Adózás bérbeadott lakás után


Bori Bori # 2015.08.20. 13:56

Ja, azt nem mondtad. Ez majdnem egyenlő azzal, mintha számlát adtál volna. Szerintem ne kavard tovább a kavarnivalót. Többet fogsz fizetni a NAV-nak 120 ezernél. Távozz emelt fővel.

atrombit # 2015.08.20. 14:10

Valoszinu, hogy ez lesz, de azert nagyon bosszanto es elkeserito, hogy ilyen sunyi emberek vannak.
Amugy adot nem kellet volna fizetnem (ha jol tudom), csak beadni az adobevallast (bevetel a berleti dij, amit utaltak, viszont ezt csokkenteni lehet a sajat berleti dijammal, amit kulfoldon fizetek). Bar ettol meg megbuntethetnek...

Bori Bori # 2015.08.20. 14:11

És vasárnap dobálj a perselybe, amiért kiköltöztek.

atrombit # 2015.08.20. 14:19

Hehe, az nem fog megtortenni, nem vagyok hivo, ezert csak magamban orulok :).

Bori Bori # 2015.08.20. 14:23

Zsugori! Kaptál egy csomó bérleti díjat, beleférne egy kis perselyezés. Amúgy szerintem nem voltál balek, a bosszankodás meg majd elmúlik, mikor beköltözik az új bérlőd. Új seprő jól seper!

atrombit # 2015.08.20. 14:58

Szerencsere eladtam, nem lesz tobb berlo es tobb bosszankodas, csak ez oldodjon meg! :)

Bea1 # 2015.08.20. 15:28

és mi van azzal, hogy pénztártól való távozás után reklamációt nemfogadunk el?

atrombit # 2015.08.20. 16:15

Kedves Bea1, mire gondolsz? Nem ertem.

atrombit # 2015.08.21. 11:46

Na, ez gyorsan eszkalalodott.
Miutan irtan neki ma egy emailt fizetesi hataridovel (ellenkezo esetben jogi utra terelem es egyeb dolgokat is kovetelni fogok - amikhez jogom van), a volt berlo telefonon megfenyegetett, hogy kiugrik kulfoldre, ahol elek, es "agyonver". Es ez egy allami intezmenynel dolgozik. Csodalatos.

Bea1 # 2015.08.21. 13:46

arra gondoltam, hogyha elmegyek egy boltból, nem mehetek vissza 1 hónap múlva hogy mégiscsak áfás számlát kérek...

fizetési meghagyást kell kiadnod a felgyülemlett tartozásra az albérlőd, albérlőid ellen, ezt közjegyzőnél tudod indítani, általában 3 %-ért dolgoznak. ez 15 napon belül jogerőre emelkedik, amennyiben nem él ellene panasszal. ha panasszal él, akkor viszont per lesz belőlle. ne felejts el életveszélyes fenyegetésért feljelentést tenni ellene.

atrombit # 2015.08.21. 13:59

Ja, ertem. Igen, sajnos fizetesi meghagyassal kapcsolatban kepben vagyok, mar masik berlovel szemben is alkalmaztam, de ahogy irtam lentebb, ma telefonon megfenyegetett, hogy "agyonver" (hahaha, nagyon megijedtem), ma meg azt irja, hetfon megy a level a NAV-hoz. Arra lennek kivancsi, milyen szankciokkal kell szamolnom, ha valoban a NAV-hoz megy.

Bea1 # 2015.08.21. 14:35

dupla adózással, vagyis az eltitkolt adót duplán kell befizetni, plusz az eljárási illeték. utánna kiderül, hogy illegális szoftverek vannak a gépeden, nem tudsz számlát felmutatni az autódban található üzemanyagról, zárjegy nélküli cigit szívsz, menekülteket fuvaroztál a kocsiddal, stb, stb. ha egyszer bekerülsz a rendszerbe...

