Adójóváírás, családi adókedvezmény


lajcsó # 2017.05.10. 05:40

Ha nem kapkodják el az adóbevallás készítését, akkor lehet, hogy még be sincs adva az adóhatósághoz. (Határidő: május 20.)
Te meg már várod a pénzedet.

Aton88 # 2017.05.10. 03:35

Teljesítmény béres! Nem állapodtak meg nettóban!

Aton88 # 2017.05.09. 16:35

Sziasztok!

A párom jelenleg egy helyi kis üzemben dolgozik. 2 Gyermeke van! Március 22.-én adta le a szükséges papírokat a gyermekek után járó családi adókedvezményhez! Nem kapott még eddig ebből egy forintot sem! Teljesítmény bérben dolgozik! Az a kérdésem lenne hogy egy ilyen munkahelyen is meg kell kapnia? Lehet bagatelnek tűnik ez a kérdés, kérlek nézzétek el nekem!

asdf2 # 2017.05.06. 18:04

Kedves József!

Köszönöm a korrekt választ!

Üdvözlettel: János (asdf2)

drbjozsef # 2017.05.06. 17:41

Én úgy csináltam jó két hónapja valakinek, aki hasonló mint Ti, csak házas, ott a feleség érvényesítette teljesen a kedvezményt, ezért én a férjnél nem írtam semmit se a 22-28 sorokba, se a 152-be.
Egy hónapja megjött neki az adóvisszatérítése (más miatt járt), nem kérdeztek semmit, nem problémáztak.

Pedig elvben ki lehetett volna tolteni, hogy mennyi jar max., alatta, hogy mindet az masik fel igenybevett, nem jar semmi, nem igenyelsz semmit, es a 152 is kitoltheto ekkor, csak nem jar penz belole.

De szerintem felesleges. Ha nem akarok ilyet ervenyesiteni, akkor felesleges kitolteni.

asdf2 # 2017.05.06. 10:22

Tisztelt Szakértők!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, ha élettársi viszonyban élők nevelik közös gyermeküket, mely után családi pótlékra jogosultak (az egész 2016-os évben), és teljes mértékben az apa veszi igénybe a családi adókedvezményt, az anyának az adóbevallásban ki kell-e töltenie a 22-28. és 152. sorokat. Illetve, ha igen, akkor mi módon.

Válaszukat előre is köszönöm!

lajcsó # 2017.04.26. 09:43

Szerintem nem.

Vadsuhanc # 2017.04.26. 08:52

Tisztelt lajcsó!

Az önkormányzat a tavalyi évben megállapította, hogy talajterhelési díj megfizetésére nem vagyok kötelezhető, tekintettel, hogy a csatorna hálózat nem áll rendelkezésemre.

A fentiekre figyelemmel a talajterhelési díjjal kapcsolatos adóbevallást kell-e ( kellett volna ) idén készítenem?

Tisztelettel várom válaszod.

lajcsó # 2017.04.25. 08:57

Igen/talán.

Ibolya72 # 2017.04.25. 08:43

Tisztelt Fórumozók. Ez már volt kérdés!
Érdeklődni szeretnék, 2015. évben
nem lett a családi adókedvezmény elszámolva.
Önellenőrzéssel tudom-e még érvényesíteni, és ebben az esetben várható-e hogy "behívnak"

Köszönöm a válaszokat!

warsixx # 2017.04.04. 11:35

Tisztelt Hozzáértők!

Az eset a következő ami iránt érdeklődnék:Van egy gyermekem akinek az édesanyjával nem házasodtunk össze viszont már nem vagyunk együtt!A gyermekelhelyezésről bírósági határozat nincs!Az édesanyja májustól nem igényli az adókedvezményt és szólt hogy én igényelhetem!Viszont a családi pótlékot Ő kapja!És még egy csavar októbertől a gyermekemmel egy lakcímen vagyunk de családi pótlék az anyukához megy!
A kérdésem a következő:igényelhetem én májustól az adókedvezményt annak ellenére hogy a családi pótlékot nem én kapom de az édesanyja nem igényli májustól?

Köszönöm a válaszokat!

W.

lajcsó # 2017.04.04. 10:42

Önellenőrzés lehetséges. Bár előfordulhat, hogy kiharcolsz vele egy adóhatósági ellenőrzést.

