Fizetési felszólítás?


hencsike7 # 2015.10.06. 17:28

Kedves Fórumozók! Azután szeretnénk érdeklődni, hogy mennyire jogos az, ha a bank a törlesztőrészlet esedékességének napján már megírja a felszólító levelet mind az adósnak, mind pedig a kezesnek? Jelen esetben minden hónap 28. napján esedékes a törlesztő részlet befizetése, erre tegnap az adós és külön levélben a kezesek is kaptak egy felszólító levelet 28-i keltezéssel, hogy 3 napon belül fizessük be a tartozást, különben irgum-burgum... Ez jogos? Aznap még le sem járt, nem? Azonkívül mire fel kapnak a kezesek szintén aznap felszólító levelet? Nem az lenne a normális, hogy ha az adóson nem tudják behajtani, akkor szólítják fel a kezest? Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

gerbera317 # 2015.05.13. 06:54

kérdésem, hogy ha én még nem kaptam levelet arról, hogy tartozásom van

Ez az a bizonyos levél, most kaptad meg. Ügyvéd szerkesztette, aki ennyit kér a munkájáért.
A lakcímváltozást akkor bejelentetted?

Zsuuska # 2015.05.12. 14:38

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget, állásfoglalást szeretnék kérni fizetési felszólítással kapcsolatban.
Két évig volt hűségnyilatkozat egy 20-as előfizetéses telefonon. Egy év után kényszerből fizettem minden hónapban a havi fix díjat 6700,-Ft-ot, mert szolgáltatót váltottam és már nem használtam a sim kártyát.
Már alig vártam, hogy leteljen a havi kötelező kiadásom, bementem az ügyfélszolgálatra és felbontották a szerződést.
Állítólag, a szerződésben benne volt, hogy még jön egy havi számlám. Én ezt a számlát nem kaptam meg, mert a régi lakcímemre küldték a számlát. A korábbi számlákat online felületen fizettem be, nem kaptam róla leveleket.
A mai nap érkezett az új lakcímemre egy levél fizetési felszólításról egy ügyvédi irodából. Az egy hónapos számlámból lett 20000 forint az ügyvédi díjjal megemelve.
Az lenne a kérdésem, hogy ha én még nem kaptam levelet arról, hogy tartozásom van akkor jogszerű követelni rajtam a 6700 forint helyett 20000 forintot?
Mit tehetek?
Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.29. 18:27

Már hogyne lenne! Csak nehézséget okozhat a bizonyítás.

végrehajtó1 # 2011.09.29. 11:53

Bár ezeket sima levélként küldik.Így joghatása nincs.

C a s a b l a n c a # 2011.09.29. 08:41

Minden számla egyben fizetési felszólítás is arra nézve, hogy fizessél...

Há.Zé. # 2011.09.29. 07:41

A Vodafone-tól kapott számla végén egy ilyen szöveget fedeztem fel:

"... a számla egyben díjfizetési kötelezettségéről szóló fizetési felszólításnak minősül."

Ezt hogy értsem?
A felszólítást nem akkor kell kiküldeni, ha x napot kések a befizetéssel?
Vagy ez valami olyan, mint amikor a társasház közgyűlése határozatképtelen, ezért fél órával későbbre újra összehívják és így már határozatképessé válik létszámtól függetlenül?
(szóval valami jogi kiskapu kihasználása?)