Rexor # 2015.08.21. 17:58

Bea: látom meglódult a fantáziád, de ez a történet nem Óz a varázsló birodalmában játszódik :) De azért ne izgasd fel magad.

Bea1 # 2015.08.21. 18:37

oké, oké, pedig azt hittem...de rendben, visszafordulok a sárga köves úton...

Bea1 # 2015.08.28. 13:27

atrombit

Be kell menni a nav-hoz, és önellenörzést kell kérned, 5 évre visszamenőleg szankció nélkül megteheted, főleg, hogy nem keletkezik adófizetési kötelezettséged, ha van a külföldi albérletről számlád. Nekem ma volt az ügyintézésem, van otthon egy meghatalmazottam, elösször elutasitottak, mondván, csak belföldit lehet, de aztán kerítettek valakit, aki ért ehhez, és elmagyarázott mindent, én már befizettem az adót, megnézte a kölföldi szerződést, a cetliket, azt mondta, jó, elmagyarázta, mit hol kell kitölteni, simán működik. Köszönöm az ötletet.

Rexor # 2015.08.28. 13:36

Bea látom ma formában vagy :), de inkább ne tegyen ilyet.

Az önellenőrzést nem a NAV-tól kell kérni, hanem saját magunk nyújtjuk be bevalláson (ezért is hívják önellenőrzésnek és nem adóhatósági ellenőrzésnek).

Bea1 # 2015.08.29. 06:28

Nekem ott tanácsolták, és segítettek is a kitöltésben. De igazad van, én írtam rosszul.

Bori Bori # 2015.08.29. 11:43

Hát Bea. Nem is tudom, irigyellek is meg nem is, hogy ennyire zajlik az életed.

Bea1 # 2015.08.29. 11:44

ne irigyelj...

amatőr_hung # 2015.08.30. 09:52

sziasztok,

olyan kérdésem lenne hogy van egy lakásunk, amit hivatalosan kiadunk, és fizetünk utána adót. de a bevétel előre láthatólag 1 millio forint felett lesz, és Akkor EHO-t kellene fizetnünk. A lakás tulajdonosai mindketten Angliában dolgozunk. Olvastam hogy EHOT nem kell fizetnie más tagállamban biztosított magánszemélynek, csak be kell mutatni róla egy igazolást, hogy ott mi egészségügyi hozzájárulást fizetünk. A kérdés az lenne hogy ez valós-e, és ha igen akkor milyen igazolást szükségeltetik bemutatni?
köszönöm ha segítetek!

szép napot!

Rexor # 2015.08.31. 07:57

Igen, ez igaz, hatósági igazolás kell arról, hogy az adott tagállamban biztosított vagy.

Bea1 # 2015.08.31. 09:49

ha jól értem, ez csak 1 000 000 ft felett kell?

amatőr_hung # 2015.09.01. 13:58

és milyen igazolást fogadnak el? van valakinek valamilyen tapasztalata?

krisztikriszti # 2015.09.02. 19:03

Sziasztok!
Kérdésem lenne: Van egy kiadó házam, itthon bejelentett munkaviszonyom, az éves bérleti díj meghaladja az 1.000.000 forintot. Miképpen adózok, mit hova mennyit? A rezsi dolgot se értem, hogy az miért bevétel????

Rexor # 2015.09.03. 06:51

14 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetned az adóévben megszerzett ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetében a teljes jövedelem után, viszont van egy járulékfizetési felső határ is.

Ha csak munkaviszonyból van jövedelmed akkor ez a kötelezettséged mindaddig fennáll, amíg az adóévben megfizetett 7 százalék mértékű egészségbiztosítási járulék összege (amit a munkabéredből vonnak le) plusz az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem utáni eho a tárgyévben el nem éri a 450 000 forintot (hozzájárulás-fizetési felső határ).

A rezsiköltség után abban az esetben nem kell adót fizetned, ha pl. a mérőóra a bérlő nevére szól.