Juszti01 # 2017.04.04. 10:24

Tisztelt Fórumozók. Érdeklődni szeretnék, 2015. évben
nem lett a családi adókedvezmény elszámolva. Önellenőrzéssel tudom-e még érvényesíteni.

Andorpapa # 2017.03.21. 19:05

Rendben, köszönöm a válaszokat:)

drbjozsef # 2017.03.20. 18:59

Andorpapa,

a havi fizetésed alapján számolják, időarányosan, különböző kedvezmények miatt járhat vissza, de azért, mert csak hat hónapot dolgoztál ott, azért önmagában biztosan nem.

Rexor # 2017.03.20. 13:31

Emiatt biztos hogy nincs.

Andorpapa # 2017.03.20. 11:48

Akkor nincs vissza pénz?:)

Rexor # 2017.03.20. 08:36

Tévedsz.

Andorpapa # 2017.03.20. 08:12

Tisztelt hozzáértők.

Egy cégnél 6 hónapot dolgoztam, most van az adóbevallás, amit nekem a nav ügyfélkapun keresztül elkészített. Ő szerintük nem jár vissza egy fillér sem.
Én úgy tudom hogy amikor megadóztatják a fizetésem akkor egész éves átlagot vonnak le, így úgy gondolom járna vissza némi pénz.
Vagy tévedek? Ebben kérném a hozzáértő véleményüket.

Üdv Andor.

gateni # 2017.02.19. 22:30

Tisztelt Hozzáértők!
Gyeden vagyok, egy eltartottam van. Jól tudom, hogy gyed alatt jogosult vagyok igénybe venni a családi adókedvezményt?
Ha igen, akkor a 16SZJA 22. sorba, a törvény szerinti keretösszeghez 12x66.670Ft-ot kell írnom (a maximum gyedet kapom és a családi adókedvezményt én veszem igénybe).
Köszönöm

apuka71 # 2017.02.09. 20:53

Kedves hozzáértők! júniustol egyéni vállalkozó vagyok,alanyi adómentes formában.(áfa mentes)4 gyermek után vesszük igénybe a családi kedvezményt,ugy hogy nállam van,három. Jöv adót nem kell fizetnem. A könyvelőm aztmondja h. mivel nemtudom kimeríteni a kedvezményt ezért a szoc.adót 33716ft. eb. jár.2498 ft. és a nyugd.alapot 3885 ft. fizetnem kell.Jól számol? Elöszőr aztmondta h. szinte semmit nem kell fizetnem.

Lyonee # 2017.02.09. 12:16

A 2 gyereknél alkalmazható kedvezménykeret (200 000 Ft) is nagyobb, mint a párod bruttója, így gyakorlatilag nem lehet a 3 gyereknél adhatót kihasználni.
Igaza van a könyvelőnek.

Niki1983 # 2017.02.09. 11:16

Tisztelt szerkesztőség!
A problémám az lenne, hogy a párom három közös gyermekünk után veszi igénybe a családi adókedvezményt. Tavaly a cégük könyvelője év elején havira kérte ezt februárban módosítottuk . Idén ismét havit intézett a könyvelő holott évesre szeretnénk. Ezzel még nem is lenne probléma hisz módosítani lehet. Ugyanakkor a 195500 ft-os bruttó fizetésére csak két gyerek után számolták el az adókedvezményt. A könyvelő állítása szerint a háromra nem kaphatja . Kérdésem miért nem . Mit tehetünk hisz nem kis pénzről beszélünk . Köszönöm

drbjozsef # 2017.02.06. 10:43

A konklúzió helyes, a feltétel nem :

"A családi pótlék (azaz iskoláskorúnál iskoláztatási támogatás) a tankötelezettség teljes időtartamára jár (ez ma már a 16. év betöltését jelenti), illetve addig, amíg a gyermek közoktatási intézményben tanul, de legfeljebb annak a tanévnek végéig, amikor betölti a 20. - sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. – életévét.

Esetetekben azért nem jár, mert már nem közoktatási intézménybe járnak a gyerekek. Családi adókedvezmény pedig csak kedvezményezett eltartottak után jár, az pedig az, aki saját jogán családi pótlékra jogosult. A lányok sajnos nem azok.

Mivel már 20 is elmultak, már OKJ képzés esetén sem jár sajnos.

pazs # 2017.02.06. 10:03

A családi adókedvezményt 16 éves korig lehet igénybe venni, úgyhogy sajnos nem.