja esetleg valaki ,hogy hány %-ék vámot kell fizetnünk illetve ezt mi alapján számolják ki?
A fuvarköltség is beleszámít?

A bútorokat magánszemélyektől vásárolnánk.

Válaszokat előre is köszönöm!
Reni

nonolet # 2017.07.04. 07:38

hajnalka978

Attól hogy,

  • az EU-ban van FIZIKAILAG

még nem biztos, hogy
VÁMJOGILAG is
az EU-n belül van már.

Gyakorlatilag vámraktárban várja vevőt,
aki majd "behozza" az EU-ba (EU-belföldiesíti)
és meg fizeti a vámot+áfát plusz az ügynök díját.

A vám nem lesz sok, csak pár%
és
az alapja az áruérték+postaköltség lesz.

Az egészre jön aztán a 27% ÁFA még.

Plusz kifizeted az ügynökség úgy 5-8 eFt-os díját is...

wers # 2017.07.04. 04:30

A küldemény szállítmányozójával kellene felvenned a kapcsolatot, ök közlik a fizetendő költségeket. Akár vámmentes is lehet + 27% áfa.
Bizonyára ez nem eu-n belüli forgalom.

hajnalka978 # 2017.07.04. 00:29

Udv!

Kovetkezo kérdésre-problémára szeretnék választ-tanácsot kérni.

Rendeltem anyukámnak egy telefont ebay.co.uk-rol.
A telefon értéke szállítással egyutt 83 font. (60+13)

Kaptunk hozzá kodot, amivel nyomon tudjuk kovetni az áru utját. A telefon EU-n belul volt (NLAMSE(Netherlands -indult)

Most pedig ez a probléma:

Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure2017.07.03. | 13:41

Komolyan meg akarják vámolni a telefont? MIÉRT?
Mi a teendo? Mi van ha én ezt nem akarom kifizetni? Hogyan kuldjem vissza, és mikor kapom vissza a pénzt?

Kb mennyi lesz a vám meg minden marhaság...? és mikorra ér a szuleimhez a telefon?

Köszönöm,
Hajni

wers # 2017.07.02. 17:58

És vámügynököt nem kötelező igénybe venni, amennyiben saját maga jogosult közreműködni a vámeljárásban.

Dr.Attika # 2017.07.02. 16:34

A vámkezelési díj az ÁFA alapjába is beletartozott, tehát nem mindegy, hogy kellett-e fizetni vagy sem.

wers # 2017.07.02. 15:39

Jajjjjjj, ez fáj! Azért így vasárnap estefelére sikerült beállítanod saját rekordodat. Megsúgom, a vámügynök munkáját akkor is ki kellett fizetni.

nonolet # 2017.07.02. 15:29

"a vámkezelési díjat anno az állam szedte, és nem keverendő a vámügynökség munkadíjával."

Mindegy, mert ki kell fizetni...

wers # 2017.07.02. 14:11

Nonolet, a vámkezelési díjat anno az állam szedte, és nem keverendő a vámügynökség munkadíjával.
Hátha érdekel, ezt az állam akkor vezette be, mikor Magyarország nemzetközi egyezmények aláírásával kötelezettséget vállalt a vámtételek folyamatos és nem mellesleg jelentős csökkentésére. Mivel akkor az államháztartás bevételeiben a vám igen jelentős volt, és ezt akkor nehéz lett volna más forrásból pótolni, így ezt ezzel hidalták át.
A vámdíjat most tőled olvastam először.

nonolet # 2017.07.02. 13:35

Érdekes, de
nekem soha senki nem ingyen vámkezeli
a kínából érkező csomagokat, hanem
5-10 eFt közöti díjért.

Melyik futár/posta/ügynökség vámol ingyen, segíts.

drbjozsef # 2017.07.02. 12:44

kint 2006-ban gyártották és helyezték forgalomba

Ööööööööö... én nem tudok többet mondani, hogy az első forgalomba helyezés az, amikor először helyezték forgalomba...

Zsakot # 2017.07.02. 07:30

Jó napot!
Amerikából Romániába behozott autót vásárolnék,amit Mo-on szeretném forgalomba hozni. A reg.adó megállapítása esetén mi az első forgalomba helyezés időpontja? Romániai első forgalomba helyezés 2008, de kint 2006-ban gyártották és helyezték forgalomba. A román tulaj szerint náluk, ha nincs a kinti USA forgalomba helyezés időpont a papírokban, akkor a gyártási évet veszik első forgalomba helyezésnek. Itt most az európai forgalomba helyezés számít vagy a amerikai?
Köszönöm előre is a választ!

Dr.Attika # 2017.07.02. 03:21

Vámkezelési díj már régen nem létezik. Az az előző(unió előtti) vámjogunkban volt.

nonolet # 2017.07.01. 20:48

vámkezelési díj

wers # 2017.07.01. 13:14

Magánforgalom? Ha igen, valóban van mentesség, ez értékfüggő. De az áru vámértéke nem csupán és nem biztos, hogy a számlán szereplő érték. Hozzászámolódnak költségek a rendeltetési helyig pl. szállítási költség, biztosítás stb. Ezen kívül a hatóság a számlaértéknél magasabb értéket is megállapíhat. Keress egy vámügynökséget, többnyire célszerű a szállítmányozót keresni.

Nonolet, mi a bánat a vámdíj? A gugli nem mindig a barátod.